P0

Švietimas

Klaipėdos mokyklos naujus mokslo metus pasitinka atsinaujinusios

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-08-11


Karantinas nesutrukdė remonto darbų Klaipėdos švietimo įstaigose – didelė dalis jų naujus mokslo metus pradės atnaujintose patalpose. Įvairiems švietimo įstaigų remonto darbams Klaipėdos miesto savivaldybė šiemet skyrė daugiau negu 3 mln. eurų, teigiama savivaldybės pranešime spaudai.

Jame taip pat informuojama, kad dar 2019 metais suplanuoti remonto darbai švietimo įstaigose jau yra įvykdyti arba baigiami atlikti.

Daugiausiai lėšų buvo skirta koridorių, laiptinių ar grindų dangos keitimo darbams. Savivaldybės nuotr.

„Malonu jau ne pirmą kartą pastebėti vieną gerą tendenciją: karantino laikotarpis išmokė susitelkti į svarbiausius dalykus – atsakingą darbų ir laiko planavimą. Todėl šiais metais daugumoje švietimo įstaigų iš anksto bus deramai pasirengta naujiems mokslo metams. Tai iliustruoja sėkmingą savivaldybės administracijos darbuotojų komandos, remonto darbus atlikusių statybos bendrovių ir švietimo įstaigų vadovų bendradarbiavimą ir orientaciją į rezultatą. Belieka tikėtis, kad rugsėjo 1- ąją į suremontuotas miesto švietimo įstaigas sugužės jų išsiilgę darželinukai, mokiniai ir pedagogai“, – pranešime cituojamas miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Švietimo vidus

 Klaipėdos miesto savivaldybės lėšas remonto darbams šiemet gavo dauguma švietimo įstaigų. Atlikti ar jau baigiami vidaus ir sanitarinių patalpų, stogų, elektros instaliacijos, inžinerinių tinklų, šilumos ir karšto vandens tiekimo sistemų, lauko inžinerinių tinklų  remonto darbai. Kuriose įstaigose šią vasarą plušės statybininkai, buvo nuspręsta dar pernai.

Dauguma remonto darbų švietimo įstaigose, anot Klaipėdos savivaldybės Statinių administravimo skyriaus vedėjos Dianos Gerasimovienės, buvo pradėti dar kovo mėnesį ir jau yra ar iki rugsėjo 1 d. bus užbaigti.

„Šiemet viešųjų pirkimų procedūros sanitarinių patalpų remonto darbams buvo atliktos anksčiau, todėl darbai prasidėjo, kai tik dėl karantino ištuštėjo švietimo įstaigos. Todėl šie darbai buvo pabaigti anksčiau negu buvo planuota“, – pastebėjo D. Gerasimovienė.

6-iose švietimo įstaigose suplanuota atlikti šilumos ir karšto vandens tiekimo sistemų renovacijos ar remonto darbus. Bendra šių darbų vertė – 90 tūkst. eurų.

Dešimtyje miesto mokyklų šiemet jau yra atlikti arba baigiami remontuoti stogai, lietaus nubėgimo sistemos. Šiems darbams skirta 200 tūkst. eurų.

Didžiausią sumą lėšų savivaldybė skyrė 5 mokyklų ir 10 darželių paprastojo remonto darbams – 485 tūks. eurų. Daugiausiai lėšų buvo skirta koridorių, laiptinių ar grindų dangos keitimo darbams, nes dauguma neatitiko keliamų higienos normų reikalavimų. Kelioms įstaigoms numatyti aktų  salės ir  virtuvės  remonto darbai.

11-os švietimo įstaigų sanitarinių patalpų remontui skirta – 290 tūkst. eurų. Kadangi pavyko sutaupyti pinigų, papildomai darbai vykdomi dar dviejose įstaigose.

Iki rugsėjo 1 d. tikimasi pabaigti vieną didžiausių projektų Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijoje, kur atliekamas pastato flygelio patalpų einamasis remontas, čerpinio stogo ir 3-io aukšto vidaus patalpų remonto darbai.

Tačiau kai kuriose įstaigose atlikti didesnės apimties remonto darbus vasaros nepakanka.

Klaipėdos jūrų kadetų mokykloje vykdomus šildymo sistemos ir vidaus patalpų remonto darbus, kurių kaina – 100 tūkst. eurų, numatoma pabaigti iki š. m. rugsėjo 15 d.

Tuo tarpu Klaipėdos „Žaliakalnio“ gimnazijoje pastato inžinerinių sistemų ir vidaus patalpų remontas, kainuosiantis 1,14 mln. eurų, geriausiu atveju bus pabaigtas iki šių metų pabaigos, nors pagal sutartį yra numatyta galimybė darbus pratęsti. Po remonto „Žaliakalnio“ gimnazija bus iš esmės atsinaujinusi, nes atliekami viso pastato vidaus remonto darbai.

Toliau tęsiamas Klaipėdos miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų sporto aikštynų atnaujinimo programos įgyvendinimas.

Jau parengtas  Klaipėdos Hermano Zudermano gimnazijos sporto paskirties inžinerinių statinių, esančių Debreceno g. 29, rekonstravimo supaprastintas statybos projektas ir vykdoma rekonstrukcijos remonto darbų viešųjų pirkimo procedūra.  Darbų pradžia numatoma šiais metais, kai tik bus parinktas darbų rangovas.

Vykdoma ir Vitės progimnazijos sporto paskirties inžinerinių statinių J. Janonio g. 32 supaprastinto statybos projekto rengimo procedūra. Remonto darbų pradžia čia numatoma 2021 m. pavasarį.

 

 


  2020-08-11

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt