P0

Verslas

Vaikų dienos centrams – 153 tūkst. eurų

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-08-19


Projekto „Už saugią aplinką mūsų vaikams“ metu „Lidl“ parduotuvių pirkėjai jau trečius metus gali skirti už depozito tarą gautus pinigus vaikų dienos centrams, o prekybos tinklas prideda dar tiek pat. Gegužės-liepos mėnesiais surinktus daugiau nei 20 tūkst. eurų „Lidl“ pervedė vaikų dienos centrais besirūpinančioms organizacijoms – „Caritas“, Maltos ordino pagalbos tarnybai ir „Gelbėkit vaikus“.

Prisidėti prie pagalbą vaikams teikiančių organizacijų gali kiekvienas prekybos tinklo „Lidl“ taromatais besinaudojantis žmogus, paspaudęs mygtuką „aukoti“. Surinktą sumą „Lidl“ padvigubina ir perveda vaikų dienos centrus koordinuojančioms organizacijoms. Palmiros Mart nuotr.

„Po karantino vaikų dienos centrai vėl atnaujino savo veiklą, o į juos sugrįžo bendravimo išsiilgę vaikai. Džiaugiamės, kad papildomos lėšos, kurias paaukojome kartu su pirkėjais, padėjo užtikrinti saugią aplinką centruose, leido vaikams dar greičiau sugrįžti į įprastą gyvenimo ritmą ir turiningai praleisti vasarą. Tikimės, kad prekybos tinklo parduotuvių klientai ir toliau skirs depozito sumą vaikams ir prisidės prie geresnės jų ateities kūrimo“, – pranešime žiniasklaidai sako „Lidl Lietuva“ korporatyvinių reikalų ir komunikacijos departamento vadovas Valdas Lopeta.

Parama vaikų saugumui ir aktyviam laisvalaikiui lauke

Dalies vaikų dienos centrų veiklą koordinuojančios organizacijos „Gelbėkit vaikus“ generalinė direktorė Rasa Dičpetrienė pasakoja, kad po karantino teko prisitaikyti prie galiojusių atitinkamų institucijų reikalavimų ir centruose buvo privaloma laikytis tam tikrų taisyklių, tačiau nepaisant to, į juos gausiai plūdo vaikai.

„Nuo birželio pradžios vėl pradėjo veikti mūsų vaikų dienos centrai, tiesa, vienu metu galėjome įleisti grupes po 10 vaikų, buvo būtina dėvėti kaukes, dezinfekuoti rankas, paviršius, kiek įmanoma laikytis saugaus atstumo. Kadangi vaikai buvo nepaprastai pasiilgę bendravimo, jie noriai vėl pradėjo lankytis centruose – kai kuriems iš jų tai buvo išties didžiulis įvykis, kurio laukė tris karantino mėnesius. Džiaugiamės, kad dalį „Lidl“ ir prekybos tinklo pirkėjų mums skiriamų lėšų galėjome panaudoti ir būtiniausių apsaugos priemonių įsigijimui ir taip užtikrinti vaikų saugumą centruose“, – sako R. Dičpetrienė.

Maltos ordino pagalbos tarnybos Organizacinės plėtros vadovas Edvinas Regelskis antrina, kad maltiečiai taip pat „Lidl“ paaukotas lėšas panaudojo vaikų saugumo užtikrinimui.

Anot „Gelbėkit vaikus“ generalinės direktorės, viešojoje erdvėje vis netylant kalboms apie antrąją koronaviruso pandemijos bangą, vaikų dienos centrai jau dabar žiūri į ateitį.

„Karantino metu pamatėme, kad emocinė ir psichologinė pagalba tėvams yra labai svarbi, todėl turime geriau pasiruošti šiuo klausimu – tiek geriau nuteikiant ir apmokant darbuotojus, tiek suteikiant visą reikalingą informaciją tėvams ir jų atžaloms“, – sako R. Dičpetrienė.

Verslo straipsnių visus kompas

Paaukota beveik 153 tūkst. eurų

Prisidėti prie pagalbą vaikams teikiančių organizacijų gali kiekvienas prekybos tinklo „Lidl“ taromatais besinaudojantis žmogus, paspaudęs mygtuką „aukoti“. Surinktą sumą „Lidl“ padvigubina ir perveda vaikų dienos centrus koordinuojančioms organizacijoms.

Per daugiau nei dvejus metus dienos centrams paremti buvo surinkta beveik 153 tūkst. eurų, kurie lygiomis dalimis išdalinti minėtiems koordinatoriams, o šios lėšos panaudojamos būtiniausioms reikmėms: nuo gyvybiškai svarbių remonto darbų, maisto vaikams, laisvalaikio užsiėmimų, vaikų saugumą užtikrinančių priemonių ir kt.


  2020-08-19

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt