P0

Sveikata

Dėl priežiūros Klaipėdos universitetinėje ligoninėje – kreipimasis į merą (4)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-07-29


Klaipėdietė Seimo narė Agnė Bilotaitė kreipėsi į Klaipėdos miesto merą Vytautą Grubliauską ir paragino nedelsiant spręsti problemas Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL), su kuriomis susiduria neišnešiotų naujagimių susilaukusios šeimos.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Apie padėtį KUL Seimo narę informavo Neišnešiotų naujagimių asociacija „Neišnešiotukas“, kuri taip pat kreipėsi į ligoninės vadovybę, įstaigos steigėją Klaipėdos miesto savivaldybę ir Sveikatos apsaugos ministeriją.

Asociacijos vadovų teigimu, KUL Neišnešiotų naujagimių skyriuje šeimoms nėra teikiama privaloma psichologinė pagalba, trūksta geranoriško bendradarbiavimo su nevyriausybinėmis organizacijomis, siūlančiomis pagalbą, stinga profesionalaus ir jautraus čia dirbančių medikų bendravimo bei paramos sunkumus patiriančioms šeimoms.

„Daugelis skyriaus medikų kenčia nuo psichologinio perdegimo, dėl to yra nemotyvuoti, apatiški, nerodo pagarbos ir jautrumo skyriuje esančioms šeimoms. Akivaizdu, kad tai jau nebėra įstaigos vidaus reikalas, tai mūsų visų reikalas – gelbėti tiek naujagimius, tiek jais besirūpinančius medikus“, – pranešime žiniasklaidai sako A. Bilotaitė.

Pasak Seimo narės, ši situacija atskleidžia tai, kad problemos KUL viduje nėra sprendžiamos arba sprendžiamos nepakankamai veiksmingai nepaisant į viešumą iškilusių čia dirbančių medikų skundų dėl patiriamo mobingo, blogos darbo atmosferos, prastai organizuotų paslaugų karantino metu.


2020-07-29

4 komentarai “Dėl priežiūros Klaipėdos universitetinėje ligoninėje – kreipimasis į merą”

  1. Perskaičiau Bilotaitės pateiktus “motyvus” ir noriu pasakyti liaudiškai :”Prisiminė bobutė mergvakarį”. Epidemijos metu organizacijoms ligoninėje ne vieta, tai užkrato pavojus. Ko siekia tos nevyriausybinės organizacijos , man aišku, ligoninė ne visuomeninė organizacija, ji “neperdega”, o dirba , joje gydomi žmones ir nereikia paistyti niekų dabartinėje situacijoje.

  2. Nejuokinkit voverių, viskas toje ligoninėje tvarkoje, bet kažkam užpakaliukas niežti, norisi Janušonio vietos. Nesolidu, kad prie tokių prisideda ir seimo narė, nors man ji niekad nepanašėjo į intrigų meistrę ar net dalyvę. Ligoninė veikia kaip laikrodis, visas dėmesys skirtas pacientui. Tai tiesiog sukurptos problemos.

  3. Taisome: nebe klaipėdietė, gyvena Vilniuje. Rinkta ne Klaipėdoje, o pagal bendrą partinį sąrašą. Ko staiga Klaipėdą prisiminė – mįslė.

    • Bilotaite rinkimams ruošiasi? Gi jau bandė ne kartą Klaipėdoje, net mere norėjo būti ir neišrnko…. Jai svarbu protarpiais parėkauti, o kiek naudos iš to?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt