P0

Kultūra

Galerija „si:said“ pristato Verenos Issel parodą „Wurzelpost (Ekosistema M)“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-08-10


Rugpjūčio 15 d. (šeštadienį) 17 val. galerijoje „Si:said“ (Daržų g. 18, Klaipėda) atidaroma Verenos Issel (DE/NO) paroda „Wurzelpost (Ekosistema M)“.

Personalinėje parodoje Verena Issel pristato naują mišrios technikos koliažų ir piešinių seriją. Anot pranešimo žiniasklaidai, joje metalas susitinka su šilku, medis –  su kartonu ir putplasčiu, kiniškos popierinės vėduoklės pavirsta keistais fitneso prietaisais, iš dailininkų aplankų formuojami baseinai…

Kūrinių grupėse galime atrasti tokių pasikartojančių motyvų kaip sveikatinimosi ir kūno rengybos treniruokliai, taip pat interjero objektai. Perspektyvos čia kreivos, keistos ir klaidinančios, prietaisai neišlaiko pusiausvyros, o baseinai – pilki ir niūrūs.

Tačiau, kaip sakoma, būti susibūrus visada smagiau nei po vieną: daiktai, rodos, kalbasi tarpusavyje, idėjos, motyvai ir judesiai „šokinėja“ iš kūrinio į kūrinį ir į kambarį. Atrodo, visi daiktai čia bendrauja tarpusavy. Verena Issel išplečia koliažus į galerijos erdvę. Koliažų elementai prišoka prie sienų, galerijos kampuose susiranda išsiplėtusią savo antrają dalį, piešiniai tęsiasi per grindis, lubas… Kambarys tampa tapybos kūrinio, o kūrinys – kambario dalimi.

Medžiai tikrai komunikuoja tarpusavyje, siunčia vieni kitiems syvų. Rizomos perduoda linkėjimų. Mes esame sistema.

Paroda veikia iki rugpjūčio 30 d. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Klaipėdos miesto savivaldybė.

Galerijos darbo laikas III‒V 16‒18 val.

Kultūros straipsnių vidus

Informacija

Verena Issel (g. 1982) – daugiausia instaliacijas kurianti menininkė. Yra baigusi Hamburgo „Hochschule für Bildende Künste“ (HFBK) dailės universitetą, įgijo du magistro laipsnius: menų (specialybė – skulptūra, instaliacija ir kinas) bei klasikinės filologijos. Daug metų dalyvauja menininkų rezidencijų programose įvairiose šalyse: Pietų Korėjoje, Šanchajuje, Taivane, Japonijoje, Lietuvoje, Vokietijoje ir Belgijoje.

Rezidencijos programų metu menininkės personalinės parodos buvo eksponuojamos Norvegijoje, Prancūzijoje, Japonijoje, Šanchajuje. Nuo 2019 m. dirba HFBK lektore, o 2019–2020 m. – ir kviestine profesore. Verenos Issel instaliacijos daugiausia susijusios su savo pačių autonominiais komponentais, jose paliečiamos tokios temos kaip literatūra, kalbotyra, filosofija ir kt. Menininkė gyvena ir dirba Berlyne (Vokietija).


2020-08-10

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt