P0

Svarbu, Vasara

Klaipėdos paplūdimiuose – galvosūkis dėl maudynių (2)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2020-08-10


Ir pirmadienį Klaipėdos paplūdimiuose plevėsuoja raudona vėliava, informuojanti, jog maudytis draudžiama. Neaišku, ar ir artimiausiomis dienomis maudytis Baltijos jūroje ties uostamiesčiu bus saugu.

Klaipėdos paplūdimiuose kol kas rekomenduojama vengti jūros vandens. Palmiros Mart nuotr.

Mėgautis vėsinančiu jūros vandeniu kol kas nerekomenduojama, nes neaišku, ar jis yra švarus, nes sekmadienį buvo užterštas naftos produktais. „Šiandien pasakyti, kad maudytis yra saugu, turbūt niekas nesiryžtų. Nors jokio kvapo ir nebesijaučia, dėmių nebepastebima, tačiau reikia sulaukti vandens tyrimų rezultatų. Gelbėtojai yra tie žmonės, kurie realiai mato situaciją, jie sako, kad vanduo švarus. Bet niekas nenori rizikuoti kitų sveikata“, – teigė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Anot jo, šios minutės duomenims, tikėtina, kad rytoj, antradienį, Klaipėdos paplūdimiuose jau plevėsuos geltona vėliava leidžianti maudytis.

„Blogai tai, kad atsakymų dėl vandens kokybės reikia laukti 3-4 dienas, kas šiais laikais yra nedovanotinai ilgas terminas. Tokiais ekstremaliais atvejais ekstremalūs terminai turėtų galioti visoms institucijoms“, – tvirtino V. Grubliauskas.

Biudžetinės įstaigos „Klaipėdos paplūdimiai“ direktoriaus pavaduotojas Aleksandras Siakki teigė, jog papildomai užsakyti vandens tyrimai buvo paimti šiandien. Tyrimų rezultatai turėtų atsakyti į klausimą, ar vanduo yra toks švarus, kad jame maudytis saugu. Tyrimai atliekami Kaune, jų atsakymų gali tekti palaukti.

„Veikiausiai bus taip, kad net nesulaukę rezultatų kelsime geltoną vėliavą. Tiesiog pirmas toks kartas, kai vanduo taip užteršiamas naftos produktais, tad nėra praktikos, kaip elgtis. Šiandien, pirmadienį, maudytis tikrai nerekomenduojame. O jei žmogus išsimaudė, tai turėtų kuo greičiau palįsti po dušu, jų yra paplūdimiuose. Suprantame, jog karšta, vanduo šiltas, visi nori maudytis, todėl rytoj, antradienį, tikriausiai jau ir iškelsime geltonas vėliavas, jei ir nebus vandens tyrimų rezultatų. Situaciją stebima nuolat ir operatyviai reaguojame“, – patikino A. Siakki.


  2020-08-10

  2 komentarai “Klaipėdos paplūdimiuose – galvosūkis dėl maudynių”

  1. AvatarŽilabarzdis (IP: 78.60.247.197)

   “Vandens tyrimai atliekami Kaune….”
   Koks eilinis pinigų plovimas….tai ką, nesugeba Klaipėda net savo pajūrio vandens tyrimų pasidaryt vietoj … koks absurdas, ir tik nesakykit kad nėra kažkokios spec.laboratorijos tam reikalui… eilinis šūdmalizmas….😂

  2. AvatarNx (IP: 83.179.88.162)

   Ar verta klausti p. mera jei vistiek nieko jis nei valdo nei kontroliouja?!
   Mieste bardakas kamscia betvarke ir kad?! Jokio rezultato… Ne problema palauksime ir 2 ir7 dienas rezultatu.. kam skubeti?!

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt