P0

Miestas, Svarbu

Seimo rinkimuose Klaipėdoje – ir kliūtys, ir naujovės (1)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2020-08-03


Klaipėdoje įsibėgėja pasiruošimas artėjantiems Seimo rinkimams. Tačiau jau dabar pripažįstama, kad visų problemų išspręsti nepavyks ir kai kuriems rinkėjams bus sudėtinga patekti į rinkimų apylinkes.

Trūkumų yra ne tik kai kuriose rinkimų apylinkėse, bet ir savivaldybėje, kurioje vyksta išankstinis balsavimas. Martyno Vainoriaus nuotr.

„Ir patys žinome, ir raštų iš Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) gavome, jog pagrindinis klausimas yra rinkimų apylinkių pritaikymas neįgaliesiems, kad jie į jas galėtų nevaržomai patekti. Situacija mieste gerėja, tačiau tikrai nėra ir kol kas nebus ideali. Šiuo metu iš 54 uostamiesčio rinkimų apylinkių visiškai neįgaliesiems pritaikytos yra 30. Patikrinę visas apylinkes nustatėme, kad dar 8-ias galima nesunkiai pritaikyti, nes iš esmės jose reikia tik sprendimo balsavimą organizuoti ne antrame, o pirmame aukšte. Jei šias aštuonias apylinkes pavyks pritaikyti, tuomet jau turėsime 38, o tai jau labai didelė dalis. Aišku, ir mes, ir VRK norime, kad į visas apylinkes neįgalieji galėtų lengvai patekti, bet panašu, kad net ir su visomis pastangomis šiems rinkimams tokio rezultato nepavyks pasiekti“, – teigė Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Andrius Dobranskis.

Neįgaliesiems sudėtinga ir balsuoti iš anksto, nes išankstinis balsavimas vyksta Klaipėdos savivaldybės posėdžių salėje, kuri yra trečiame aukšte.

„Reikia pripažinti, kad taisytinų dalykų tikrai yra, neįgaliesiems sudėtinga patekti. Nors iš pirmo į trečią aukštą galima pakilti liftu, į pačią posėdžių salę yra laiptukai, kurie tikrai nepritaikyti neįgaliesiems. Mums tikrai yra kur pasitempti. Jau kalbėjausi su Ūkio skyriumi, ieškome sprendimų, kaip pagerinti situaciją“, – dėstė A. Dobranskis.

Jis pažadėjo, jog savivaldybė savo lėšomis nupirks specialių juostų, kurios bus išklijuotos visose rinkimų apylinkėse, kad jose geriau galėtų orientuotis regos negalią turintys klaipėdiečiai.

Neįgalieji kelia klausimus, įvardija problemas, jų reikalavimai tikrai yra geri ir teisingi, bet viskam reikia laiko ir lėšų, todėl ieškome kitų variantų, kaip padaryti, kad per šiuos rinkimus neįgaliesiems būtų kuo patogiau. Žinia, balsuoti galima ne tik savo apylinkėje, o bet kurioje. Todėl kalbamės su VRK ir norime, kad kvietimuose balsuoti, kurie bus išnešioti po namus, būtų pateikta informacija, kurios apylinkės 100 proc. yra pritaikytos neįgaliesiems“, – tvirtino Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas.

Iššūkių pasiruošti rinkimams kelia ir vis dar paskelbta ekstremali situacija. VRK reikalauja, jog tose rinkimų apylinkėse, kurių sąrašuose yra daugiau nei 3000 rinkėjų, būtų įrengta papildoma balsavimo patalpa su balsavimo kabina ir balsadėže.

„Mes turime 19 tokių apylinkių. Manau, kad tikrai nebus didelių sunkumų tose apylinkėse įrengti papildomą balsavimo patalpą ir ją aprūpinti visu reikiamu inventoriumi“, – tikino A. Dobranskis.

Per šiuos Seimo rinkimus uostamiestyje vienai rinkimų apylinkei bus suteiktas laikinas prieglobstis.

„Žaliakalnio“ gimnazija yra ir bus remontuojama, todėl apylinkė perkeliama į greta esantį darželį „Radastėlė“. Ir jis šiuo metu yra remontuojamas, tačiau tikimės, kad darbai iki rudens bus baigti“, – vylėsi pašnekovas.

Seimo rinkimai šiemet vyks spalio 11 dieną. Tvirtinama, kad jie įvyks, net jei ir kiltų antroji koronaviruso banga, bet rinkimų apylinkėse reikėtų laikytis saugumo reikalavimų.


  2020-08-03

  Vienas komentaras apie “Seimo rinkimuose Klaipėdoje – ir kliūtys, ir naujovės”

  1. Avatar??? (IP: 88.119.136.56)

   Andriau dėl tų laiptukų įveikimo juk yra spec. skydas paruoštas, ką Jūs ten veikiate ?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt