P0

Svarbu, Transportas

Klaipėdos valdžia pažadėjo „atkimšti“ gatves (12)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2020-08-14


Remontuojamose uostamiesčio gatvėse nuo rugsėjo situacija turėtų bent šiek tiek pagerėti. Tai pažadėjo penktadienį rekonstruojamas gatves apžiūrėję Klaipėdos savivaldybės vadovai.

Tilžės sankryžos netrukus pradės veikti šviesoforai ir apie žiedinę sankryžą liks tik prisiminimai. Martyno Vainoriaus nuotr.

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Andrius Dobranskis ir vicemeras Arūnas Barbšys įvertino, kaip vyksta Šilutės plento, Tilžės gatvės ir jos sankryžos su Šilutės plentu, Joniškės gatvės rekonstrukcija.

„Pagrindinis dalykas buvo realiai įvertinti situaciją ir ieškoti galimybių, kaip šiose vietose, kurios dabar yra skaudžiausios mieste, pagerinti eismo pralaidumą“, – teigė A. Dobranskis.

Jis tikino, jog su rangovais sutarta, kad iki rugsėjo 1-osios turėtų būti visiškai atidaryta Joniškės gatvė.

„Šiandien atidaroma jos dalis iki Rūko gatvės, kur dabar žiedas yra padarytas. Kita dalis dar nebus atidaryta, nes yra smulkių klausimų dėl dujotiekio. Kitą savaitę turbūt bus pradėti montuoti šviesoforai. Mūsų noras toks, kad ši gatvė visiškai atidaryta būtų, šviesoforai veiktų nuo rugsėjo 1-osios ar anksčiau. Gatvės atidarymas labai pagerins situacija Paupių kvartale, nes dabar visas srautas krypsta per ten“, – penktadienį po gatvių apžiūros kalbėjo A. Dobranskis.

Anot jo, iki rugsėjo 1-oios šviesoforai turi pradėti veikti ir į keturšalę perdarytoje žiedinėje Tilžės sankryžoje.

„Toks noras yra, tada keturšalė sankryža normaliai veiktų, problemiškas liktų tik Šilutės plento ruožas nuo Paryžiaus Komunos iki Kauno gatvės. Šiame ruože eismas turėtų vykti trimis vienos krypties juostomis: dviem kryptimis į vieną pusę ir viena – į kitą. Taip, išeina toks gatvės susiaurėjimas, bet nieko čia nepadarysi, nes vyksta plento rekonstrukcija“, – dėstė A. Dobranskis.

Jo teigimu, šiuo metu ši vieta yra itin problematiška, nes eismas vyksta tik dviem juostomis – po vieną į kiekvieną pusę. „Turėtų būti trys juostos, bet realiai yra tik dvi, nes šalia yra remontuojami pėsčiųjų, dviračių takai, todėl dalis vienos juostos yra atitverta ženklais saugumo sumetimais. Mūsų noras yra atkimšti Šilutės plentą ir tai reikia daryti nedelsiant. Tačiau suprantama, kol pati gatvės rekonstrukcija nebus baigta, normaliai danga nepaklota, tol eismas ta kita Šilutės plento puse negali vykti. Todėl norime, kad tame Šilutės plento ruože būtų bent trys, o ne dvi eismo juostos, kuriomis galima važiuoti. Rangovai pažadėjo tai padaryti, o daugiau jų neįmanoma paskubinti, nes jie ir taip visus terminus lenkia“, – teigė A. Dobranskis.

Abiejų projektų – Tilžės gatvės ir žiedo bei Šilutės plento nuo Paryžiaus Komunos gatvės iki geležinkelio pervažos, įskaitant ir Kauno gatvės sankryžą rekonstrukcija vertė siekia apie 6,5 mln. eurų. Šilutės pl. rekonstrukcija atsieis 2,3 mln., o Tilžės gatvės ir sankryžos – 4,2 mln. eurų.

Tikinama, kad didelių eismo ribojimų dėl šių rekonstrukcijų turėtų nelikti vėlyvą rudenį.


  2020-08-14

  12 komentarai “Klaipėdos valdžia pažadėjo „atkimšti“ gatves”

  1. Panevėžys 2k, Vilnius 3k, Šiauliai ir Kaunas 5k lenkia viešųjų erdvių tvarkymusi Krovamiestį.

   • Panevėžys ir Šiauliai lenkia Klaipėda? Nejuokink abu miestai nueiti lūšnomis ir visiškai apmirė ir depresyvūs. Kaunas taip puikiai susitvarkė gatves, kad pusė jų jau vėl lopas ant lopo.

  2. Per du metus galėjo visą Klaipėdą su tvarkyti netgi Rimkų pervažą 😀 tokiais tempais tik ežį mielių siųsti 😀

   • Sakai pakeisti šimtus jei ne tūkstančius kilometrų takų ir gatvių eina per 2 metus? Kvailas optimizmas.

  3. Liberalų pažadai kaip bezdalai vėjy. Kaip gamyklų tvaikas vietoje saulėlydžio, kvepiančio pušimis. Uostykit, baudžiauninkai ir balsuokit savo cypiančiais po dujokaukėm balseliais.

  4. Dabartinė valdžia tai tokie asilai kurie apie eismo suptilybęs neturi jokio supratimo, meras muzikantas irgi nesupranta kaip pasirinkti komanda, vargas gyventojams su tokiais avinais

  5. Šaunuoliai! Lauksime rugsėjo pirmosios.Geriau tvarkosi ir darbų frontai didesni ir be liberalų.

   • Pritariu. Miestas tikrai tvarkosi. Matosi. truputį dar pakentėkime ir matysime rezultatus. Miestas pagražės.

   • teisingai – uzteko zmonems isstoti is partijos, laimeti rinkimus kitu pavadinimu ir reikalai is karto pradejo tvarkytis 😀 O siaip, mano asmenine nuomone, miestas tvarkosi tokiais pat tempais kaip ir anksciau 😉

  6. Pamiršta parašyti – PAŽADAI- konservatorių politinė reklama. Tai yra savo postų išnaudojimas siekiant didesnės valdžios

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt