P0

Kultūra

Kviečia paskutiniai „Vasaros koncertų ciklo“ pasirodymai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-08-07


Kitą savaitę nuaidės paskutiniai „Vasaros koncertų ciklo“ akordai. Programose skambės pučiamųjų instrumentų, choro, Klaipėdos kamerinio orkestro bei brass kvinteto atliekama muzika.

„Tau Tėvynės dangus“

Lietuvoje jau senokai gyvenantis norvegų baritonas Steinas Skjervoldas mūsų šalį turbūt galėtų pavadinti savo antrąja tėvyne.

Rugpjūčio 14 d. 19.30 val.  parko estradoje prie Klaipėdos koncertų salės programoje „Tau Tėvynės dangus“ skambės bene garsiausio jo gimtosios Norvegijos dainiaus Edvardo Griego, lietuvių klasiko Juozo Gruodžio ir klaipėdiečių kūrėjų muzika.

„Tai puikus klasikinę vokalo manierą valdantis dainininkas: išlygintas registrų skambėjimas, gražus sodrus tembras, ryški psichologinė įtampa. Dainininko profesionalumas gražiai dera su nuoširdumu. Atlikimui būdingas laisvės pojūtis. Kiekvienas žodis turi savo skambesį ir spalvą, savo vietą frazėje, akcentą”, – apie solistą rašė „7 meno dienos“.

Koncerto programa pavadinta pagal Vladimiro Konstantinovo dainą, kuri buvo sukurta ir dažnai atliekama Atgimimo laikotarpiu. Jos autorius, Lietuvoje gerai žinomas choro dirigentas ir kompozitorius, 1993 metais buvo vienas iš Klaipėdos choro „Aukuras“ įkūrėjų. Po kelerių metų prie minėto kolektyvo vairo liko tik Alfonsas Vildžiūnas, diriguosiantis šią norvegišką-lietuvišką programą.

„Aukuro“ koncerte skambės jau amžinybėn išėjusių klaipėdiečių – choro dirigentų Roberto Varno, Gedimino Purlio ir kompozitoriaus Zigmo Virkšo kūriniai. Į koncertą įtraukta ir šiemet 70–mečio jubiliejų mininčio kompozitoriaus Remigijaus Šileikos „Šviesa ir muzika“, sukurta Sigito Gedos tekstu.

Sedos bažnyčios 250 metų jubiliejui

Rugpjūčio 15 d. 21 val. klausytojai kviečiami į Sedos Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų bažnyčią paklausyti Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato kompozitoriaus Algirdo Martinaičio oratorijos „Gailestingumo altorius“. Jau ne pirmą kartą šį kūrinį atliks savo profesionalumu ir stipriu ansambliškumo pojūčiu garsėjantis  Klaipėdos kamerinis orkestras, vadovaujamas Mindaugo Bačkaus ir Vilniaus vokalinis ansamblis „Duodeco“, vadovaujamas Povilo Vanžodžio. Solo partijas dainuos Asta Krikščiūnaitė (sopranas) ir Ieva Prudnikovaitė (mecosopranas).

Kultūros straipsnių vidus

Oratorija paremta šv. sesers Faustinos Kowalskos, kurį laiką gyvenusios Vilniuje ir čia pradėjusios skleisti žinią apie Dievo gailestingumą, dienoraščio fragmentais. Jos keturios dalys yra tarsi kertiniai Dievo gailestingumo šventovės akmenys, sudėti iš prasmingų šv. Faustinos žodžių: „Žemė ir dangus gali pasikeisti, bet Dievo gailestingumas nesibaigs“.

„Vario tiltai III“

Pasaulinė pandemija pakoregavo Klaipėdos brass kvinteto rengiamą programą „Vario tiltai III“. Dėl užsienio piliečių atvykimo į Lietuvą ribojimo Švedijos sostinėje gyvenantis, nuolatos koncertuojantis Europoje, Azijoje, Afrikoje, Šiaurės Amerikoje, įvairių tarptautinių konkursų laureatas, trimitininkas Tomas Poulsonas, į Klaipėdos koncertų salę neatvyks.  Jo pasirodymas perkeliamas į spalio mėnesį. Rugpjūčio 16 d. 19.30 val. parko estradoje prie Klaipėdos koncertų salės kartu su Klaipėdos brass kvintetu muzikuos Alfonsas Vildžiūnas,.

Jonas Šilinskas yra lietuvių kilmės trimitininkas ir pedagogas. 2009 m. persikėlęs į Suomiją mokytis pas Aki Valimaki, jis dirbo daugelyje simfoninių orkestrų. J. Šilinskas taip pat koncertavo Korėjoje, Japonijoje, Švedijoje, Suomijoje, Vokietijoje, Olandijoje, Lenkijoje, Italijoje, Rusijoje ir Baltijos šalyse.

Dabar J. Šilinskas užima solo trimito pareigas Suomijos radijo simfoniniame orkestre ir dėsto Tamperės muzikos akademijoje. Muzikas ne tik mokė suomių studentus, bet ir vedė meistriškumo kursus kitose šalyse, tokiose kaip Italija ir Pietų Korėja.

Be orkestrinės muzikos grojimo ir solo pasirodymų įvairiuose Suomijos orkestruose, J. Šilinskas mėgsta groti džiazo, funk, soul ir kitokią muziką.

VIII M. K. Čiurlionio muzikos festivalio atidarymo koncertas „Lietuviški netikėtumai“

Rugpjūčio 21 d. 19 val. Palangos grafų Tiškevičių rūmų terasoje festivalį iškilmingai atidarys Klaipėdos kamerinis orkestras. Koncerto programoje skambės išskirtinai lietuvių kompozitorių – M. K. Čiurlionio, L. Narvilaitės, B. Dvariono, T. Makačino, V. Bartulio, A. Malcio –  kūriniai. Klausytojų laukia ir išskirtinė M. K. Čiurlionio kūrinio „Peterburgo eskizai“ premjera.

„Vasaros koncertų ciklą“  netrukus pakeis šiuolaikinės muzikos festivalis „Permainų muzika”.

Rudenį klausytojų lauks šiuolaikinės operos premjera, nuskambėsianti pirmą kartą festivalio istorijoje, pasaulinius apdovanojimus pelnę muzikos kūriniai bei jau visų pamėgta edukacinė programa visai šeimai.


  2020-08-07

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt