P0

Svarbu, Uostas ir jūra

Tyrimų rezultatai: teršalai Baltijos jūroje – dyzelinas (maudytis vis dar nerekomenduojama)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-08-11


Aplinkos apsaugos agentūra (AAA) pranešė, jog Baltijos jūroje pasklidę teršalai buvo dyzelinas. Tai rodo pirmieji atliktų tyrimų rezultatai.

„Sekmadienį įvykus incidentui Klaipėdos jūrų uoste, Aplinkos apsaugos agentūros specialistai nuvyko į įvykio vietą ir paėmė vandens mėginius, skirtus išsiliejusių naftos produktų identifikavimui bei teršalų koncentracijai nustatyti. Pirmieji atliktų tyrimų rezultatai rodo, jog incidento metu į aplinką pateko dyzelinas“, – skelbiama AAA pranešime spaudai.

Sekmadienį teršalai užfiksuoti ir paplūdimiuose. BĮ „Klaipėdos paplūdimiai” nuotr.

Nurodoma, jog vandens mėginiai buvo paimti trijose vietose: Klaipėdos jūrų uoste, ties I Melnrage ir II Melnrage. Ištyrus mėginius laboratorijoje, nustatyta, kad uosto teritorijoje pasklidę teršalai yra dyzelinas.

Mėginių, paimtų ties I ir II Melnrage rezultatai, skirti nustatyti išsiliejusių teršalų koncentraciją paviršiniuose vandenyse, turėtų paaiškėti trečiadienį. Gavus tyrimų rezultatus ir žinant, kokia medžiaga ar medžiagų̨ mišinys išsiliejo akvatorijoje, AAA įvertins padarytą žalą aplinkai, kurią privalės atlyginti už įvykusį incidentą atsakingi asmenys.

Uosto vidus kompas

Sekmadienį pasirodžius informacijai, jog Klaipėdos jūrų uosto teritorijoje pastebėta naftos produktų dėmė vandens paviršiuje, į darbus įsijungė jungtinės aplinkosaugininkų, Karinių jūrų pajėgų štabo, Priešgaisrinės apsaugos tarnybos bei pasieniečių̨ pajėgos. Siekiant suvaldyti situaciją ir išsiaiškinti taršos mąstą bei jos šaltinį, buvo paimti vandens mėginiai, atlikti teršalų judėjimo modeliavimai️, operatyviai vykdyti teršalų dėmės jūrų uosto teritorijoje ir jūroje lokalizavimo darbai bei atlikti mechaniniai teršalų̨ surinkimo darbai.

Pirmadienį išsilieję teršalai lokalizuoti, toliau vykdomas jų surinkimas ir neutralizavimas.

Antradienį papildomai vandens ir smėlio mėginiai imami ties Melnrage, Giruliais, Karkle, Palanga ir Smiltyne. Tyrimų rezultatus planuojama gauti šią savaitę.

„Klaipėdos paplūdimiai” antradienį priešpiet savo „Facebook” paskyroje paskelbė, jog „visuose paplūdimiuose (Smiltynės, Melnragės – Girulių ruože) iškelta raudona vėliava dėl naftos produktų taršos jūroje. Maudytis nerekomenduojama.”


  2020-08-11

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt