P0

Sportas

Dalius Ubartas: Moterų krepšiniui trūksta dėmesio ir finansavimo

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-08-14


Klaipėdos „Neptūno“ moterų komanda tęsia komplektacijos darbus. Klubas pasirašęs sutartį su ilgametę patirtį turinčiu strategu Daliumi Ubartu, toliau dėlioja komandos sudėtį.

Šiuo metu „Neptūno“ komanda yra sudariusi sutartis su penkiomis krepšininkėmis: Dalia Donskichyte, Dominyka Paliulyte, Agne Černeckyte, Ligita Tamutyte, Brigita Gudelionyte. Ekipa ieško pastiprinimo ir užsienio rinkoje bei įtrauks jaunąsias Vlado Knašiaus krepšinio mokyklos auklėtines. 

„Kol kas darome įžanginius darbus, žengiame pirmuosius žingsnius, – tinklalapiui „bcneptunas.lt“ teigė Dalius Ubartas. – Susiorganizavome treniruotes jaunimui, nuo 13 iki 18 metų amžiaus. Sportuojame po du kartus per savaitę. Taip pat pradėjome kartu su „Neptūno“ krepšinio klubu ir „Oranžinio kamuolio“ organizacija daryti dienines stovyklas. Norime, kad jaunoji sportininkių karta susipažintų su darbo etika. Planuose yra paleisti ir moterų dublerių komandą“.

Į savo organizuojamas treniruotes D. Ubartas pakvietė ir Lietuvos nacionalinės rinktinės krepšininkes Mariną Solopovą, Liną Pikčiūtę, Kamilę Nacickaitę, kurios dalijo patarimus jaunosioms savo kolegėms.

„Į jaunimo treniruotes taip pat pakviečiau ir Lietuvos moterų krepšinio rinktinės žaidėjas, – kalbėjo treneris.– Šios parodė jaunosioms merginoms darbo etiką, atsidavimą ir pačią krepšinio kultūrą. Jos smarkiai prisidėjo ir patarimais. Taip pat mes filmavome ir pačias treniruotes, rodydavome skirtumus tarp profesionalių krepšininkių greičių, judesių ir jaunimo, kokias klaidas daro“.

Strategas taip pat atviravo apie dėmesio, kurio riekia jaunosioms krepšininkėms, trūkumą.

„Esmė, jog dabar moterų krepšinis yra užmirštas, – rėžė 50-ties specialistas. – Mes turime jaunimui parodyti dėmesį, imtis iniciatyvos, nes jos tikrai yra laukiamos. Merginoms dėmesys yra žymiai svarbesnis nei vaikinams, todėl tiek ir mes, kaip klubas, tiek ir savivaldybė turi rodyti pavyzdį ir sakyti, kad jaunosios sportininkės nėra užmirštos ir kad mes galime sudaryti visas sąlygas tobulėjimui. Ir tikrai turiu pasakyti, kad jaunosios merginos su dideliu noru eina į treniruotes, stovyklas“.

„Kalbant apie „Neptūno“ komandą, aš labai norėjau matyti savo komandoje Dalią Donskichytę ir Dominyką Paliulytę, kadangi su jomis esame dirbę ir jaunimo rinktinėse, – kalbėjo D.Ubartas. – Taip pat mūsų vykdomose treniruotėse atsirinksime tam tikrą skaičių sportininkių, kurias kviesime prisijungti prie „Neptūno“ moterų komandos artėjančiame sezone. Be to, ieškome pastiprinimo ir užsienyje ir esame nusižiūrėję mums tinkančią žaidėją, todėl šiuo metu vedama derybas. Svarbiausias tikslas man dabar – suformuoti komandą. Noriu geriau susipažinti su žaidėjomis, pamatyti jų savybes“.

D. Ubartas išskyrė ir didžiausias problemas, su kuriomis susiduria moterų krepšinis.

„Turbūt didžiausia problema moterų krepšinyje yra požiūris. Nemetu niekam akmens į daržą, bet finansavimas, lyginant moterų ir vyrų krepšinį Lietuvoje, yra neadekvatus. Labai sunku padaryti kažką su minimaliu biudžetu. Aišku, aš nesakau, kad reiktų iš kažko dabar atimti ir kažkam permesti tuos pinigus, bet norėtųsi matyti skirtumus ateityje. Merginos aukoja ir laiką, ir sveikatą žaisdamos, todėl kartais jaunos krepšininkės geriau pasirenka kitą kelią, nes nemato jokių perspektyvų krepšinyje. Aš asmeniškai noriu pakeisti tą mąstymą, kad moterų krepšinis yra neįdomus, todėl ir įkūrėme „Oranžinio kamuolio“ organizaciją bei darome treniruotes jauniesiems sportininkams“, – mintimis dalijosi treneris.


  2020-08-14

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt