P0

Kriminalai ir nelaimės

Sukčiams pervedė beveik 50 tūkst. eurų (papildyta)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-08-06


Klaipėdoje moteris sukčiams savo noru atidavė didžiulę pinigų sumą.

Trečiadienį į policiją kreipėsi 68 metų moteris, kuri pranešė, kad laikotarpiu nuo birželio 22 d. iki liepos 17 d. nepažįstami asmenys apgaulės būdu iš jos išviliojo 48 282 eurus.

Pasak policijos pranešimo, moteris susigundė apgaulingais nepažįstamųjų siūlymais investuoti ir lengvai padidinti savo santaupas – ji minėtą pinigų sumą per kelis kartus pervedė pati.

Klaipėdos apskrities kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnų teigimu, pastebima, kad toks sukčiavimo būdas pastaruoju metu populiarėja. Dažniausiai yra skambinama telefonu, kartais iš užsienyje registruotų numerių, ir siūloma investuoti į vertybinius popierius, ar kriptovaliutą. Asmenims siūloma apsilankyti solidžiai atrodančiuose, bet fiktyviuose finansinių bendrovių puslapiuose, prašoma instaliuoti tam tikras programas, o tai padarius, sukčiai įgauna galimybę visiškai kontroliuoti  nukentėjusiųjų kompiuterius. Prašoma į neva investicines sąskaitas pervesti vis didesnes sumas, o po kurio laiko sąskaitos užblokuojamos, žmonės patiria tūkstantinių nuostolių.

Tokie sukčiai, pasak pareigūnų, dažniausiai pasižymi sugebėjimu psichologiškai paveikti nukentėjusįjį asmenį, todėl, sulaukus bent menkiausią įtarimą keliančio skambučio, patariama niekada neatskleisti nepažįstamiems asmenims savo anketinių ir konfidencialių elektroninės bankininkystės duomenų, neskubėti vykdyti jų nurodymų ir visada tikslinti peršamą informaciją.

Įtariant kėslus sukčiauti ar nukentėjus nuo sukčių, reikėtų visada pranešti policijai per www.epolicija.lt, arba bendruoju pagalbos telefonu 112.

Dėl šio atvejo policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo.


2020-08-06

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt