P0

Mums rašo

Seniūnaičių sueigos pareiškimas (papildyta) (15)

Atvira Klaipėda

Virginija Jurgilevičienė, Seniūnaičių sueigos sekretorė
2020-07-28


Klaipėdos miesto taryba 2007 m. bendrajame miesto plane numatė iškelti krovininių traukinių kelyną/mazgą. 13 metų jokių veiksmų nebuvo daroma. 2020 m. ne miesto valdžia, bet Vyriausybė skubos tvarka nutarė iškelti iš miesto centro krovininių traukinių stotį.

Klaipėdiečiai, miesto tarybos narė Nina Puteikienė nustebę, kodėl administracijos direktorius Gintaras Neniškis rašte, kuris skirtas Vyriausybei, neįrašė to, kas yra numatyta uostamiesčio bendrojo plano tekstiniame sprendime 35 str: „ Plėsti Klaipėdos miesto geležinkelio kelyną, naujas stotis planuojant priemiestyje, Klaipėdos rajone prie Kopūstų kaimo įrengiant aplinkkelį“.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus šių metų balandžio 30 d. raštu (4.24E)-R2-1279 pritarė Vyriausybės paruoštam projektui perkelti krovininių traukinių stotį į Girulius. Tai iki šios dienos vienintelis Klaipėdos miesto vykdomosios valdžios pasirašytas dokumentas. Kitokių sutikimų nėra pasirašyta.

Kodėl sprendimus priimanti valdžia (Klaipėdos miesto taryba) ir juos įgyvendinanti valdžia (Klaipėdos miesto administracija) nedrįsta prisipažinti, kad užmiršo, kokius pasitvirtino sprendimus, kad davė prieštaraujantį pritarimą Vyriausybės nutarimui dėl geležinkelio mazgo perkėlimo į Girulius. Nepanaikintas minėtas G. Neniškio pritarimas leidžia iškirsti Girulių girios dalį.

Šių metų liepos 22 d. Klaipėdos miesto seniūnaičiai surengė sueigą ir pasikvietė Klaipėdos miesto tarybos narę Niną Puteikienę, kuri supažindino su paruoštais tarybos sprendimais dėl G. Neniškio pritarimo minėtam Vyriausybės nutarimui panaikinimo ir dėl nepritarimo Vyriausybės nutarimui, numatančiam geležinkelio mazgo iškėlimą į Girulių mišką.

Tarybos narė paaiškino, kad bet kokie nauji sprendimai yra galimi, kai atšaukiami senieji.

Seniūnaičiams labai svarbu, kad miesto taryba pritartų tik tokiems sprendimams, kurie neprieštarauja jau esantiems sprendimams. Jei Klaipėdos miesto savivaldybė elgiasi kitaip, tai griauna valstybingumo pamatus, nes priimami ne miestui naudingi sprendimai. Todėl vienbalsiai pritarė abiem N. Puteikienės paruoštiems sprendimams ir kreipėsi į Klaipėdos miesto tarybą, kurios posėdis vyks liepos 30 d., prašydama tarybos narių pritarimo šiems sprendimams.

Redakcijos prierašas

Vėliau Tomo Meškinio atsiųstame ilgesnio turinio pranešime nurodoma, jog dėl minėtos problemos bei laiku neįrengto Klaipėdos aplinkkelio seniūnaičiai raštą išsiuntė ir aukščiausiems šalies vadovams bei atitinkamoms šalies ministerijoms.


  2020-07-28

  15 komentarai “Seniūnaičių sueigos pareiškimas (papildyta)”

  1. AvatarVisuomenininkai nurodė 5 klaidas (IP: 90.131.43.237)

   Kuriuos padarė Skvernelis,norint svarstyti tik 1 alternatyva-kirsti Girulių miška

  2. AvatarO visuomenininkai (IP: 90.131.43.237)

   Pastebėjo koki nori Skvernelis pasirašyti dėl Girulių iškirtimo dokumenta ,tai svarstant 1 alternativa -iškirsti Girulių miška

  3. AvatarIš straipsnio supratau (IP: 90.131.43.237)

   NEniškio ir Skvernialio susitarimas. Birželio 19 turėjo pasirašyti dėl miško iškirtimo

  4. AvatarAčiū seniunaičiams (IP: 90.131.37.177)

   NUO VISU KLAIPĖDOS GYVENTOJŲ

  5. AvatarKodėl? (IP: 86.100.21.97)

   Yra reklamuojama ninočka. Jinai dalyvaus vienmandatėje nuo savo puteikių judėjimo. jurgelevičienė yra jų garbintoja, kuri pasakys ar parašys beleką , kad tik įtikti puteikiams. Straipsnis nesąžiningas, kaip ir visa ši puteikių judėjimo kompanija

   • Avatarpiliečiui Kodėl (IP: 78.57.217.118)

    gal galite patikslinti, kas Jums nepatinka p. Ninos teiginiuose ?

  6. AvatarJūratė (IP: 90.131.38.58)

   Nei viena Vyriausybe, nei viena partija nera apsoliutus geris. Įvairios i interesų grupes aktyviai veikia per Skverneli. Jis galingas, nes kaip norejo ladai dideli pinigai buvo pravesta urėdo reforma. TODEL BENDRUOMENES., SENIŪNAIČIAI PRIVALO STABDYTI GODUMĄ VISU PARTIJŲ

   • Avatarto Jurate (IP: 88.119.22.115)

    Kaip seniunaciai gali STABDYTI VISI PARTIJU GODUMA jei dauguma JU yra tu PARTIJU nariai.

  7. AvatarA (IP: 90.131.40.185)

   P. P mėgina apsimesti kad Puteikis neremia medkirčių vyriausybės. Vaitkus irgi

  8. Avatarartiomas (IP: 90.131.38.58)

   Ar Jurgilevičienė su seniūnaičiais užsiima piaru, jei reikalauja, kad Neniskis atšauktų savo parašą ir laikytųsi 2007 metais miesto plane numatytos alternatyvos – Kopūstų kaimo. Naujai, o tai 2020-07-01 vyriausybės sprendime, parašyta, jog nuo Giruliu iki Kopūstų, Giruliai neisbraukti. Įvykių istorija tokia ir kitos nera. Tai ką ktaip papasakos Neniskis. Nieko. Jis tik gali raminti, nebijokite Giruliu mišką nekirsime.

   ,

   • Avatarto Artiomas (IP: 88.119.22.115)

    neteisingai pavadintas straipsnis, nemanau, kad Jurgeleviciene turejo teise teikti toki rasta nuo saves, nes sueigos sekretores statusas nenumato tokiu igaliojimu, rastas turejo buti pasirasytas sueigos pirmininko.

   • Avatarartiomas (IP: 90.131.38.58)

    pilietį, ką čia rašinėji Nuo kada Atvira Klaipeda tapo Klaipedos miesto taryba. Aisku, kad ji gavo raštą pasirašytą pirmininko. Atvirai Klaipėdai pateikta tik informacija apie sueigą ir priimtą sprendimą. Koks galiu būti protingas, kai neskiriu, kas yra sprendimas, o kas informacija

  9. AvatarKluiku kompanija (IP: 78.57.214.60)

   Svaigsta Jurgileviciene o politikai piarą darosi….

  10. AvatarTomas (IP: 90.131.34.251)

   Kokia šališka seniūnaičių sueiga. Pasikvietė Niną, bet nepasikvietė administracijos direktoriaus.
   Išgirdote a, išgirskite ir B. Tada darykite pareiškimus.
   Tapote politiniu įrankiu ir tiek.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt