P0

Kultūra

Neatmenu tavo veido

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-07-29


Kino klubas 8 ½ kartu su partneriais –  I.Simonaitytės biblioteka bei Lietuvos kino centru – vasaros ekraną ir toliau skiria Lietuvos kino klasikai.

Šį penktadienį, liepos 31 d., žiūrovų laukia režisieriaus Raimundo Banionio filmas „Neatmenu tavo veido“, sukurtas Lietuvos permainų išvakarėse – 1988 metais. Filme atspindėta tuo laikmečiu atgimstanti laisvės dvasia, pasakojama per jaudinančią dviejų jaunų žmonių meilės istoriją.

Leta ir Saulius susipažino vaikų širdies ligų sanatorijoje, jos pacientams panašioje į laisvės atėmimo įstaigą. Jai – 13 metų, jam – 14. Slogioje ligoninės atmosferoje gimsta pirmoji meilė. Netikėtai ir liūdnai, nes pirmuosius jausmus temdo nepagydoma Letos liga, sudėtingas paauglių pasaulis ir perdėtai rūpestingi suaugusieji. Letos ir Sauliaus tėvai bei pedagogai nutarė jiems padėti ir „apsaugoti“ nuo pavojingo ir abiem tariamai nereikalingo jausmo.

Tai ne vienintelė R. Banionio kino juosta, skirta jaunimo, jos laisvės ir permainų troškimo temai, kurią jis sėkmingai plėtojo filmuose „Vaikai iš „Amerikos” viešbučio”, „Mano mažytė žmona” ir kt.

Filmas „Neatmenu tavo veido“ susilaukė ne vieno kino apdovanojimo, tarp kurių – 1989 m.– Maskvos tarptautinio vaikų kino festivalio Gran-prix, 1990 m.– Žiuri prizas Tarptautiniame kino festivalyje Costa de Estoril (Portugalija).

Klaipėdiečiai filmą kviečiami žiūrėti jau šį penktadienį, 21.30 val., I. Simonaitytės bibliotekos kiemelyje.


Kultūros straipsnių vidus

2020-07-29

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt