P0

Sportas

Klaipėdos lankininkų varžybose – lūžę lankai, atsisveikinimas su karjera ir bilietas į olimpiadą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-08-17


Savaitgalį, rugpjūčio 15-16 d., Smiltynėje įvykusios tarptautinės lankininkų varžybos „Klaipėdos taurė“ pažėrė netikėtumų. Lankininkas iš Alytaus surinko reikiamą taškų kiekį, atvėrusį jam kelią į Tokijo olimpiadą, o su karjera atsisveikino daugkartinis čempionas ir Lietuvos rekordų savininkas.

Lankininkų varžybų akimirka. Klaipėdos lankinininkų klubo nuotr.

Klaipėdos lankininkų klubo rengiamose varžybose dalyvavo 45 sportininkai: 36  iš Lietuvos ir 9 iš Latvijos. Nors išankstinės registracijos metu užsiregistravo daugiau sportininkų, pandemija kai kuriems sportininkams pakišo koją ir privertė atšaukti planus, – informuoja Klaipėdos lankininkų klubas.

Anot pranešimo, ligų rizika ir kelionių suvaržymai ypač aktualūs lankininkams iš užsienio bei vyresnio amžiaus sportininkams. Beje, vyriausias varžybų lankininkas buvo 83-ejų metų klaipėdietis Boris Melnikov („Klaipėdos lankininkai“).

Lankininkai varžėsi olimpinių, paprastųjų ir skriemulinių lankų kategorijose. Olimpinių lankų grupė susidarė gausiausia: 21 vyras ir 8 moterys. Paprastųjų lankų grupėje buvo 6, o skriemulinių – 9 sportininkai.

Šiemet Klaipėdoje puikiai sekėsi lankininkams iš Alytaus sporto klubo „Žaliasis lankas“. Olimpinių lankų vyrų grupėje auksą pelnė šio klubo narys Dominykas Jančiukas. Sidabro medalį gavo latvis Nikolajs Sinnikovs (AiM Archery), o bronzos – Aidas Liaudanskas iš Kauno („Kauno lankininkai“).

Moterų grupėje nugalėtoja tapo latvė Sanita Lasmane (Odisejs Ventspils}. Sidabro ir bronzos medaliai iškeliavo į Alytų: Paulina Ramanauskaitė užėmė antrąją, o Inga Timinskienė – trečiąją vietą („Žaliasis lankas“).

Skriemulinių lankų kategorijoje taip pat triumfavo alytiškis. Rolandas Baranauskas ne tik užėmė pirmąją vietą, bet ir įvykdė normatyvą, atveriantį jam kelią į Tokijaus parolimpines žaidynes(„Alytupis-Žaliasis lankas“). Sidabrą ir bronzą iškovojo šiauliečiai: Jonas Mažeika ir Edmundas Butkus iš klubo „Auksinis šaulys“.

Paprastųjų lankų grupėje nugalėjo Rimantas Šuliokas iš Kauno (Kauno lankininkai“), įveikęs Nedą Mockevičių iš Alytaus („Žaliasis lankas“). Bronzos medalį laimėjo Virgilijus Šironas iš Molėtų rajono („Jaunimo brizas”).

Komandinėse mišrių porų varžybose vėl buvo nenugalimi alytiškiai. Pirmąją vietą užėmė P. Ramanauskaitė ir D. Jančiukas, o antrąją – Inga ir Ugnius Timinskai. Bronzą laimėjo S. Lasmane ir Davis Blaze iš Ventspilio klubo „Odisejs“.

Varžybų metu neapsieita be netikėtumų. Šeštadienį varžybų pradžioje per patį pirmą prisišaudymą lūžo Klaipėdos lankininkų klubo nario Taurūno Lubio lanko šaka. Jis varžybas tęsė su skolintomis šakomis. Antrąją varžybų dieną taip pat per prisišaudymą lūžo šiauliečio Vaidoto Sipavičiaus lankas, kuriam reikiamą detalę paskolino vakar tokią pat nelaimę patyręs T. Lubys. Beje, abu lankai buvo tos pačios firmos, to paties modelio ir net lūžo toje pačioje vietoje.

Simboliška, kad lūžęs šiauliečio lankas kadaise priklausė lankininkui Arvydui Čepulioniui iš Kauno. Daugkartinis čempionas ir nacionalinių Lietuvos rekordų savininkas, nustebinęs ir nuliūdinęs savo kolegas, sekmadienį atsisveikino su 45-erius metus trukusia karjera.


  2020-08-17

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt