P0

Miestas, Svarbu

„Grigeo Klaipėda“ vadovas: pats jaučiu tą kvapą, kurio neturėtų būti (8)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2020-08-13


Pastaruoju metu kritikos strėlių dėl kone visame mieste pasklidusios smarvės sulaukusios bendrovės „Grigeo Klaipėda“, prie kurios šeštadienį vyks ir mitingas, vadovai ketvirtadienį susitiko su uostamiesčio bendruomenių atstovais. Susitikime pažadėta kiek įmanoma greičiau išspręsti kvapų problemą.

Tomas Eikinas. Martyno Vainoriaus nuotr.

„Turėjome abejonių, kad šis susitikimas su bendruomenių atstovais įvyks, nes suprantame, kad įmonė yra praradusi pasitikėjimą. Džiaugiuosi, kad susitikimas įvyko, tai reiškia, jog dar turime vilčių atkurti pasitikėjimą. Ir tas viltis turime pateisinti“, – po susitikimo kalbėjo bendrovės „Grigeo Klaipėda“ vadovas Tomas Eikinas.

Jis pripažino, jog bendruomenės išsakomi priekaištai dėl skleidžiamos smarvės, kvapų yra pagrįsti. „Pats pravažiuoju miestą, pasivaikštau po daugiabučių namų kiemus ir jaučių tą kvapą, kurio neturėtų būti. Mūsų tikslas ir yra toks, kad to kvapo nebūtų“, – pabrėžė T. Eikinas.

Anot jo, iš pradžių reikia kovoti su priežastimi, kad nebūtų pasekmės – kvapo. Jis veikiausiai atsirado todėl, kad įmonė pakoregavo savo technologinius sprendimus, kad nuotekas galėtų atiduoti į bendrovės „Klaipėdos vanduo“ tinklus.

„Kvapo sukėlėjas yra bakterijos, kurios dauginasi vandenyje. Reikia išsiaiškinti, kaip su jomis kovoti. Bendrovėje jau įsteigėme Kokybės padalinį, jam pavesta spręsti tiek nuotekų, tiek kvapų klausimus. Bendradarbiaujame ir su Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų institutu, turinčiu labai modernią tyrimų įrangą. Šiuo metu tyrimą atlieka ir Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, jis modeliuoja taršą kvapais gyvenamojoje aplinkoje. Jei ta koncentracija ir neviršys leistinų normų, nesislėpsime už mums palankių skaičių, nes suprantame, kad problema yra ir ją reikia išspręsti“, – patikino T. Eikinas.

Paklaustas, kada galima tikėtis, jog situacija pagerės, „Grigeo Klaipėda“ vadovas nebuvo linkęs įvardyti konkrečių terminų.

„Pastaruoju metu visas dėmesys buvo sutelktas į tai, kad stabilizuotume įmonės veiklą, kad ji dirbtų nepertraukiamai. Tai pavyko padaryti, todėl dabar jau apie porą savaičių sprendžiame ir kvapų klausimą. Kai išsiaiškinsime, kokia yra priežastis, kas bus daroma, kad ją pašalintume, tikrai informuosime visuomenę. Esame pasiryžę atvykti į kiekvieną bendruomenę pasikalbėti. Mes girdime bendruomenių lūkesčius, nusiskundimus ir viską norime išspręsti“, – dėstė T. Eikinas.

Ji pabrėžė, jog bendrovė taip pat turi tikslą artimiausiu metu atkurti savo nuotekų valyklos Dumpiuose veiklą. Tam reikia nuo savo nuotekų valyklos nutiesti 1,6 km ilgio slėginį vamzdį iki „Klaipėdos vandens“ nuotekų valyklos.

„Tuomet pirminis valymas būtų atliekamas mūsų nuotekų valykloje, o galutinai nuotekos išvalomos „Klaipėdos vandens“ įrenginiuose ir tada išleidžiamos į gamtą. Esame numatę investicijas, išsirinkę rangovą, pasirengę techninį projektą, tačiau susidūrėme su biurokratija. Suprantame, kad dabar mums yra padidintas dėmesys. Tikėjomės šį procesą baigti ir naują vamzdį nutiesti iki metų pabaigos, tačiau vis dar laukiame suderinimo, kad galėtume gauti statybos leidimą“, – teigė T. Eikinas.

Kalbėdamas apie šeštadienį prie bendrovės vyksiantį mitingą, kuriame klaipėdiečiai prašys galimybės gyventi nesmirdinčioje Klaipėdoje, „Grigeo Klaipėda“ vadovas buvo lakoniškas: „Suprantu, kad yra žodžio laisvė, bet nesinori, kad tai virstų politika, nes dabar juk yra rinkimų laikotarpis“.

Paklaustas, gal yra naujų detalių dėl tyrimo, kurio metu prokurorai aiškinasi, ar „Grigeo Klaipėda“ leido nevalytas nuotekas į Kuršių marias, T. Eikinas tvirtino, jog tyrimo komentuoti negali.

„Galiu pasakyti, kad mes taip pat laukiame, kad tyrimas pasibaigtų, kad būtų įvardyti atsakingi asmenys. Įmonė niekada nevengė atsakomybės, ją prisiims ir atlygins teisingai paskaičiuotą gamtai padarytą žalą“, – teigė T. Eikinas.


2020-08-13

8 komentarai “„Grigeo Klaipėda“ vadovas: pats jaučiu tą kvapą, kurio neturėtų būti”

  1. Manau, kad Grigeo Klaipėda veikla turėtų būti #sustabdyta – iki bus atlikta įmonės nuotekų valyklos rekonstrukcija ir iki tol, kol bus įdiegtos smarvę mažinančios priemonės įmonės teritorijoje (o tos priemonės tikrai egzistuoja).

  2. Eikinas “išsitreniravęs” prie “kvapų” Fortume, tai Grigeo čia tik “kvepalai”, o į “kvapų” ekšpertus skubiai tegul pasikviečia ūžkalnį ar užpelkį iš Vilniaus.

  3. Nustokit tyciotis is žmonių! Kai padai svyla, tada sqko kad imsimės prieminiu , 10 metu zada ta pati. Kaip smirdejo, taip ir smirda

  4. Taip ir neatsakė visuomenei į klausimą, kaip įmonė valė nuotekas iki 2020-01-07, jei tik dabar prašo statybos leidimo, kad galėtų pasiruošti nuotekų valymo įrenginius, kurie nuotekas išvalytų iki pirminio lygio. Tai, ką tie butaforiniai nuotekų valymo įrenginiai Dumpiuose valė iki 2020-01-07 iki kol prokurorai su aplinkosaugininkais slaptame reide juos “užtrumpino”???

  5. Vadinkime pojūčius teisingais pavadinimas. Grigeo skleidžia ne kvapą, o smarvę. Jei Grigeo vadovui tai kvepia, kodėl jis turėtų kažką keisti. Kitas dalykas, jei smirdėtu…

  6. mūsų tauta. Dirbti dorai visiems pabodo, dabar norisi labai kovoti. Vadovas imsis jau ir bakterijų. Ar ne mokslų Slėnis?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt