P0

Fotoreportažai, Sportas

Jaunieji buriuotojai išbandė Suomių įlankos bangas

Agnė Bukartaitė
2020-08-05


Nors Taline vykusioje „Spinnaker” vaikų buriavimo regatoje Lietuvai atstovavę Klaipėdos mokyklos „Žiemys” buriuotojai iš Estijos grįžo be apdovanojimų, tarp bendraamžių jie pasirodė neblogai.

Varžybose iš lietuvių geriausiai sekėsi dešimtmečiui „Žiemio” buriuotojui Benui Bestauskui, kuriam pavyko įveikti nemažai gerokai vyresnių varžovų ir pasiekti 36-ąją vietą. Jauniausia tarp buriuotojų buvo ne tik visa klaipėdiečių komanda, bet ir septynerių metų sportininkė Urtė Kupliauskaitė.

Į pirmąjį dešimtuką pateko suomių, britų, latvių ir danų sportininkai.

„Tikslas buvo paprastas – atvažiuoti į įlanką ir paburiuoti sūriame vandenyje, kur visai kitokios sąlygos, kitoks vėjas, srovės, banga. Man kitų valstybių treneriai sako, kad mūsų vaikai labai išsiskiria savo technika, jie nėra įpratę prie tokios bangos, nedrįsta pasiekti maksimalių greičių, ypač atsargūs startuose. Čia prasideda profesionalumas, o jų amžius dar nedidelis, jūrinio buriavimo patirties ypač mažai, todėl sunku susigaudyti, ką daryti su laivu prie tokios bangos ir vėjo,” – įspūdžiais paskutiniąją varžybų dieną dalinosi mokyklos „Žiemys” treneris Marius Nagdasovas.

Jau penkerius metus Klaipėdos buriuotojai atstovauja miestui prestižinėje „Spinnaker” regatoje, kur įprastai susirenka keli šimtai pajėgiausių sportininkų iš įvairių pasaulio šalių.

Grįžę po keturių dienų regatos Suomijos įlankoje jaunieji buriuotojai iš Klaipėdos kelias dienas pailsės ir jau kitą savaitę pradės ruoštis TOYOTA buriavimo taurės varžyboms Kuršių mariose, kurios vyks Drevernoje rugpjūčio 14-16 dienomis.

INFORMACIJA

„Spinnaker” regata Talino Kalevo jachtklube rengiama kasmet. Tai vienos svarbiausių optimist klasės jachtų varžybų Baltijos jūroje, į kurias sulekia šimtai pajėgių jaunųjų sportininkų iš viso pasaulio. Šiemet dėl Covid-19 pandemijos apribojimų į varžybas susirinko perpus mažiau dalyvių nei ankstesniais metais, nebuvo pajėgių sportininkų iš Australijos, Turkijos, Baltarusijos, Rusijos. Tačiau nepabūgo atvykti latvių, suomių, danų klubai, po vieną sportininką atvyko iš Prancūzijos ir Didžiosios Britanijos. Lietuvai atstovavo mokyklos „Žiemys” buriuotojai.

Aleksandr Abrosimov, Mariaus Nagdasovo ir Agnės Bukartaitės nuotr.


  2020-08-05

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  NAUJAUSI STRAIPSNIAI
  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt