P0

Regionas

Žaliosios europiečių atostogos Palangoje

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-08-11


„Žaliosios europiečių atostogos Palangoje 2020“ kviečia pajūryje gyvenančius ir poilsiaujančius žmones pasimėgauti ne tik saulės voniomis, bet ir daugiau sužinoti apie klimato kaitą, aplinkosaugą ir biologinę įvairovę.

Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje jau 12-tą kartą rugpjūtį populiariausiame pajūrio kurorte organizuoja įvairias edukacines ir kūrybines dirbtuves bei kitas veiklas, kurios padeda kurti tvaresnę, švaresnę ir saugesnę aplinką.

Šiemet Palangos gyventojai ir svečiai kviečiami rugpjūčio 15 d. leistis į pėsčiųjų žygį su sveikatingumo motyvatore Vlada Musvydaite ir walk15. Žygis per Palangą – tai simboliškos šių metų renginio partnerių Kūrybos kampas 360 ir Giedriaus Bučo organizuojamo pėsčiųjų žygio aplink Lietuvą „Už švarią Lietuvą!“ išlydėtuvės.

Tą dieną centrinėje miesto aikštėje taip pat vyks susitikimas su stiliste Agne Gilyte, kuri papasakos, kaip prikelti drabužius antram gyvenimui ir iš mažai sukurti daug. Virtuvės šefas Gian Liuca Demarco papasakos apie maisto švaistymą bei Italijos ir Lietuvos mitybos suvokimo skirtumus ir atskleis paslaptį, kaip atsakingai pildyti šiukšlių dėžę, mat dažnai iš jos turinio galima pamaitinti net kelias šeimas.

Renginio dalyviai galės ir patys pasigaminti aksesuarų – dėklinių iš plastikinių maišelių, o pavakare socialinės iniciatyvos „CoolŪkis“ įkūrėjos supažindins su tvariu ir ekologišku gyvenimo būdu, patars, kaip pradėti kompostuoti, pristatys kompostavimo bute būdus.

Dienos renginį vainikuos BOOM park prieigose vyksiantis „Drive-in“ gyvo garso koncertas.

Renginio programa

Centrinė Palangos aikštė (Vytauto g. 96A, Palanga)

15 – 15.15 val. Renginio „Žaliosios europiečių atostogos Palangoje 2020“ atidarymas.

15.15–15.45 val. Žygio pėsčiomis aplink mūsų šalį „Už švarią Lietuvą!“ pristatymas ir išlydėtuvės su programėlės #walk15 kūrėja Vlada Musvydaite ir žygio organizatoriumi Giedriumi Buču.

15.45–18 val. Žygis su #walk15 programėle „Žaliuoju kursu per Palangą 2020“.

15 –20 val. atvira šių dienų aplinkosaugos aktualijų paroda fotografijose ir instaliacijose „Vertybių krioklys“ bei „Kūdikio pjūvis“.

16 –17 val.  „Kada mažiau yra daugiau: n-tasis rūbo gyvenimas“. Stilistės Agnės Gilytės paskaita apie sąmoningą drabužių vartojimą.

16 30–18 val. Pasigamink stilingus aksesuarus iš plastikinių maišelių su Replastico2 komanda.

18 –19 val. „Maisto kelionė nuo ūkio iki stalo… Bet ne iki šiukšliadėžės!“. Virtuvės šefo Gian Luca Demarco paskaita apie maisto tausojimą.

18 –19 val.  „CoolŪkis“ mokymai apie kompostavimą ir daiginimą miesto sąlygomis.

19 –20 val. Giedriaus Bučo darnos žygio pėsčiomis aplink mūsų šalį „Už švarią Lietuvą!“ pristatymas. Pasakojama apie žygio idėją ir tikslus, miesto gyventojai ir svečiai kviečiami prisijungti ir pakeliauti kartu.

Žygio pradžia – rugpjūčio 16 dieną Palangoje, trukmė 80 dienų, iš viso bus nukeliauta 1200 km. Registracija – čia.

BOOM park (Mokyklos 90, Žibininkų km. Kretingos raj.)

21 val. Nemokamas „Drive-in“ koncertas „Kad žemė nesibaigtų“.


  2020-08-11

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt