Tradicinių šokių muzika grįžta į meno kiemo erdves

Kultūra
Avatar photoAtvira Klaipėda
2020-08-04

Išsiilgusių tradicinių šokių vakarų ir gyvos muzikos, Etnokultūros centras kviečia į tris tokius vakarus, kurie vyks centro kiemelyje Daržų g. 10. Susitikimų metu tradicine šokių muzikos energija pulsuos trys jaunos grupės.

Jau šį ketvirtadienį, rugpjūčio 6 d., 19 val., klaipėdiečiams čia koncertuos „Robaksai” .

Rugpjūčio 20 d. 19 val. pasirodysianti kita grupė iš Vilniaus „Sprycauka” – tai jaunas diatoninės armonikos, smuiko ir mandolinos trio, naujų sąskambių ieškantis tradicinėse lietuvių ir užsienio šokių melodijose.

Lietuviškos polkos, fokstrotų ir valsų mylėtojai savo repertuaruose stengiasi pabrėžti tradicinės lietuvių šokių muzikos išskirtinumą, tačiau šokėjus stebina ir Balfolk muzika bei kitomis improvizacijomis. Atlikėjai: Deimantas Makrickas (diatoninė armonika), Miglė Didbalytė (smuikas), Vincas Linkevičius (mandolina). Deimantas ir Miglė kartu muzikuoja nuo 2017 metų, o 2020-aisiais prie jų prisijungė ir Vincas.

Tuo metu rugsėjo 3 d. 19 val. klaipėdiečiams savo programą pristatys grupė iš Kauno „Folkus Trio”.

Tai irgi jaunų, kitokių šokių melodijų šokių aikštelėje išsiilgusi grupė. Muzikantai aktyviai dalyvauja Kauno miesto muziejaus organizuojamuose vakaronėse, kuriose pelnė folk muzikos gerbėjų simpatijas.

Jauni muzikantai kartu groja apie metus ir dalijasi skirtinga muzikavimo patirtimi – nuo klasikos, roko iki tradicinės muzikos. Atlikėjai: Laurynas Perkūnas (gitara), Rūta Klungevičiūtė (smuikas), Vidmantas Paleckis (bandonija ir armonika).

Tradicinių šokių muzikos vakarai yra vieni iš projekto „Etnoreidas“ renginių.

Projektas ,,Etnoreidas“ – įvairių etnokultūrinių renginių ciklas, pristatantis autentiško ir modernaus folkloro projektus, įdomius naujus atlikėjus, kūrybiškas idėjas, iniciatyvas ar kitas etnoraiškas. Projektą ,,Etnoreidas“ iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Visi renginiai nemokami.

 

Žymos: | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kultūra

Kviečia pasišokti su „Folkus Trio"

Išsiilgęs tradicinių šokių vakarų ir gyvos muzikos, nuo 2012 m. ketvirtadienio vakarais skambėjusios jaukioje senamiesčio erdvėje, rugsėjo 3 d., 19 ...
2020-08-24
Skaityti daugiau

Kultūra

Koncertuos „Robaksai“

Rugpjūčio 6 d. , ketvirtadienį, 19 val., Klaipėdos etnokultūros centre (Daržų g. 10) vyks tradicinių šokių muzikos vakaras su grupe ...
2020-08-03
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This