P0

Kultūra

Tradicinių šokių muzika grįžta į meno kiemo erdves

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-08-04


Išsiilgusių tradicinių šokių vakarų ir gyvos muzikos, Etnokultūros centras kviečia į tris tokius vakarus, kurie vyks centro kiemelyje Daržų g. 10. Susitikimų metu tradicine šokių muzikos energija pulsuos trys jaunos grupės.

Jau šį ketvirtadienį, rugpjūčio 6 d., 19 val., klaipėdiečiams čia koncertuos „Robaksai” .

Rugpjūčio 20 d. 19 val. pasirodysianti kita grupė iš Vilniaus „Sprycauka” – tai jaunas diatoninės armonikos, smuiko ir mandolinos trio, naujų sąskambių ieškantis tradicinėse lietuvių ir užsienio šokių melodijose.

Lietuviškos polkos, fokstrotų ir valsų mylėtojai savo repertuaruose stengiasi pabrėžti tradicinės lietuvių šokių muzikos išskirtinumą, tačiau šokėjus stebina ir Balfolk muzika bei kitomis improvizacijomis. Atlikėjai: Deimantas Makrickas (diatoninė armonika), Miglė Didbalytė (smuikas), Vincas Linkevičius (mandolina). Deimantas ir Miglė kartu muzikuoja nuo 2017 metų, o 2020-aisiais prie jų prisijungė ir Vincas.

Tuo metu rugsėjo 3 d. 19 val. klaipėdiečiams savo programą pristatys grupė iš Kauno „Folkus Trio”.

Tai irgi jaunų, kitokių šokių melodijų šokių aikštelėje išsiilgusi grupė. Muzikantai aktyviai dalyvauja Kauno miesto muziejaus organizuojamuose vakaronėse, kuriose pelnė folk muzikos gerbėjų simpatijas.

Jauni muzikantai kartu groja apie metus ir dalijasi skirtinga muzikavimo patirtimi – nuo klasikos, roko iki tradicinės muzikos. Atlikėjai: Laurynas Perkūnas (gitara), Rūta Klungevičiūtė (smuikas), Vidmantas Paleckis (bandonija ir armonika).

Kultūros straipsnių vidus

Tradicinių šokių muzikos vakarai yra vieni iš projekto „Etnoreidas“ renginių.

Projektas ,,Etnoreidas“ – įvairių etnokultūrinių renginių ciklas, pristatantis autentiško ir modernaus folkloro projektus, įdomius naujus atlikėjus, kūrybiškas idėjas, iniciatyvas ar kitas etnoraiškas. Projektą ,,Etnoreidas“ iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Visi renginiai nemokami.

 


2020-08-04

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt