P0

Miestas, Svarbu

Jūros šventės atgarsiai: žmonių elgesys nuvylė (14)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2020-07-27


Jūros šventę tikrai bus galima atšvęsti po dviejų savaičių, kai taps aišku, ar ši fiesta netapo koronaviruso plitimo priežastimi. Taip teigė Nacionalinio visuomenės sveikatos priežiūros centro Klaipėdos departamento direktorius Raimundas Grigaliūnas, kurį nuvylė šventės dalyvių elgesys.

“Jūros šventė” priviliojo minias žmonių, tačiau jiems esą nebuvo suteikta galimybių ilgai būriuotis vienoje vietoje. Organizatorių nuotr.

„Šventėje lankiausi ir pats, ir mūsų specialistai. Žiūrėjome, kaip visi šventės dalyviai laikosi dar prieš renginį paskelbtų rekomendacijų. Deja, esame šiek tiek nusivylę. Nors per karantiną džiaugėmės, kad žmonės yra pakankamai sąmoningi, ši Jūros šventė parodė, kad beveik prie kiekvieno žmogaus turi stovėti tijūnas su bizūnu, kuris primintų, kad reikia dėvėti apsaugines veido kaukes. Deja, jas turėjo vos vienas kitas žmogus. Galiu pagirti tik viešojo maitinimo įstaigas ir žmones, kurie Jūros šventėje prekiavo maistu. Beveik visi jie buvo su kaukėmis, apsauginėmis pirštinėmis, turėjo dezinfekcinio skysčio. Tačiau didžioji dauguma žmonių, panašu, arba rekomendacijų, kaip saugotis negirdėjo, arba nenorėjo girdėt, arba galvojo, kad jų tai neliečia. Mūsų požiūriu, žmonės elgėsi labai neatsakingai, bet prie kiekvieno kontrolieriaus juk nepastatysi“, – nusivylimo neslėpė R. Grigaliūnas.

Kita vertus, anot jo, Jūros šventės organizatoriai pasistengė riziką virusui plisti sumažinti iki minimumo. Renginiai, kurie vienoje vietoje priversdavo susiburti daug žmonių, truko iki 15 minučių.

„Būriuotis vienoje vietoje buvo labai mažai galimybių. Tikrai teisingas ir geras sprendimas buvo tie trumpi renginukai, gerai nuspręsta atsisakyti fejerverkų, Jūros šventės eisenos. Gal žmonės ir prarado dalį šventės žavesio, tačiau svarbiausia – sveikata“, – pabrėžė pašnekovas.

Anot jo, nors Jūros šventės mugėje tikrai buvo tiršta žmonių, tačiau nebuvo didelės rizikos užsikrėsti virusu.

„Juk žmonės nestovėjo 10-15 minučių vienas priešais kitą ar apsikabinę, jie nuolat prasilenkdavo. Be to, visomis dienomis buvo didesnis ar mažesnis vėjas, tad reikia tikėtis, jog tą virusą išpūtė iš miesto. Žinoma, teorinė tikimybė užsikrėsti mugėje buvo, tačiau tuomet ir prekybos centre žmonės negalėtų praeiti vienas pro kitą, jei tas virusas, liaudiškai tariant, taip šokinėtų ant kiekvieno“, – teigė R. Grigaliūnas.

Jo žodžiais, tik po 10-14 dienų paaiškės, ar ši Jūros šventė tikrai buvo saugi. Tiek laiko reikia, kad pasireikštų simptomai, jei žmogus užsikrėtė koronavirusu.

„Šiandien tikrai labai sunku pasakyti, kaip bus. Tikiuosi, kad mes Jūros šventę švęsime po 14 dienų, kai bus aišku, kad ji netapo viruso židiniu. Šventė pasibaigė, bet vis tiek norisi, kad žmonės nepamirštų, jog virusas niekur nedingo, kad nauji atvejai vis registruojami. Todėl dar kartą rekomenduoju uždarose erdvėse, pavyzdžiui, prekybos centre ar autobuse dėvėti veido kaukes. Žiūrėsime, gal šią savaitę bus koks sprendimas ir dėl privalomo jų dėvėjimo“, – kalbėjo pašnekovas.


  2020-07-27

  14 komentarai “Jūros šventės atgarsiai: žmonių elgesys nuvylė”

  1. AvatarArūnas (IP: 84.15.185.159)

   Asilas tas kuris parašė šį straipsnį, sumautos avių bandos rekomendacijos tos kaukės nei jų reikia nei čia pudrinkit smegenis ir taip kvailiems piliečiams kurie iš vis kreipia dėmesį į šitą cirką 😉

  2. AvatarKaimas (IP: 188.69.207.117)

   Turbut pesimistai ir nusivile.jiems belekas ivyktu visvien nusivils.o del rekomendaciju..tai juk rekomendavo o zmones renkasi tai ko cia pykti..nesuprantu..gerbti reikia kitu pasirinkima…gerbti kitus esancius salia…patinka tau ar nepatinka tai tavo emocine problema.istatymo jie juk nepazeidzia..nesvaikit…skirstot zmones su dantim ..be dantu..budulis…kaimietis..
   Ar patiems jums nejuokinga….

   • AvatarBalaganas (IP: 81.7.91.14)

    Juokinga bus po 10 – 14 dienų, kai suprasite, kad esate eilinė Covid užsikrėtusi biomasė, ir tai nebe vieno budulio su dantimis ar be jų problema. Jūros šventės arba balagano nereikėjo. Tai tikrai nebuvo svarbiau negu olimpiada ir nėra verta nė vieno klaipėdiečio sveikatos ar gyvybės. Bet švenčių organizatoriams ir savivaldybei reikėjo pasipinigauti. Bent žinosim, kam reikės dėkoti už protrūkį Klaipėdoje. Visi meriūkščio “galimai ” nepadės

  3. AvatarAntanas (IP: 78.61.19.207)

   Šioje šventėje daugiausia buvo Vilniaus krašto Budulias.

  4. AvatarNic (IP: 88.119.116.149)

   Ketvirtadieni uzdes kaukes dar po savaites paskelbs karantina tai ir vel verksim kad veiksmo nera ar kaip?

  5. AvatarR. Zhg (IP: 78.57.199.227)

   Patys klaipėdiečiai asmeniškai į šią šventę nesiveržia. Nes kaip žinia daug jaunimo, daug kandžių ir keli iš kitų miestų. Kokios kaukės kai jos visam pasaulyje pripažinta, kad neapsaugo, o tik dar labiau kenkia. Ir taip jei norėjo išvengti užkrėstų pagausėjimo nereikėjo ir daryti iš vis tokios masinės šventės. Juokina su tokiais straipsniais. Dabar ale bus gera proga pratęsti karantiną. Kažkas pelnysis o kažkam bus riesta.

   • AvatarNesąmonė (IP: 188.69.223.192)

    Prašau parodyti, kas pripažino, kad tai nepadeda, o kenkia? Manau, daugiau informacijos, kad padeda. Nesileiskite dezinformacijos, pažiūrėję vieną laidą ar perskaitę kokį sudina straipsnį fb.

  6. AvatarSonata (IP: 90.131.41.11)

   Prie ko čia žemaičiai? O jei viena žmogelį parodė per TV,be dantų tai neprirašykit prie visų. Kaip jūs sakot “buduliai” pinigus Lietuvoje išliaidžia . Jei jum gerai ant minimumo sėdėti, tai nepavydekit tiem kurie dirba užsienyje, jie irgi dirba o nebomžauja,kad šeimos orei galėtų gyventi ir nereikėtų valstybės paramos.

  7. AvatarJurga (IP: 88.119.33.243)

   Apie ką jūs kalbat, turėjote nedaryti išvis šventės. Čia negali būti kalbos, kad “biški” švenčiam, “biški” ne. Kaip sakant vilioja žmones, o po to kaltina, kad patys kalti, kad einat į šventę. Neatsakingas valdžios ir institucijų požiūris, priimami sprendimai ir pan… Turėjo būti tik vieno vakaro simbolinis paminėjimas. Susirinko iš prekybininkų pinigėlius už leidimą prekiauti, pasipinigavo kai kas, o dabar, kad ir tvanas…

   • AvatarAnonimas (IP: 213.103.75.227)

    Pritariu Jums visu 100 %. Matyt, čia Grubliauskui niekada negana. Tai ir leido tą šventę.

  8. AvatarDaiva (IP: 78.61.42.81)

   Tokiu svenciu apskritai reikia atsisakyti – pas mus padetis gera, o paziurekit, kas pasauly dedasi! O tu buduliu dabar kiek isvyke? Kai tik grizta is kur, tuoj zaraza paseja.

  9. AvatarNuvylė? (IP: 213.103.75.227)

   Nuvylė? Lyg tai nežinotų, kad dalis svečių yra tie bedančiai buduliai nuo kelto. Arba žemaitiško kaimo japai, kurie atvyko alaus prisilakti, o ne tvarkos laikytis.

   • AvatarFuuu... (IP: 78.60.134.53)

    Alio, tu nepraustaburni aukštaiti, manau, kad jūsų ten buvo daugiau, negu žemaičių…

   • AvatarArūnas (IP: 84.15.185.159)

    Tu plbomu asilas kuris visą gyvenimą pragulejo ant sofos kaip stora kiaulė o dabar proga save vadint atsakingu piliečiu

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt