P0

Uostas ir jūra

Hakatonas „Portathon Baltic” plečia geografiją

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-07-27


Klaipėda vėl kvies kurti pažangius sprendimus šiandienos ir ateities uostams. Antrąsyk organizuojamas hakatonas „Portathon Baltic 2020” įmonių komandas, inovacijų kūrėjus bei startuolius iš Lietuvos ir užsienio šįsyk suburs Gdanske.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos asociatyvioji nuotr.

Renginys rugsėjo 25-27 dienomis vyks ir virtualioje platformoje, atverdamas galimybę dalyvauti dar didesniam būriui entuziastų, – skelbiama pranešime žiniasklaidai.

Pernai hakatonas priėmė 80 dalyvių iš 4 šalių – Lietuvos, Nyderlandų, Švedijos ir Vokietijos. Per 48 valandas jie sugeneravo 18 sprendimų, pritaikomų logistikos sektoriuje, automatizuojant ir skaitmenizuojant uostų terminalų įrangą bei įvairius procesus, plėtojant išmanias transporto ekosistemas.

Pirmąsyk Lietuvos uostamiestyje vykusį renginį Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas (KMTP) organizavo drauge su idėją palaikiusia Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, Lietuvos suskystintųjų gamtinių dujų  klasteriui priklausančiomis įmonėmis, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra.

Šiemet į partnerių gretas jungiasi ir Lietuvos jūrinis klasteris. Naujai įsitraukusios organizacijos „Gdansk-Gdynia-Sopot Metropolitan Area“ dėka, hakatonas įgis antrą fizinę lokaciją didžiausiame kaimyninės Lenkijos uostamiestyje. „Portathon Baltic 2020“ taip pat užsitikrino 3 tarptautinių projektų – „Smart Up BSR“, „Secmar“ ir „Connect 2 Small Ports“ – palaikymą.

Anot KMTP plėtros vadovo Andriaus Sutniko, atviras ir įtraukiantis hakatono formatas pernai tapo rimta paskata į komandas susibūrusioms įmonėms, studentams, dėstytojams, startuoliams ne tik pakovoti dėl prizų ir potencialių investuotojų dėmesio, bet ir pademonstruoti Klaipėdos ambicijas bei potencialą.

Jau greitai bus paskelbta komandų registracija. Kaip ir pernai, dalyvavimas renginyje – nemokamas. Savo atstovus į renginį bus raginamos deleguoti įmonės, jungtis į komandas ir drauge bendro tikslo siekti gali ir pavieniai startuoliai, specialistai, inžinerinių specialybių bei IT studentai.

Šiuo metu uosto įmonės bei kitos organizacijos kviečiamos organizatoriams siūlyti savo iššūkius, kurie nulems būsimų sprendimų pobūdį.

„Hakatonas suteikia unikalią galimybę naujais rakursais įvertinti verslui aktualias problemas, paverčiant iššūkius naujomis galimybėmis. Turint omenyje tai, kad šiemet netgi dvi fizinės lokacijos ir platforma internete suburs keliskart daugiau dalyvių nei pernai, ir inovatyvūs sprendimai bus generuojami daug intensyviau”, – kvietė A.Sutnikas.

„Portathon 2020“ iššūkių spektras apims skaitmenizacijos logistikos sektoriuje, automatizuotos uostų įrangos, uosto terminalų  skaitmenizacijos, išmanių transporto ekosistemų kryptis ir naują bei aktualumo nestokojančią kibernetinio saugumo jūriniame sektoriuje tematiką. Su šiomis kryptimis susijusius iššūkius galima formuluoti bei iki rugpjūčio 15 d. pateikti el. p. projects@kmtp.lt.

Įdomiausius sprendimus, padedančius išspręsti verslui, uostams ir uostamiesčiams aktualias problemas sugeneruosiančių komandų lauks solidūs prizai. Pernai jų fondas siekė 4 tūkst. Eur.


  2020-07-27

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt