P0

Fotoreportažai, Kultūra

Melnragės pastato sienas papuošė piešiniais

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-08-03


Klaipėdoje, Melnragėje, baigėsi IV tarptautinė Vilniaus dailės akademijos studentų – sienų tapybos kūrybinė stovykla Baltų kultūra miesto sienose/The Baltic Wild Walls.

Sumanymo įgyvendinimui jau antrus metus pasirinkta vietovė Vėtros gatvėje, greta Melnragės molo ir Klaipėdos naftos“ industrinių objektų. Ant privataus apleisto pastato jaunieji menininkai sukūrė bendrą sienų tapybos kūrinį.  Remtasi uostamiesčio heraldika, vietos tapatybės vardais, ženklais ir žinomo populiaraus stilizuoto vyčio kūrėjo Gintaro Karoso grafikos paveikslais baltų mitologijos tema.

Organizatorių nuotr.

Pasak projekto sumanytojo ir organizatoriaus Žilvino Danio, The Baltic Wild Walls“ kūrybos platforma siekiama aktyvinti hiphopo kultūrą. Svarbiausia čia socialinė kūrybos funkcija – ieškoti sąlyčio tarp pogrindžio subkultūros ir visuomenei priimtinių  kultūros formų. Grafičiai reiškiasi kaip kontrkultūra, darant tai, kas draudžiama, o projekto autoriai teigia siekiantys ne konfliktuoti, bet leisti jaunimui kūrybiškai išsireikšti.

Mes išradome naują alternatyvią erdvę – sutvarkėme apleistą pastatą ir papuošėme Melnaragės kraštovaizdį. Praeiviai dabar fotografuojasi prie ištapytų sienų, kelia savo nuotraukas į ,,Instagramą“, o „Autopliuso“ skelbimuose pasirodė parduodami BMW automobiliai mūsų darbų fone. Be to, šis 2019 m. Melnragėje pradėtas grupinis kūrinys jau pateko ir į Klaipėdos sienų tapybos gidą. Mums svarbu, kad uostamiestis būtų gyvas ir atviras hiphopo kultūrai miestas”, – pranešime pažymi Ž. Danys.

„The Baltic Wild Walls“ projektas sutelkė į komandą Lietuvos ir Latvijos dailės akademijų studentus bei kelis savanorius: Joelį Aškinį, Vitą Baraduliną, Eveliną Bernatonytę, Oskarą Ivanovą, Matą Janušauską, Dmitrij‘ų Jefimenką, Gintarę Konderauskaitę, Žilviną Makutį, Žilviną Gaižauską, Aleksandr‘ą Saburov‘ą, Gertrūdą Šuminaitę, Gretą Vainauskytę, Gustę Vaitiekutę, Davį Vaivads‘ą, Rūtą Žeimytę, Vytautą Juozėną.

Kūrybinėje stovykloje puoselėjamos įvairios hiphopo šakos: grafičiai, repas, breikas ir skate bordingas. Vyko gyvi repo atlikėjų ir didžėjų pasirodymai. Dailėtyrininkas-antropologas dr. Vytautas Tumėnas skaitė paskaitas, kurios įkvėpė dailininkus savitai interpretuoti prūsų, kuršių ir klaipėdiečių tapatybės simbolius.

Į kūrybos veiksmą buvo įtraukti ir Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos moksleiviai – jie išmėgino grafičio technikos galimybes, ištapydami ant pastato savo vardus. Renginyje savanoriai buvo mokomi filmuoti – jie dokumentavo kūrybinio proceso akimirkas, taip talkindami medijų menininkams kurti meninį eksperimentinį filmą.

Kultūros straipsnių vidus

Pasak šio filmo režisieriaus Ž. Danio, norima užfiksuoti žmones, kuriančius hiphopo kultūrą Lietuvoje. Pačių menininkų rankomis sutvarkytas ir iš visų pusių ištapytas pastatas dabar tapo savotišku hiphopo kultūros paminklu.

Projektą rėmė Švietimo, sporto ir mokslo ministerija bei Vilniaus dailės akademija.

Evelinos Bernatonytės ir Žilvino Danio nuotr.


  2020-08-03

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt