P0

Kriminalai ir nelaimės

Senoliai nepasimoko: toliau sukčiams atiduoda savo santaupas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-08-12


Per kelias pastarąsias dienas sukčių aukomis Klaipėdos apskrityje ir vėl tapo penki garbaus amžiaus senoliai.

Pora ikiteisminių tyrimų pradėta Klaipėdoje, kur rugpjūčio 8 dieną 78 metų gimusi moteris neteko 1300 eurų, o rugpjūčio 10 dieną tokią pat sumą sukčiai išviliojo iš 88 metų vyro.

Rugpjūčio 10-tąją sukčių auka tapo ir Skuode gyvenanti 87 metų moters, kuri, patikėjusi apgaule, nepažįstamam vyrui atidavė 700 eurų. Kita 80-metė skuodiškė, sukčiams „patikrinti“ antradienį atidavė net 4000 eurų. Panašios sumos – 3600 eurų – irgi antradienį neteko ir Rietave gyvenanti 78 metų moteris.

Pasak policijos, sukčiavimo schema – beveik analogiška – aukai pirmiausia paskambinama telefonu, prisistatoma policijos pareigūnu, ar, pavyzdžiui, elektros tinklų darbuotoju, pasakoma, kad auka atsiskaitė ar gavo pensiją padirbtais pinigais, todėl turinti įsileisti į namus ateisiantį neva policijos pareigūną ir leisti patikrinti, ar turimi pinigai nėra padirbti.

Klaipėdos apskrities policija dar kartą kreipiasi į piliečius ir primena, kad policijos pareigūnai, banko, „Sodros“, Valstybinė mokesčių inspekcijos ar kitų įstaigų darbuotojai niekada neskambina piliečiams, kad paprašytų leisti patikrinti turimų pinigų, neprašo pervesti jų už kokias nors paslaugas ar atskleisti prisijungimo prie interneto bankininkystės kodų.

Policija ragina neprarasti budrumo – neįsitikinus atėjusio asmens žodžių teisingumu, nepažįstamų žmonių į namus geriau neįsileisti. Tokiais atvejais būtina prašyti parodyti darbo pažymėjimą, atidžiai įsižiūrėti ar dokumentas tikras, o kilus menkiausiam įtarimui, geriau paprašyti ateiti kitu laiku, kai namuose bus daugiau žmonių.

„Jei nepažįstamam asmeniui vis dėlto leidote įeiti į butą, privalu būti itin atidiems – jokiu būdu nepalikti atėjūno vieno patalpoje. O įtarus, kad galite tapti sukčių auka, patariama nedelsiant informuoti policiją bendruoju pagalbos telefonu 112″, – raginama policijos pranešime.


  2020-08-12

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt