P0

Svarbu, Uostas ir jūra

Uoste – naftos produktų dėmė, paplūdimiuose maudytis nereikėtų (11)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-08-09


Uosto direkcija pranešė, kad uoste, ties Žiemos uosto įlanka, sekmadienį paryčiais (apie 6 val.) pastebėta naftos produktų dėmė. Direkcijos dispečeriai apie įvykį informavo atsakingas institucijas, į vietą buvo išsiųstas Uosto direkcijos kateris „Zunda“, skirtas teršalams rinkti. Ties įlanka pastatyta 150 m bonų užtvarų. Papildomai buvo pasitelktas Uosto direkcijos narų ir naftos surinkimo laivas „Naras“.

Apie 9 val. buvo pakeltas Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų sraigtasparnis. Pilotai pastebėjo 2 kv. km. teršalų dėmę. Teršalų likvidavimo darbams buvo išsiųsti Karinių jūrų pajėgų laivas „Šakiai“, Valstybinės sienos apsaugos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento kateriai, taip pat Klaipėdos jūrų uosto laivas „Mingė“.

13 val. BĮ „Klaipėdos paplūdimiai” savo socialinio tinklo paskyroje pranešė, jog visuose miesto paplūdimiuose iškelta raudona vėliava „dėl naktį uoste įvykusios avarijos, kurios metu išsiliejo dyzelino tarša į jūrą”.

BĮ „Klaipėdos paplūdimiai” nuotr.

„Maudytis jūroje nerekomenduojama”, – rašo įstaiga.

Uosto vidus kompas

Prieš 16 val. Uosto direkcija pranešė, kad siunčia savo pajėgas, kurios padės operacijai vadovaujančiam Jūrų gelbėjimo koordinavimo centrui atlikti naftos produktų surinkimą jūroje.

„Operacijoje dalyvaus locmaninis kateris „Mingė“, kuris gabena 500 m ilgio absorbcines bonines užtvaras. Tikimės, kad kaip galima greičiau paaiškės įvykio aplinkybės ir bus nustatytas taršos šaltinis“, – pranešime cituojamas Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

„Nuolatos palaikau ryšį su visų šioje operacijoje dalyvaujančių institucijų vadovais ir akylai stebiu visą šį procesą. Mobilizuotos visos tarnybos, jos pasirengusios koordinuotiems veiksmams”, – sekmadienį vakare savo „Facebook” paskyroje rašė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

17.30 val. Uosto direkcija pranešė, kad ties I Melnrage jos kateris bei Valstybinės apsaugos tarnybos pajėgos absorbuojančiomis bonų užtvaromis renka naftos produktų teršalus. Locmaninis kateris žvalgė ruožą jūroje ties Giruliais – čia teršalų nepastebėta. Toliau buvo renkami ir  rytą pastebėti naftos produktų teršalai ties Žiemos uosto įlanka. Ten dirbo du Uosto direkcijos laivai „Zunda“ ir „Naras“.

22 val. uosto akvatorijoje ties Žiemos įlanka taršos likvidavimo darbai buvo tęsiami. Anot Uosto direkcijos, darbus numatoma vykdyti tol, kol bus surinkti visi teršalai. Ties Žiemos uosto įlanka iš viso jau buvo pastatyta 350 m bonų užtvarų.

„Dabartiniu metu ypatingai svarbu apsaugoti pakrantę. Gavus tyrimų rezultatus ir žinant kokia medžiaga ar medžiagų̨ mišinys išsiliejo akvatorijoje, bus sprendžiama dėl cheminių medžiagų̨ naudojimo teršalams „surišti“. Ypatingai svarbu, kad visi darbai būtų atliekami maksimaliai tausojant ekosistemą ir nesukeliant dar didesnės žalos“, – pranešime spaudai cituojama Aplinkos apsaugos departamento direktorė Olga Vėbrienė.

Anot jos, kai neliks grėsmės gamtai ir žmonių̨ sveikatai, bus nustatyti ir atsakingi dėl šio incidento, bus suskaičiuota žala gamtai, kurią kalti asmenys privalės atlyginti.


  2020-08-09

  11 komentarai “Uoste – naftos produktų dėmė, paplūdimiuose maudytis nereikėtų”

  1. Avatar.. (IP: 78.63.37.48)

   Vakar dviračiu nuvažiavęs Giruliuose maniau išsimaudyti. Priėjęs prie vandens, persigalvojau – nuo vandens sklido dyzelio tvaikas.

  2. AvatarGrubliauskas lauk iš savivaldybės (IP: 90.131.37.233)

   AAA DARBUOTOJAI PRIVALO ATSISTATYDINTI. APSAUGOS MINISTRAS LAUK MAŽEIKA. ATSISTATYDINTI REKKALAUJAME

  3. AvatarAndrius (IP: 86.100.26.185)

   O kad Danėje, prieš kelias dienas per visą Danės pakrantę, nuo vieno iki kito tilto buvo dyzelino dėmė, dyzelino tvaikas rietė nosį, atvažiavo gaisrininkai, su 3l talpa kažką papurškė į vandenį, tuom ir baigta. Čia tie trys litrai skysčio išvalė Danę? Nereikėjo nafig, nė jokių bonų, nei dar ko.

  4. AvatarAnonimas (IP: 78.58.48.16)

   Ar tikrai nustatys tą taršos šaltinį? O kas toliau? Ranka ranką plauna, kaip sakoma liaudyje…..

  5. AvatarO dar išorini uosta nori statyti Skvernelis pritarus Miesto tarybai (IP: 90.131.37.233)

   Tai kas bus kai išorinis uostas kas diena taip terš?
   Bet Skverneliui Mažeikai ir Neniškiui svarbu iškirsti Girulius ir sunaukinti

  6. AvatarKlaipėdietė (IP: 86.100.138.143)

   Kur yra ta Žiemos uosto įlanka?

  7. AvatarVioleta (IP: 78.57.199.93)

   Tuoj dar mišką iškirs, naktimis šūdo, prasmirdusių rapsų, supuvusios vandens, chemikalų, benzino smarvė, nenutrūkstami furų srautai pagrindinėmis gatvėmis, uostas kesinasi į trečios vandenvietės teritorija, naktimis kalamų polių triukšmas…..ir dar negana, po Grigeo skandalo????kas vyksta????von lauk iš miesto!!!!ko nepavyko padaryt sovietiniais metais, laisvoj Lietuvoj daro. ..

  8. AvatarArūnas Marčauskas (IP: 188.69.192.218)

   Te atsistoja ant baltos politinio savižudžio taburetės tas politikas ar kandidatas į Seimą, kuris pasakys kad jūrų uostui vergaujantis Klaipėdos miestas yra vertas KURORTO statuso.

   • AvatarAnonimas (IP: 90.131.39.175)

    Ką pasakė Seimo narys ir kandidatas į naujo Seimo narius – Simonas Gentvilas?

   • AvatarAnonimui (IP: 78.63.37.48)

    Gentviliukas vakar turbūt vėl pėstiesiems skirtu taku su dviračiu ties Vasaros estrada važinėjosi.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt