P0

Regionas

„Eglė žalčių karalienė“ grįžta į Palangą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-08-06


Sekmadienį, rugpjūčio 9 d., 18 val. į Palangą sugrįžta geriausia 2019 m. uostamiesčio teatrų premjera pripažintas choreografo Martyno Rimeikio šokio spektaklis „Eglė žalčių karalienė“.

Martyno Aleksos nuotr.

Šį pastatymą pastebėjo ir „Auksinių scenos kryžių“ komisija: M. Rimeikis šiųmetiniuose, dėl pandemijos vis dar neįteiktuose pagrindiniuose šalies teatro apdovanojimuose nominuotas kaip geriausias metų choreografas, o pagrindinio vaidmens atlikėja vilnietė Julija Stankevičiūtė – už du 2019 m. sukurtus vaidmenis, tarp jų – ir Eglę.

Ji ir pasirodys Palangoje, o Žilvino vaidmenį, kaip ir prieš metus rodytoje „Eglės žalčių karalienės“ premjeroje, atliks klaipėdietis šokėjas Mantas Černeckas. Tačiau bus ir įdomių debiutų: Daria Verovka pirmą kartą pasirodys kaip Eglės duktė Drebulė, o Illia Temchenko – kaip sūnus Ąžuolas. Kitus vaidmenis atliks Eiva Dobilaitė, Ema Marija Maslauskaitė (Eglės seserys), Kristina Gudelytė (Motina) ir Darius Berulis (Tėvas).

Kordebalete kartu su senbuviais šoks ir naujieji Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro baleto trupės nariai. Palangos žiūrovai išvys sutrumpintą „Eglės žalčių karalienės“ versiją, kurioje bus šokama pagal muzikos fonogramą.

M. Rimeikio sukurtą šokio spektaklį stebinčiam lietuvių žiūrovui nereikia skaityti libreto: pasaką apie Eglę ir Žilviną visi prisimename iš vaikystės.

„Pasakos Žilvinas – užburtas jaunikaitis, žmogumi galintis atvirsti tik savame pasaulyje, šalia mylimos moters. Jo kitoniškumas nulemtas prakeikimo. O Eglė… Taip, savo kaime ji tokia vienintelė. Kaip tik todėl ją pasirenka Žilvinas, ir mes galime džiaugtis nemirtingos meilės legenda“,– teigia dviejų „Auksinių scenos kryžių“ laureatas M. Rimeikis, nesistengęs mitologiniam siužetui primesti nūdienos socialinių kontekstų.

Kartu su juo Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre „Eglės žalčių karalienės“ pastatymą pagal Palangoje daug laiko praleidusio kompozitoriaus Eduardo Balsio muziką kūrė muzikos vadovas ir dirigentas Modestas Barkauskas, scenografas Marijus Jacovskis, kostiumų dailininkė Elvita Brazdylytė, šviesų dailininkas Levas Kleinas.


  2020-08-06

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt