P0

Švietimas

Kolegija atvira studentams iš viso pasaulio

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-07-30


„Klaipėdos valstybinėje kolegijoje radau savo norimą studijų programą, todėl pasirinkau atvykti į Lietuvą. Noriu tapti slaugos specialistu, padėti žmonėms sveikti ir būti šios srities profesionalu, ir manau, kad kolegija man padės pasiekti svajonę“, – teigia studentas iš Uzbekistano Sarimsokov Farrukhjon.

KVK studijuoja studentai iš Europos Sąjungos, Afrikos valstybių, Indijos, Čilės, Bangladešo ir kt. KVK nuotr.

Pranešama, jog Klaipėdos valstybinė kolegija (KVK) patraukli studentams iš užsienio, studijuojantiems visą programą pilna apimtimi. Šiuo metu anglų kalba čia studijuoja studentai iš Europos Sąjungos, Afrikos valstybių, Indijos, Čilės, Bangladešo ir kt. Populiariausios tarp užsienio studentų programos yra kineziterapija, bendrosios praktikos slauga, turizmo verslas, informatikos inžinerija.

Tuo metu kasmet vidutiniškai 100 KVK studentų pasinaudoja programos Erasmus+ judumo galimybe ir vyksta į užsienį dalinėms studijoms arba atlikti profesijos praktikų. Iš mobilumo vizitų studentai grįžta ne tik praturtėję akademinėmis žiniomis ar įgiję naujų praktinių gebėjimų, bet ir patyrę skirtingos kultūros padiktuotų gyvenimiškų pamokų. Kineziterapijos studijų programos studentas Maksimas Dolgopolovas praktikos mėnesius, praleistus Pietų Bohemijos universitete, vadina pačiais įdomiausiais gyvenime.

„Įgijau ne tik profesinių žinių, kurių man prireiks ateityje, bet ir susipažinau su Čekijos kultūra, istorija, patobulinau savo anglų kalbos gebėjimus“, – teigia KVK studentas.

„Tarptautiškumas padeda atsiverti pasauliui, praturtina studijų procesą, prisideda įgyvendinant studijų kokybės siekį. Gebėjimas veikti multikultūrinėje terpėje yra vertinamas darbdavių”, – KVK pranešime pabrėžia šios mokymo įstaigos direktorė Gražina Markvaldienė.

Jos teigimu, KVK ir ateityje sieks, kad tarptautiškumo lygmuo augtų, studijų kokybė nuolat gerėtų, o studentai ir absolventai būtų vertinami darbdavių.

KVK įgyvendinama ambicinga tarptautiškumo plėtros strategija jau duoda rezultatų: 2019 metų žurnale „Reitingai“ kolegijos tarptautiškumas įvertintas antra vieta koleginiame sektoriuje.

INFORMACIJA

Tarptautiškumą skatina ir vasaros stovyklos, skirtos aukštųjų mokyklų studentams. Jų metu rengiamos kūrybinės dirbtuvės, kuriose sujungiamos teorinės studijų žinios ir praktika. Studentai iš skirtingų studijų programų lankosi Klaipėdos miesto ir rajono verslo įmonėse, drauge su mentoriais rengia ir įgyvendina bendrus projektus kolegijos laboratorijose.

KVK dalyvauja tarptautiniuose projektuose. Vienas iš jų – „Let‘s make a bridge“  buvo įgyvendinamas kartu su Ukrainos aukštąja mokykla „The National University of Ostroh Academy”. 

Kolegija kiekvienais metais laimi finansavimą kviestinių dėstytojų iš užsienio šalių akademiniams ir moksliniams vizitams įgyvendinti. Žymių mokslininkų vizitai iš tokių universitetų kaip „University of Central Lancashire“, „Linnaeus University“, „Oxford Brookes University“ ir kt. naudingi ne tik studentams, bet ir dėstytojams. 


  2020-07-30

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt