P0

Kultūra

Paskutinės vasaros dienos Klaipėdoje dedikuotos Jaunimo savaitei

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-08-17


Jau penktus metus iš eilės Klaipėdoje paskutinės vasaros dienos yra skiriamos jaunimui. Rugpjūčio 24-28 dienomis uostamiestyje šėls jaunimas ir kvies lankytis pramoginiuose, sportiniuose ir edukaciniuose renginiuose,- skelbiama pranešime žiniasklaidai.

Šiemet Jaunimo savaitę organizuoja Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacija „Apskritasis stalas“, „Klaipėda – Europos jaunimo sostinė 2021“, Klaipėdos miesto savivaldybė, Visuomenės ir verslo plėtros institutas, KVK Alumni klubas ir kt.

Pasak Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacijos „Apskritasis stalas“ bei Jaunimo reikalų tarybos pirmininko Lauryno Gečiaus, Jaunimo savaitės metu siekiama atkreipti dėmesį į opiausias jaunimo problemas, supažindinti su jaunimo politika, parodyti, kiek įvairiausių galimybių jaunimui yra Klaipėdos mieste. Jaunimo savaitės metu jaunuoliai turi galimybę ne tik dalyvauti renginiuose, bet ir kelti kompetencijas

Jau tradicija tapusi Jaunimo savaitė įprastai pritraukia per 500 Klaipėdoje gyvenančių jaunuolių. Šiemet tikimasi sulaukti kur kas daugiau dalyvių. Oficialus Jaunimo savaitės startas vyks su aktyviausiais Klaipėdos jaunimo lyderiais ir Klaipėdos miesto mero Vytauto Grubliausko bei Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos pietumis, kurios transliaciją bus galima stebėti internetu.

Rugpjūčio 25-ąją vyks azartiškos orientacinės varžybos po visą Klaipėdos miesto teritoriją. Dalyviai, pasitelkę mobiliąja aplikacijų programėle „Actionbound“, turės galimybę pagal sukurtą maršrutą ne tik pažvelgti į savo miestą kitu žvilgsniu, bet ir vykdant kūrybines užduotis smagiai praleisti laiką varžantis.

Rugpjūčio 26 dieną vyks Jaunimo politikos simuliacija. Renginio metu pasitelkiant naujausias technologijas ir profesionalią pagalbą, bus siekiama jaunimą supažindinti su Jaunimo politikos sąvoka, struktūroje veikiančiais valdžios organais ir pamatiniais veiklos principais bei kryptimis. „Jaunimo politikos simuliacijoje kviesime jaunimą tapti meru, savivaldybės darbuotoju ar jaunimo organizacijos nariu ir išmokti, kaip reikia priimti sprendimus ir kaip daryti įtaką, kad jie būtų priimti“, – pasakoja L. Gečius.

Rugpjūčio 26-osios pabaigoje jaunimas bus kviečiamas į istorinės dramos „Nova Lituanica“ kino seanso peržiūrą, kurią bus galima stebėti iš savo automobilio. Rugpjūčio 27-ąją vyks #chooseklaipeda ambasadorių diskusija „Ko reikia, kad jaunas žmogus būtų išgirstas?“ O vakare organizatoriai yra paruošę dar vieną kino seansą – draminį trilerį „Nematoma“, į kurį, beje, taip pat kviečiami jaunuoliai su savo transporto priemonėmis.

Paskutinię Jaunimo savaitės dieną vyks diskusija apie lytiškumą ir lygias teises, kurią modernuos lygių galimybių ekspertė ir aktyvi visuomenės veikėja Margarita Jankauskaitė. Taip pat diskusijoje dalyvaus tinklaraštininkė Fema, aktorius Dominykas Vaitiekūnas, aktyvus jaunimo politikos lyderis Lietuvoje bei LiJOT prezidento pareigas einantis Kornelijus Lukas Vaičiakas.

Pasibaigus diskusijai, dalyviai bus kviečiami į Jaunimo savaitės oficialų uždarymo koncertą, kuriame pasirodys Dominykas Vaitiekūnas ir Zoliukas bei G.G.R.I.D.E.R.

Programa

24: 12 val. Jaunimo pietūs su Klaipėdos miesto meru. Stebėk transliaciją internetu!

25: 17.30 val. Orientacinės varžybos. Šturmuok Klaipėdą su ActionBound. Pradžia: Atgimimo aikštėje.

26: 12 val. Jaunimo politikos simuliacija. Vieta: Herkaus galerija 413 kab, H. Manto g. 22

22 val. Kino filmas „Nova Lituanica“. Vieta: Neįgaliųjų paplūdimio automobilių aikštelė.

27: 19 val. #chooseklaipeda ambasadorių diskusija „Ko reikia, kad jaunas žmogus būtų išgirstas?“

22 val. Kino filmas „Nematoma“. Vieta: Neįgaliųjų paplūdimio automobilių aikštelė.

28: 18 val. Diskusija apie lytiškumą ir lygias teises. Moderuoja – Margarita Jankauskaitė. Dalyviai: Fema, Dominykas Vaitiekūnas, Kornelijus Lukas Vaičiakas ir FINALINIS Dominyko Vaitiekūno ir Zoliukas, G.G.R.I.D.E.R koncertas. Vieta: Raketos Social Club terasa, Bangų g. 5A, Klaipėda


  2020-08-17

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt