P0

Transportas

Dviratininkams – padidintas policijos dėmesys (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-07-30


Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato duomenimis, jo prižiūrimoje teritorijoje šeimet jau įvyko 20 įskaitinių eismo įvykių, kuriuose nukentėjo dviratininkai: vienas iš jų žuvo, 20 buvo sužeista, tarp kurių devyni – nepilnamečiai.

Pernai per tą patį laikotarpį tokių eismo nelaimių buvo aštuoniomis mažiau, per jas sužalota 12 dviratininkų, iš jų – du nepilnamečiai.

Policijai taip pat pranešama ir apie motociklininkų, keturračių vairuotojų daromus kelių eismo taisyklių pažeidimus.

Siekiant, kad eismo įvykiuose nukentėtų kuo mažiau dviračių transporto priemonių vairuotojų, policijos pareigūnai skelbia stiprinantys jų eismo saugumo kontrolę – tikrina, ar dviratininkai, kuriems tai privaloma, dėvi šalmus, ryškiaspalves liemenes su atšvaitais, ar dviračiai yra techniškai tvarkingi.

Pranešama, jog per trečiadienį Klaipėdoje Taikos pr. ir Kauno g. sankryžoje surengtą priemonę pareigūnai vienam dviratininkui nustatė 1,4 prom. neblaivumą. Vyrui skirta 115 eurų bauda.

Vienuolika dviratininkų įspėti dėl techniškai netvarkingų dviračių. Dažniausiai pasitaikę trūkumai – nebuvo garso signalo ir trūko atšvaitų. Atsakomybės neišvengs ir vienas pėsčiasis, kuris perėja ėjo kalbėdamas mobiliuoju telefonu.

Policijos pareigūnai dėvėti šalmus rekomenduoja visiems dviratininkams ir primena, kad važiuojant keliu privalu tai daryti jaunesniems nei 18 m. dviračių vairuotojams ir keleiviams. Minant dviratį važiuojamąja kelio dalimi naktį, visiems dviratininkams privaloma dėvėti liemenę su šviesą atspindinčiais elementais, o dviračio lempos privalo būti įjungtos. Dienos metu privalu naudoti bent vieną iš šių priemonių.

Skelbiama, dviratininkų eismo saugumui stiprinti skirtas priemones policijos pareigūnai rengia nuolat visoje Klaipėdos apskrityje.


  Transporto straipsnių vidus kompas

  2020-07-30

  Vienas komentaras apie “Dviratininkams – padidintas policijos dėmesys”

  1. Labai svarbu daugiau dėmesio saugiam eismui kai žymiai padaugėjo dviratininkų, paspirtukininkų…
   Savivaldybė privalo aktyviai plačiai kalbėti apie dviračių takų teisingą naudojimą, apie dviratininkų dažnus pažeidimus gatvėse. Būtiniai reikia pradėti ir bausti juos dėl uų įžūlaus važinėjimo gatvėmis… Greitis, važiavimas “be rankų”, ausys užkimštos -muzikos klausymaisi, net pokalbiai telef, vaikai mažyliukai ant sėdynių ir jiems,vargšeliams, kvailo tėvo-motinos kuprinė trina veiduką… Ir t,t. Daugybė jų nesupranta, kad dviračių takais rekia naudotis – dešine puse ir kada kaire…
   Paspirtukais važinėja dviese ant vieno. Ir tai daro dažnai tėvas su vaiku ar pagyvenusi močiūtė su anūku… Žodžiu gatvėse betvarkė. Pasirodo,kad kvailų,nesuvokiančių kas jų gręsia nesilaikant saugus važinėjimu dviračiu – daugybė…

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt