P0

Kultūra

Žinutė romantikams: „Kur vėjams grojant, bangos dainuoja…“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-08-04


Festivalis „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“ siunčia muzikinę žinutę –  rugpjūčio 6 d. 19.30 val. Klaipėdos laikrodžių muziejaus kiemelyje vyks kamerinės muzikos koncertas „SMS: Kur vėjams grojant, bangos dainuoja…“

Tomas Ambrozaitis. Olesios Kasabovos nuotr.

Poetišką muzikinį SMS publikai adresuoja Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro simfoninio orkestro styginių instrumentų grupė ir teatro vyriausiasis dirigentas Tomas Ambrozaitis. Tai byloja, kad orkestras yra pasiekęs aukščiausią meistriškumo lygį, – skelbiama Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro pranešime žiniasklaidai.

Koncerto koncertmeistere tampa smuikininkė, tarptautinių konkursų laureatė Ingrida Rupaitė. „I. Rupaitė repetuos su įvairiomis styginių instrumentų grupėmis atskirai bei dalinsis sukaupta patirtimi apie grojimo techniką, štrichus, interpretaciją, garso kultūrą. I. Rupaitė – aukščiausios prabos profesionalė, grojusi su pasaulinėmis žvaigždėmis, tad belieka pasistengti iš jos pasisemti kuo daugiau neįkainojamų žinių, o klausytojams – pasigėrėti ypatinga muzika“, – sako T. Ambrozaitis.

Vakarėjant senosios Klaipėdos kiemuose pasijunti it devyniolikto amžiaus pabaigoje – romantizmo epochos saulėlydyje. Būtent tuo metu, 1893-iaisiais, Klaipėdos teatro pastatą, kuriame anuomet skambėdavo ir operos, ir koncertai, iš privačių savininkų perpirko miestas ir rekonstravo jį neoklasicistiniu stiliumi: rūmai tapo puošnesni, didingesni.

Koncerto pradžioje klausytojai išgirs Preliudą iš norvegų kompozitoriaus romantiko Edvardo Griego siuitos „Iš Holbergo laikų“, parašytos 1884 m. ir dedikuotos jo tėvynainio, dramaturgo bei filosofo Ludvigo Holbergo (1684–1754) gimimo sukakčiai.

Po to estafetę perims didysis rusų romantikas Piotras Čaikovskis: skambės dvi pirmosios jo 1880 m. sukurtos Serenados op. 48, C-dur styginių orkestrui dalys. Ceremoningieji anglai taip pat neapsiėjo be romantikos: tai puikiai iliustruos kompozitoriaus Edwardo Elgaro 1892 m. parašyta Serenada op. 20 styginiams.

Ir štai romantizmo saulė jau gęsta. Per Europą kareiviškais batais be ceremonijų žengia XX amžius. Ateitis nežada nieko šviesaus ir romantiško. Tuomet dar niekam nežinomas dvidešimtmetis jaunuolis Benjaminas Brittenas nostalgiškai atsigręžia į vaikystę, prisimena pirmuosius savarankiškus kūrinius ir jų inspiruotas parašo Paprastąją simfoniją, kurią dedikuoja savo alto mokytojai Audrey Alston, taip pasiųsdamas jai savo pagarbos kupiną žinutę.


Kultūros straipsnių vidus

2020-08-04

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt