Fotoreportažai, Miestas, Svarbu

768-asis Klaipėdos gimtadienis – išskirtinai kuklus (2)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2020-08-01


Dantis vėl smarkiau šiepiantis koronavirusas nesutrukdė Klaipėdai švęsti savo 768-ojo gimtadienio. Tiesa, šventiniai renginiai yra kur kas kuklesni, palyginti su ankstesniais metais.

Šeštadienį, rugpjūčio 1-ąją, miesto vėliava Klaipėdos gimtadienio proga buvo iškelta ne tik piliavietėje, bet dar trijose vietose.

Klaipėdos vėliavų jūra nuvilnijo prie miesto rotušės. Mato Mačiulskio nuotr.

Tikra Klaipėdos vėliavų jūra vidurdienį nuvilnijo prie miesto rotušės. Iš čia jos buvo išplukdytos į piliavietę, Kruizinių laivų terminalą, Lietuvos jūrų muziejų bei Jono kalnelį.

Pagrindinė miesto vėliavos pakėlimo ceremonija vyko Klaipėdos piliavietėje. Klaipėdos meras Vyrautas Grubliauskas ir brolis Benediktas savo rankos paspaudimu tarsi atkartojo 1252 metais įvykusį susitarimą, po kurio ir gimė Klaipėda. Po šio rankų paspaudimo vėliava buvo pakelta ir miestas oficialiai sveikintas gimtadienio proga.

Vėliavos pakėlimo ceremonijai iškilmingumo suteikė mušamųjų instrumentų ansamblis „Giunter Percussion“, kurio Klaipėdos piliavietėje dar galima pasiklausyti 15 ir 17 val.

Klaipėdiečiai švęsti savo miesto gimtadienį buvo pakviesti Pilies muziejuje, kurio lankymas visą dieną yra nemokamas.

Tarp gimtadienio renginių yra Kultūros magistro vardo suteikimo ceremonija, kuri pirmą kartą vyks ne piliavietėje, o I. Simonaitytės bibliotekos kiemelyje, nes taip pageidavo šiųmetis kultūros magistras fotometraštininkas Bernardas Aleknavičius.

Klaipėdiečiams šiemet nesuteikta galimybė Klaipėdos piliavietėje stebėti kokį nors įspūdingą reginį – tokia buvo ankstesnių uostamiesčio gimtadienių tradicija.

Miestiečiai galės pasimėgauti „Mėlynąja vakariene“ ir pasigrožėti Didžiajame elinge kuriama opera „Skrajojantis olandas“. Abu šie renginiai yra uždari, į kuriuos bilietai jau seniai išparduoti.

Mato Mačiulskio nuotr.


  2020-08-01

  2 komentarai “768-asis Klaipėdos gimtadienis – išskirtinai kuklus”

  1. AvatarTomas (IP: 86.100.133.193)

   Kvailumas žurnalistės stebinantis, negavus pakvietimų į renginius parašė kad kuklus. Vien Vagnerio operos premjera, kurios pavydėtų bet koks pasaulio miestas ! Akis prasiplaukit žurnalistai!

  2. Avatarmuziejus (IP: 188.69.207.223)

   Kas jums pasidarė žmonės, žurnalistai, klaipėdiečiai…. kas per straipsnis, kas per negatyvas…

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt