P0

Sportas

Ketvirtajame Klaipėdos gatvės rankinio turnyre – 250 dalyvių

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-08-18


Pirmadienį Klaipėdos sporto centro „Viesulas“ stadione virė gatvės rankinio kovos – vyko jau ketvirtasis Klaipėdos gatvės rankinio turnyras. Šiais metais jame dalyvavo net 24 vaikų ir jaunimo komandos iš Klaipėdos, Kretingos, Kauno, Garliavos ir Molėtų.

Organizatorių nuotr.

„Turnyras per ketverius metus jau išaugo, nuolatiniai jo dalyviai vis klausė, kada jis vyks šiais metais, nes paprastai jį rengiame birželį. Džiaugiuosi, kad nereikia papildomai raginti dalyvių, visi mielai atvažiuoja. Dėl koronaviruso nebuvo aišku, ar renginys galės vykti, bet džiaugiamės, kad jis įvyko ir sulaukėme net 24 komandų iš įvairių Lietuvos miestų. Dalyvavo apie 250 dalyvių, kurie varžėsi šešiose amžiaus grupėse. Gaila, kad dėl neaiškios situacijos negalėjo atvykti dalyviai iš užsienio“, – pasakojo turnyro organizatorė rankinio trenerė Jovita Mikalauskienė.

Turnyro dalyviams trijose aikštelėse teko kovoti ne tik su varžovais, bet ir su alinančiu karščiu. Organizatorė džiaugėsi, kad nepritrūko geriamo vandens, o sporto centras „Viesulas“ suteikė galimybę pasinaudoti dušais ir taip atsigaivinti.

Gatvės rankinis nuo paplūdimio rankinio skiriasi pirmiausia tuo, kad žaidžiama ant kietos dangos – asfalto ar žolės.

Įdomi taisyklė, kad vartininku gali būti bet kuris komandos žaidėjas, t. y. vieną ataką vartus gali saugoti vienas žaidėjas, kitą – kitas. Be to, įvartis įskaitomas tik tada, jei visi atakuojančios komandos žaidėjai yra varžovo aikštelės pusėje.

Taip pat gatvės rankinio žaidėjai skatinami atlikti kūrybiškus, išradingus metimus, pavyzdžiui, metimą atlikti pro pakeltą koją, atliekant suktuką ore, vadinamąją saulutę ir panašiai. Jeigu atlikus panašų veiksmą metimas yra rezultatyvus, įskaitomi iškart du įvarčiai.

Organizatorių nuotr.

Kiekvienos amžiaus grupės prizininkams turnyro pabaigoje buvo įteiktos taurės ir medaliai. Taip pat individualiais prizais apdovanoti kiekvienos komandos geriausi ir išradingiausi žaidėjai.

Be to, kiekvienai komandai atgauti jėgas po ilgos dienos padėjo turnyro organizatorių staigmena – visas kalnas picų.

„Šiais metais sugalvojome, kad reikia dalyvius truputį palepinti, o picos tikrai yra mėgstamos. Ypač po tokio nemažo krūvio, tikiu, jos visiems buvo dar skanesnės“, – šypsojosi J. Mikalauskienė.

Ji organizatorių vardu už pagalbą ir paramą rengiant turnyrą dėkojo Klaipėdos miesto savivaldybei, „Viesulo“ sporto centrui, rankinio klubui „Dragūnas“.

Kitais metais planuojamas jau penktasis Klaipėdos gatvės rankinio turnyras. Pasak J. Mikalauskienės, bus mažasis jubiliejus, tad galbūt turnyre atsiras kokių nors naujovių.

Turnyro rezultatai

2002-2004 m. vaikinai

 1. Klaipėda-3
 2. Molėtai-1
 3. Klaipėda-1
 4. Klaipėda-2
 5. Kaunas
 6. Molėtai-2

2005-2006 m. berniukai

 1. Kaunas
 2. Klaipėda-1
 3. Klaipėda-2
 4. Klaipėda-3

2007-2008 m. berniukai

 1. Klaipėda-2
 2. Klaipėda-1
 3. Kaunas
 4. Klaipėda-3

2007-2008 m. mergaitės

 1. Klaipėda-2
 2. Klaipėda-1
 3. Kretinga

2009-2010 m. berniukai

 1. Klaipėda-2
 2. Kaunas
 3. Klaipėda-1

2009-2010 m. mergaitės

 1. Klaipėda-2
 2. Klaipėda-1
 3. Garliava
 4. Kretinga

 


2020-08-18

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt