P0

Svarbu, Verslas

Verslas išsikrausto iš „Memelio miesto“: planuojamas naujas biurų pastatas

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2020-08-04


Minijos gatvėje, prie vadinamojo Gandrališkių kvartalo, bus statomas administracinės paskirties pastatas. Tokius planus verslininkai ėmėsi įgyvendinti, nes reikės išsikraustyti iš vystomos „Memelio miesto“ teritorijos.

Projektuotojų vizualizacija

Klaipėdos savivaldybės projektiniuose pasiūlymuose, kuriuos parengė „Vakarų siluetas“, nurodoma, jog 8,6 aro ploto sklype, esančiame Minijos g. 83, projektuojamas trijų aukštų administracinis pastatas su prekybos paskirties patalpomis ir automobilių saugykla bei stoginė automobiliams. Planuojamos nuolatinės darbo vietos: biuro patalpose – 20 vietų, prekybos salėje – viena.

Projektuojamo statinio bendrasis plotas sieks 683 kv. m, o aukštis – 12 m. Įvažiavimas į sklypą suprojektuotas iš Balandžių gatvės.

„Administracinis pastatas bus statomas teritorijų planavimo dokumente nurodytoje vietoje, pietvakarinėje sklypo dalyje. Užstatymo linija pirmame aukšte atitraukta nuo Minijos g., čia esančios autobusų stotelės patogumui. Pradedant antru aukštu, kad maksimaliai išlaikyti esamu gretimu pastatu pradėtą formuoti užstatymo liniją, pagrindinį pastato fasadą suprojektuota konsole pritraukti iki sklypo ribos su Minijos gatve. Greta pietinės sklypo ribos esančiame sklype yra mūrinis gyvenamasis namas, kuris pastatytas ant sklypo ribos su Minijos gatve. Administracinio pastato pirmas aukštas kvadratinio plano, antras aukštas suformuotas iš dviejų tūrių, tarp jų suprojektuota terasa ant eksploatuojamo stogo. Tūris prie Minijos gatvės suprojektuotas trijų aukštų. Visi stogai numatyti plokšti. Stoginė suprojektuota pusiau atvira su minimalaus nuolydžio stogu. Pagrindiniame fasade suprojektuotas įėjimas į prekybos paskirties patalpas. Įėjimas į laiptinę ir įvažiavimas į automobilių saugyklą suprojektuoti iš kiemo pusės“, – teigiama projektiniuose pasiūlymuose.

Projektuojamo pastato fasado apdailai numatyta naudoti fasadines plokštes, o prekybos patalpoms suprojektuotos vitrinos.

Projektuotojų vizualizacija

Projekto užsakovė ir statytoja nurodoma Asta Ružinskienė.

„Šį pastatą naudosime įmonės reikmėms. Sklypas ir pastatas bus šeimos nuosavybė, kurią išnuomosime savo įmonei, užsiimančiai dviračių turizmu“, – paaiškino užsakovės sutuoktinis Saulius Ružinskas, bendrovės „Baltic Bike Travel“ ir viešosios įstaigos „Du Ratai“ vadovas.

Jis neslėpė, jog planuoti naują administracinį pastatą privertė aplinkybės.

„Dabar esame įsikūrę prie Pilies tilto Senosios perkėlos link. Ten ir mūsų ofisas, ir sandėliai, ir dviračių nuomos punktas. Tačiau „Memelio miesto“ teritorija bus vystoma, tad neaišku, kiek joje dar galėsime būti. Todėl ir ieškome naujos vietos savo veiklai“, – teigė S. Ružinskas.

Tačiau jis apgailestavo, jog planus turėti nuosavą administracinį pastatą su sandėliavimo patalpomis pakoregavo koronavirusas.

„Pagrindinė mūsų veikla yra dviračių turizmas, o didžioji dalis klientų – užsieniečiai. Situacija dabar yra labai liūdna, atvyksta vos vienas kitas vokietis. Kruizinių laivų taip pat nėra, o jų klientai noriai nuomodavosi mūsų dviračius. Reikia kažkaip išgyventi šį sezoną ir žiūrėti, kas bus toliau. Bet neaišku, kiek viskas čia užsitęs“, – optimizmu netryško S. Ružinskas.

Jis abejojo, ar statybas pavyks pradėti kitais metais.

INFORMACIJA

Susipažinti su projektiniais pasiūlymais galima iki rugpjūčio 19 d. Turgaus a. 21, Klaipėdoje, darbo dienomis 9-12.00 ir 14-18.00 val., tel. (8 682) 48190, arba internetinėje svetainėje www.klaipeda.lt

Pasiūlymus teikti galima iki rugpjūčio 19 d. raštu UAB „Vakarų siluetas“, adresu Turgaus a. 21, Klaipėda, el. p. vasiluetas@gmail.com

Viešas susirinkimas vyks rugpjūčio 19 d. 15 val. adresu Liepų g. 11, 137 kab., Klaipėdoje.


  2020-08-04

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt