P0

Uostas ir jūra

Žuvusius jūroje pagerbė ir prezidentas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-07-26


Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su ponia Diana Nausėdiene šeštadienį viešėjo uostamiestyje, kur pagerbė žuvusius jūroje, apsilankė Klaipėdos universiteto burlaivyje „Brabander“, jachtoje „Ambersail 2“ ir bendravo su klaipėdiečiais bei miesto svečiais, skelbia Prezidentūra.

Prezidentas apsilankė Klaipėdos universiteto burlaivyje „Brabander“. Roberto Dačkaus/Prezidentūra nuotr.

Pranešama, jog prezidentas dalyvavo vainikų nuleidimo žuvusiesiems jūroje ceremonijoje, kuri yra viena seniausių Jūros šventės tradicijų, gimusi dar tarpukaryje.

Skrydžiu ceremoniją pagerbė ir NATO oro policijos misiją Lietuvoje atliekantys Vokietijos ir Ispanijos oro pajėgų bei Jungtinės Karalystės Karališkųjų oro pajėgų naikintuvai.

Valstybės vadovas taip pat lankėsi Klaipėdos universiteto (KU) mokomajame tyrimų laive „Brabander“, kuris yra didžiausias plaukiojantis tradicinio stiliaus burlaivis šalyje.

Lankydamas trumpam į gimtąjį uostą sugrįžusią jachtą „Ambersail 2”, prezidentas susipažino su šios jachtos valdymu. Roberto Dačkaus/Prezidentūra nuotr.

Lankydamas trumpam į gimtąjį uostą sugrįžusią jachtą „Ambersail 2”, prezidentas susipažino su šios jachtos valdymu bei išgirdo, kokiomis sąlygomis buriuotojai joje gyvena ilgų okeaninių plaukimų metu. Šalies vadovas palinkėjo „Ambersail 2“ įgulai sėkmingų startų ateityje garbingai nešant Lietuvos vėliavą artėjančiuose regatose.


  2020-07-26

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt