P0

Kultūra

Renatės Lūšies vardo 45-ojo Klaipėdos akvarelės plenero paroda

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-08-17


Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus „Klaipėdos galerija“ (Bažnyčių g. 6, antras aukštas) rugpjūčio 20 d. (ketvirtadienį) 17 val. pristato Renatės Lūšies vardo 45-ojo Klaipėdos akvarelės plenero parodą „INDIGO NAVIS“.

Viktorijos Visockytės „Laivas“

Plenere, kuris vyko rugpjūčio 2–8 dienomis, dalyvavo šie akvarelės meistrai: Tatjana Simanaitienė (Klaipėda), Virginija Urbonavičienė (Klaipėda), Aurimas Anusas (Klaipėda), Bangutis Prapuolenis (Kaunas), Laima Drazdauskaitė (Kaunas), Liuda Liaudanskaitė (Kretinga), Irina Novokreščionova (Karlskrona, Švedija), Jurga Sidabrienė (Vilnius), Kazys Kęstutis Šiaulytis (Vilnius), Vija Tarabildienė (Vilnius), Regina Taurinskienė (Klaipėda), Antanas Visockis (Šiauliai), Viktorija Visockytė (Šiauliai), Virginija Urbonavičienė (Klaipėda) ir Saulė Urbanavičiūtė (Vilnius).

Pranešime žiniasklaidai sakoma, kad plenero metu menininkai, laikydamiesi rekomenduojamo atstumo, per akvarelės techniką ir indigo spalvą išgyveno miesto erdvę ir bandė atskleisti Klaipėdos miesto pokyčių svarbą Lietuvos istorijos kontekste per tyrinėjimo objektus, kurie veikia ir keičia istorijos eigą. Dalyviai ne tik intensyviai kūrė ir dalinosi patirtimi tarpusavyje, bet ir turėjo galimybę pramoginiu laivu plaukti Kuršių mariomis, lankytis miesto muziejuose bei profesionalių gidų ekskursijose po kultūriškai svarbiausias miesto vietas.

Akvarelės plenerai menininkus Klaipėdoje suburia jau beveik pusšimtį metų – tai yra unikali ir verta puoselėti tradicija, kurią 1974 m. pradėjo šviesaus atminimo dailininkė, pedagogė Renatė Lūšis (1942–2014). LDS Klaipėdos skyriaus akvarelistai, pagerbdami kolegės dailininkės ir organizatorės atminimą, išlaiko šią kūrybinę bei organizacinę dvasią ir tęsia akvarelės parodų, projektų ir renginių tradiciją.

Paroda veiks iki rugsėjo 13 d.


  2020-08-17

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt