„Eglė žalčių karalienė“ grįžta į Palangą

Regionas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2020-08-06

Sekmadienį, rugpjūčio 9 d., 18 val. į Palangą sugrįžta geriausia 2019 m. uostamiesčio teatrų premjera pripažintas choreografo Martyno Rimeikio šokio spektaklis „Eglė žalčių karalienė“.

Martyno Aleksos nuotr.

Šį pastatymą pastebėjo ir „Auksinių scenos kryžių“ komisija: M. Rimeikis šiųmetiniuose, dėl pandemijos vis dar neįteiktuose pagrindiniuose šalies teatro apdovanojimuose nominuotas kaip geriausias metų choreografas, o pagrindinio vaidmens atlikėja vilnietė Julija Stankevičiūtė – už du 2019 m. sukurtus vaidmenis, tarp jų – ir Eglę.

Ji ir pasirodys Palangoje, o Žilvino vaidmenį, kaip ir prieš metus rodytoje „Eglės žalčių karalienės“ premjeroje, atliks klaipėdietis šokėjas Mantas Černeckas. Tačiau bus ir įdomių debiutų: Daria Verovka pirmą kartą pasirodys kaip Eglės duktė Drebulė, o Illia Temchenko – kaip sūnus Ąžuolas. Kitus vaidmenis atliks Eiva Dobilaitė, Ema Marija Maslauskaitė (Eglės seserys), Kristina Gudelytė (Motina) ir Darius Berulis (Tėvas).

Kordebalete kartu su senbuviais šoks ir naujieji Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro baleto trupės nariai. Palangos žiūrovai išvys sutrumpintą „Eglės žalčių karalienės“ versiją, kurioje bus šokama pagal muzikos fonogramą.

M. Rimeikio sukurtą šokio spektaklį stebinčiam lietuvių žiūrovui nereikia skaityti libreto: pasaką apie Eglę ir Žilviną visi prisimename iš vaikystės.

„Pasakos Žilvinas – užburtas jaunikaitis, žmogumi galintis atvirsti tik savame pasaulyje, šalia mylimos moters. Jo kitoniškumas nulemtas prakeikimo. O Eglė… Taip, savo kaime ji tokia vienintelė. Kaip tik todėl ją pasirenka Žilvinas, ir mes galime džiaugtis nemirtingos meilės legenda“,– teigia dviejų „Auksinių scenos kryžių“ laureatas M. Rimeikis, nesistengęs mitologiniam siužetui primesti nūdienos socialinių kontekstų.

Kartu su juo Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre „Eglės žalčių karalienės“ pastatymą pagal Palangoje daug laiko praleidusio kompozitoriaus Eduardo Balsio muziką kūrė muzikos vadovas ir dirigentas Modestas Barkauskas, scenografas Marijus Jacovskis, kostiumų dailininkė Elvita Brazdylytė, šviesų dailininkas Levas Kleinas.

Žymos: | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Veidai

Aš nesusikalbu su savo tėvais – jie palaiko Rusiją

Kai kurie žmonės Lietuvoje karą Ukrainoje stebi ne tik iš šono. Karas vyksta ir jų šeimose. Ir nors jie patys ...
2023-10-04
Skaityti daugiau

Kultūra

Apie BER projektą - iš pirmų lūpų

Gegužės 27 d. Klaipėdos Žvejų rūmuose publikai bus pristatytas Poznanės Stanislavo Moniuškos didžiojo teatro šiuolaikinio šokio spektaklių triptikas BER, kurį ...
2023-05-23
Skaityti daugiau

Kultūra

Į Klaipėdą Alexanderis Ekmanas sugrįžta su „31 epizodu"

Lietuvą sužavėjusio choreografo Alexanderio Ekmano kūryba vėl Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre. Šį kartą tai – „31 epizodas“. Gegužės 27 d. ...
2023-05-16
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This