P0

Švietimas

Studijuoti į LCC Klaipėdoje – iš Vilniaus, Kauno ir net iš už Atlanto

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-08-06


Beveik prieš tris dešimtmečius įkurtame privačiame LCC tarptautiniame universitete studijuoja net 50-ies pasaulio valstybių piliečiai. Užuot susigundę studijomis kituose šalies universitetuose ar užsienyje, Klaipėdą ir šią aukštąją mokyklą renkasi ir lietuvaičiai.

Studentų laisvalaikis prie jūros. Andriaus Kundroto nuotr.
Norinčiųjų stoti – vis daugiau

 Šių metų rugsėjo 1-ąją studijas universitete pradės apie 620 studentų, iš kurių per 160 bus iš Lietuvos, – skelbiama LCC pranešime žiniasklaidai. Vienus jų čia traukia Lietuvoje nematytas studijų modelis, tarptautinė universiteto bendruomenė ir lanksti stipendijų sistema, kitiems imponuoja jūra ir gamta, lėtesnis miesto ritmas ir galimybė susirasti draugų iš viso pasaulio, trečius iš už Atlanto atgina galimybė studijuoti anglų kalba amerikietiškas tradicijas turinčioje mokykloje ir tėvynės šauksmas.

Aišku viena – kasmet stabiliai augantys priėmimo į LCC tarptautinį universitetą bendri skaičiai liudija apie šios aukštosios mokyklos išskirtinumą ir patrauklumą. Prie šio dėsningumo prisideda ir pačios Klaipėdos ambicija netolimoje ateityje tapti ne tik žaliausiu, bet ir pažangiausiu Lietuvos didmiesčiu. Populiarumo LCC nepraranda ir tarp lietuvaičių – čia įstojusiųjų skaičius beveik nesikeičia jau kelerius metus iš eilės, visada sulaukiama ir vilniečių bei kauniečių.

Švietimo vidus

„Labai džiaugiuosi gyvendama Klaipėdoje. Pirmiausiai dėl savo universiteto, kuriame tvyro draugystės, bendrumo atmosfera. Santykiai su dėstytojais – puikūs. Jie pažįsta studentus vardais, niekada nežiūri į mus iš aukšto, kai tik reikia pagalbos – padeda. Dar Klaipėda žavi jūra. O ir kultūrinis gyvenimas čia toks aktyvus ir vyksta tiek renginių, kad net nespėju visur nueiti“, – pranešime savo patirtimi dalijasi būsima psichologė iš sostinės Karolina Rudžionytė.

Aukšti standartai negąsdina

 LCC tarptautinio universiteto Rinkodaros direktorė Aistė Motekaitienė džiaugiasi, kad, nepaisant stabilaus mūsų šalies abiturientų nutekėjimo į užsienio universitetus, likti studijuoti namuose tampa nauja norma vis didesniam skaičiui būsimų studentų.

„O ir  kam važiuoti į užsienį, jeigu tą užsienį galima atrasti čia pat, šalia namų, Klaipėdoje – LCC tarptautinis universitetas sukurtas pagal amerikietiškąjį studijų modelį, mokslai čia vyksta anglų kalba, dauguma dėstytojų ir darbuotojų – taip pat užsieniečiai, o ir studentų tautinė įvairovė čia didžiausia Lietuvoje, tad draugų galima susirasti iš bet kurio pasaulio kampelio“, – universiteto ypatumus vardija A. Motekaitienė.

Ji primena, kad pagrindiniu studentų atrankos kriterijumi čia visada laikytas ne piniginės storis, o būsimojo studento gabumai, motyvacija ir lyderystės potencialas. Kasmet savo studentų stipendijoms ir įvairioms paramos iniciatyvoms universitetas išleidžia per pusę milijono eurų. Taip užtikrinama, kad vienodas sąlygas čia studijuoti turėtų visi, nepriklausomai nuo savo finansinės padėties.

Įdomu tai, kad šiai aukštajai mokyklai jau daugelį metų sėkmingai pavyksta išlaikyti itin aukštus studentų priėmimo kriterijus, tačiau dėl šių nepajudinamų standartų naujų studentų priėmimo skaičiai ne tik nemažėja, bet ir stabiliai auga.

„Šią tendenciją puikiai iliustruoja per pastaruosius penkerius metus beveik dvigubai išaugęs pirmo kurso studentų skaičius – 2015-2016 akademiniais metais studijas LCC pradėjo 125 studentai, o šiuos 2020-2021 akademinius metus sulauksime jau apie 200 naujokų“, – teigia A. Motekaitienė.

Džiugina mąstysenos pokyčiai

 Anot universiteto atstovės, augant užsienio studentų gretoms, Lietuvos piliečių skaičius tarp pirmo kurso studentų lieka stabilus – vidutiniškai apie kelias dešimtis, priklausomai nuo metų lietuvaičiai sudaro 20-30 procentų tarp visų priimtų studentų.

Jau galima prognozuoti, kad ir šiemet lietuvaičių čia įstos iki 50, iš jų klaipėdiečių bus penki iš dešimties, o visi kiti – iš kitų Lietuvos vietovių bei užsienio lietuviai.

„Lietuvoje vis dar stebimasi, kai abiturientai iš Vilniaus ar Kauno renkasi studijas Klaipėdoje, tačiau tuo stebėtis tikrai neverta. Pasaulyje dažnas atvejis, kai puikūs universitetai ir kolegijos kuriasi ne sostinėje, ir taip suteikia daug patogesnes sąlygas savo studentams“, – pastebi  „Klaipėda ID“ Švietimo projektų vadovė Alina Šoparė.

Pasak A. Šoparės, LCC tarptautinis universitetas yra itin unikalus ir kuriantis išskirtines patirtis šį universitetą pasirinkusiems studentams – čia studijuojantys gauna visas studijų užsienyje patirtis neišvykdami iš savo šalies.

Po studijų – į jūrą su banglente 

 Apie teigiamas savo patirtis Klaipėdoje ir LCC tarptautiniame universitete pasakoja šį pavasarį LCC baigęs ir čia tarptautinių santykių bakalauro laipsnį įgijęs vilnietis Aleksandras Bubnys:  „Praeityje esu studijavęs gimtajame Vilniuje, bet ten mane viskas per daug blaškė, negalėjau susikaupti, buvo per daug pagundų. Klaipėdoje galėjau visą dėmesį skirti studijoms. Be to, norėjau studijuoti anglų kalba, ir LCC yra viena iš vos kelių tokią galimybę suteikiančių institucijų Lietuvoje. Galiausiai, man visada patiko Klaipėda – vien jūra ir visi su ja susiję privalumai ką reiškia – juk čia atradau banglenčių sportą!“, – pasakoja vaikinas.

Anot LCC absolvento, iki atvykdamas studijuoti į Klaipėdą jis čia lankėsi daugybę kartų, todėl buvo tikras, kad ir gyventi šiame mieste jam patiks. Abejojančius jis ragina atvažiuoti ir įsitikinti – Klaipėda yra gražus ir kompaktiškas miestas, turintis visus didmiesčiui būdingus atributus, o LCC jis pagyrė už aukštą studijų kokybę, daugiatautę bendruomenę ir draugišką atmosferą visame studentų miestelyje.

Klaipėdoje atrado Ameriką

 Jam antrino ir paskutiniame kurse psichologiją studijuojanti Eliana Vanifatova, taip pat iš Vilniaus. Mergina dairėsi aukštosios mokyklos, kurioje jaustųsi patogiai ir saugiai, bet tuo pat metu galėtų pakeisti įprastą aplinką, pagyventi toliau nuo namų, tapti savarankiškesnė.

„Paskaičiau vienos nuomonės formuotojos įrašą apie Klaipėdą ir susidomėjau, iškart užsikabinau. O tada sužinojau apie LCC ir sprendimo čia atvykti studijuoti niekada nesigailėjau. Čia susipažinau su daugybe žmonių iš viso pasaulio, o tai yra labai vertinga patirtis, pridėtinė vertė prie aukštos kokybės studijų ir diplomo“, – pasakoja vilnietė.

Anot jos, mažesnis miestas visai nereiškia, kad čia bus nuobodu, tačiau kad bus patogu – tai tikrai. Klaipėdoje mergina džiaugiasi gerai išvystytu miesto transportu, kaip papildomą vertę įvardija gamtos – jūros, miškų ir parkų – artumą. „Vienintelis dalykas, prie kurio reikėjo priprasti, – tai kiek mažiau prognozuojami ir permainingi orai“, – šypteli Klaipėdoje studijuojanti E. Vanifatova.

Tomas Butkus

JAV mokyklą baigęs ir po studijų į gimtąjį Kauną sugrįžęs Tomas Butkus Lietuvoje dairėsi universiteto, kuriame galėtų ir baigti studijas, ir toliau žaisti krepšinį. Jau trečius metus jis studijuoja tarptautinį verslą LCC tarptautiniame universitete, čia žaidžia ir universiteto krepšinio komandoje „The Moose“ (liet. – „Briedžiai“). „Ieškojau vietos, kuri atitiktų mano buvusias patirtis Amerikoje. Radau LCC, kur visos studijos anglų kalba, tarptautinė aplinka, iš skirtingų šalių atvykę aukšto lygio dėstytojai, yra galimybė derinti studijas su profesionaliu sportu. Be to, geras ir mūsų komandos treneris. Viskuo esu patenkintas“, – apie savo patirtį Klaipėdoje pasakoja iš Kauno kilęs vaikinas.

Anot jo, šis universitetas yra puikus pasirinkimas tiems, kurie nori pajausti tikrąją tarptautinę atmosferą neišvykdami iš Lietuvos. „Tarp kitų privalumų man imponuoja jūra ir ramybė, o ir žmonės šiuose kraštuose gerokai malonesni“, – neslepia Ameriką Klaipėdoje atradęs T. Butkus.


  2020-08-06

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt