P0

Miestas, Svarbu

Vienintelis Klaipėdos kalnas sulauks šviesos (5)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2020-08-12


Artimiausiu metu uostamiestyje bus sutvarkytas keliolikos viešųjų erdvių apšvietimas. Šviesos sulauks ir vienintelis Klaipėdoje – I. Simonaitytės kalnas.

Projektuotojų vizualizacija

Klaipėdos savivaldybė paviešino sprendinius, kaip bus sutvarkytas keturių viešųjų erdvių apšvietimas. Jį įrengti numatoma praėjime nuo Veterinarijos g. iki Neringos 2-osios g., Kaštonų gatvėje nuo Kretingos g. iki Valstiečių g., pravažiavime tarp Pievų tako g. 14 ir 16 namų bei ant I. Simonaitytės kalno ir aplink jį.

Pasiūlymų ir pastabų dėl šių projektų laukiama iki rugpjūčio 19 dienos. „Visas pastabas ir pasiūlymus peržiūrėsime, įvertinsime. Jei jie bus racionalūs, atsižvelgsime, jei ne – atmesime. Tuomet projektai bus baigti ir bus galima pirkti paslaugą įrengti apšvietimą. Bet tai jau, matyt, bus kitais metais“, – teigė Klaipėdos savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vyriausiasis specialistas Karolis Šakarnis.

Projekte numatyta, jog ant I. Simonaitytės kalno viršaus bus sumontuotos trys aukštos atramos, o ant jų pakabinti prožektoriai. Jais ir bus apšviečiamas visas kalnas, o jo apačioje bus apšviesti ir takai, kuriuose dabar yra tamsu. „Iki šiol tas kalnas nėra apšviestas, kažkiek apšvietimo kliūna nuo gatvės, kažkiek nuo greta esančių žibintų, bet pats kalnas yra tamsus. O žiemomis, kai būna sniego, šis kalnas juk tampa tikru traukos centru, ant jo susirenka gausybė šeimų su vaikais. Todėl ir yra noras apšviesti šį kalną, kad pramogauti būtų ir jaukiau, ir saugiau. Manau, jog apšvietus kalną, jis atrodys labai gražiai, ta kalva išryškės O ja reikia džiaugtis, nes tokį kalną vienintelį miesto ribose turime“, – kalbėjo K. Šakarnis.

Anot jo, I. Simonaitytės kalno apšvietimo prašė ir gyventojai, o jų iniciatyvą labai palaikė ir buvęs Klaipėdos savivaldybės Miesto ūkio departamento direktorius Liudvikas Dūda.

Kiti trys projektai dėl viešųjų erdvių apšvietimo taip pat parengti, nes šviesos labai prašė gyventojai. „Pavyzdžiui, Kaštonų gatvėje yra problema, kad priešais daugiabutį namą nėra jokio šaligatvio. Norint jį įrengti, pirmiausia reikia sutvarkyti apšvietimą, kad paskui nereikėtų išrausti naujo šaligatvio, todėl apšvietimas ir projektuojamas. Praėjimas nuo Veterinarijos gatvės bus apšviestas, nes žmonės labai intensyviai juo naudojasi, vaikai eina į mokyklą. Nors tas praėjimas yra vos dviejų metrų, bet žmonių srautai juo yra labai dideli. Žmonės jau kelerius metus rašė raštus, prašė apšvietimo. Gauname labai daug tokių prašymų, stengiamės į visus atsižvelgti. Tačiau finansai yra riboti, todėl reikia palaukti, kol atsiras apšvietimas. Tikrai nėra taip, kad vakar parašė, o šiandien jau yra apšvietimas. Projektus dėliojame pagal pateiktų prašymų eiliškumą“, – aiškino K. Šakarnis.

Klaipėdos savivaldybė nupirko paslaugą parengti dar 13 viešųjų erdvių apšvietimo projektus.


  2020-08-12

  5 komentarai “Vienintelis Klaipėdos kalnas sulauks šviesos”

  1. AvatarKlaipėdietė (IP: 188.69.209.104)

   Kada pradėsite tvarkyti Vingio pasažo aplinką ir šalia esančią aikštę, juk prieš kelerius metus žadėta sutvarkyti ir čia veikiančio turgelio aplinka, bet iki šiol nėra nei persišviečiančio stogo, nei prekystalių.

  2. AvatarAnonimas (IP: 86.100.30.120)

   Labai gerai, bus sviesiau pareiti namie pro kalną ! Valio !!!

  3. AvatarKlaipediete (IP: 85.232.158.40)

   Apsvieskit Klaipedos gatves pirmiausia, kad zmones saugiai galetu pareiti namo po darbo ! O ne kalnus ar jura !!! Eilini karta prasaunat pro sali

  4. AvatarG. (IP: 78.57.242.244)

   Apšvietimas ant Simonkės kalno gerai. Bet kalno nesugadinkit! Juk visas miestas suvažiuoja su rogutėmis, kai sniegas iškrenta.

  5. AvatarKlaustukas (IP: 195.182.76.3)

   Tikrai vienintelis? O Hageno kalnas jau ne Klaipėdoje?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt