P0

Regionas

Kintų Vydūno kultūros centre – emalio meno laboratorijos paroda

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-08-12


Dalius Razauskas ir Rūta Petronytė

Jau 18-us metus Kintuose organizuojama metalo meno kūrėjų stovykla „Pamario ženklai“ vyksta Kintų Vydūno kultūros centre, kur mokytojavo ir gyveno žymus Lietuvos filosofas ir rašytojas – Vydūnas.

2020 m. Kintų miestelio vardui sukanka 480 metų. Kadangi Kintų kraštas garsėja gražiomis legendomis apie milžinus, kurie sukūrė unikalų kraštovaizdį, padėjo pamario žmonėms kovoti su stichijomis, dirbti sunkius žemės ir miškų darbus, minint šį jubiliejų pasirinkta tema „Legendų keliais“.

Siekiant populiarinti tautosakinį paveldą, dalyviams buvo pasakojamos legendos lietuvių ir užsienio kalbomis, o vietas, kuriose šios legendos gimė, jie apkeliavo sausumos ir vandens keliais. Kūrybinės stovyklos tikslas buvo keliaujant po Kintų kraštą, plaukiojant laivu Minijos upe aplankant Nidą, surinkti į savo idėjų bagažą kuo daugiau kūrybinių įspūdžių. Pasitelkiant emalio meno technologiją ir meno simbolių kalbą, bei analizuojant pamario krašto regiono savitumą, kultūros paveldą, menininkai buvo pakviesti materializuoti visa tai emalio miniatiūrose.

Tai bene vienintelis tokio pobūdžio renginys Lietuvoje, kai susirenka skirtingos patirties ir tautybių emalio meno specialistai, kuriuos vienija emalio technikos pažinimas ir patirties dalinimasis.

Sukurta emalio miniatiūrų paroda lieka Kintų Vydūno kultūros centro kolekcijoje, kuri tampa vis patrauklesniu nauju objektu pamario krašto lankytojams.

Dalyviai: projeto vadovė Aušra Mačiulaitienė, Rūta Petronytė (Lietuva), Dalius Razauskas (Lietuva), Sandra Malaškevičiutė (Lietuva), Maya Kotelnitskaya (Ukraina), Olga Komisarova (Ukraina), Daria Semjonova (Latvija), Jelena Kosztyucsenko (Olandija).


2020-08-12

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt