Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2020-07-28 |
Ketvirtadienį, liepos 30 d., 17 val. Klaipėdos etnokultūros centras rengia dzūkiškų pasidainavimų vakarą. Miestiečius su tradicinėmis dzūkų dainomis supažindins Eglė ir Rokas Kašėtos.
Eglė Česnakavičiūtė-Kašėtienė – dzūkų tradicinio dainavimo puoselėtoja, besimokanti ne tik iš dainynų bei archyvinių įrašų, bet ir gyvai iš senolių ekspedicijų šilų dzūkų kaimuose metu. Jai pritars folkloro mylėtojas, muzikantas Rokas Kašėta. Abu siekia įsigilinti į kiekvieną tradicinio skambesio subtilybę, tarties niuansus, kad kuo ryškiau klausytojams atsiskleistų tolimosios Dzūkijos skonis.
Jauna šeima ruošia skirtingų žanrų dainų pluoštą, kurio didžioji dalis – vestuvinės dainos, įrašytos iš Petro Zalansko lūpų. Atvykę į pasidainavimų vakarą klausytojai gaus dainų tekstus, tad galės drąsiai prisijungti prie dzūkiško Kašėtų dueto.
Tuo metu rugpjūčio 13 d., 19 val. Klaipėdos etnokultūros centre vyks Virginija Pievos albumo „Tolumėla“ pristatymo koncertas.
Pirmasis solinis Virginija Pievos albumas klausytoją stebina netikėtu postfolkloro skambesiu ir užburiančia nuotaika. Visą jo muziką sukūrė, daugeliu instrumentų atliko ir savo mažame provincijos miestelyje įrašė pati atlikėja. Dešimtis albumo kūrinių žavi prietemos nuojautų kupina lyrika, alternatyviniu roko rupumu, šamaniška ritmika bei atskleidžia naują požiūrį į šiuolaikinį tradicinės baltiškos muzikos atlikimą.
Virginija jau pora dešimtmečių kuria poetišką, folkloro ir roko atspalvių nuspalvintą muziką, daugeliui klausytojų atpažįstamą iš atlikėjos itin gražaus, sodraus balso. Prieš keturis metus jos suburta folkloro grupė PIEVOS sugrojo savo paskutinį koncertą, po kurio savo muzikinį kelią Virginija tęsė kaip multiinstrumentalistė, atrasdama ir pasitelkdama įvairias technines naujoves, kilpinimo (angl. looper) efektus bei balso procesorius.
Pasak autorės, šis albumas radosi tarsi iš nieko, intuityviai, įsiklausant į save.
„Į looperį vieną po kito įrašius instrumentus ir derinant juos tarpusavyje, grojant tai, kas tuo metu šauna į galvą, kuomet tiesiog žaidi sau – gimė netikėtos kompozicijos. Jose norėjosi įpinti lietuvių liaudies dainas, jas šiek tiek pakeičiant. Tapo įdomu išbandyti save kaip multiinstrumentalistę“, – sako dainininkė.
Kūriniuose skamba akustinė gitara, kanklės, ryla, būgnas, tamburinas, varpeliai, barškutis, lumzdelis, dūdelė, lūpinė armonikėlė, dambrelis ir atlikėjos balsas. Įrašinėjant kompozicijas talkino ir subtiliai kūrinių atmosferą sintezatoriumi paspalvino Donatas Bielkauskas (DONIS).
Šis koncertas yra vienas iš projekto „Etnoreidas“ renginių.
Projektas ,,Etnoreidas“ – įvairių etnokultūrinių renginių ciklas, pristatantis autentiško ir modernaus folkloro projektus, įdomius naujus atlikėjus, kūrybiškas idėjas, iniciatyvas ar kitas etnoraiškas. Projektą ,,Etnoreidas“ iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas, todėl informuojama, jog nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar media priemonėse.
Parašykite komentarą