Nuo sekmadienio Nidoje skambės jaunųjų talentų atliekama muzika

Regionas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2020-08-20

Rugpjūčio 23–25 dienomis Nidą užlies klasikinės muzikos garsai. Kamerinės ir chorinės muzikos koncertus miesto gyventojams bei svečiams dovanos Nacionalinės moksleivių akademijos (NMA) vasaros sesijos muzikų sekcijos dalyviai ir dėstytojai.

 Jau septynioliktą kartą vykstančioje vasaros sesijoje šiemet, gavus finansavimą iš Lietuvos kultūros tarybos, moksleiviams ir vėl sudaryta galimybė tobulėti ne tik tiksliųjų, gamtos mokslų bei filologijos, bet ir muzikos srityse.

„Vasaros sesija – galimybė jauniesiems talentams ne tik pasisemti naujų žinių bei įgūdžių, bet ir ugdyti savo bendruomeniškumo, bendravimo, darbo komandose įgūdžius“, – pranešime žiniasklaidai sako NMA direktorius Leonas Narkevičius.

Muzikų sekcijoje šiemet dalyvauja dešimt jaunųjų atlikėjų, studijuojančių ar neseniai baigusių M. K. Čiurlionio menų mokyklą Vilniuje bei J. Naujalio muzikos gimnaziją Kaune. Jiems tobulėti padeda chorvedžiai ir dirigentai Algirdas bei Gabrielė Biveiniai, trio „Agora“ nariai Robertas Lozinskis (fortepijonas), Žilvinas Brazauskas (klarnetas) ir Natania Hoffman (violončelė) bei muzikos psichologė, LMTA dėstytoja doc. dr. Laura Dubosaitė.

„Šiemet Vasaros sesijos metu rengiami nemokami koncertai unikalūs ne tik tuo, kad vyks jau tradicinėmis tapusiose nepaprastose erdvėse – Bardų skvere (23 d.), Tomo Mano namelyje-muziejuje (24 d.) bei Nidos bažnyčios amfiteatre (25 d.), bet ir savo programa – greta kamerinės muzikos klasikų kūrinių jų metu skambės ir chorinė muzika. Be to, kiekviename koncerte bus ir išskirtinių akcentų – Bardų skvere publiką kviesime kartu dainuoti nuo Nidos neatsiejamo Vytauto Kernagio ir lietuvių liaudies dainas, muziejuje bus skaitomos filologų sekcijos dalyvių sukurtos eilės, o baigiamajame koncerte muzikuos ne tik moksleiviai, bet ir dėstytojai“ – pasakoja viena iš muzikų sekcijos vadovių G. Biveinienė.

 Apie NMA

NMA – unikali papildomo ugdymo institucija, skirta mokslui ir muzikai gabiems Lietuvos vaikams. Ją 2004 metais įsteigė Mstislavo Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondas „Pagalba Lietuvos vaikams“ bei pedagogė Bronė Narkevičienė.

 Per daugiau nei penkiolika metų įvairias NMA ugdymo programas yra baigę daugiau nei 1300 talentingiausių vaikų iš įvairių Lietuvos kampelių. Šiemet vyksiančioje XVII vasaros sesijoje dalyvauja daugiau kaip 80 jaunųjų talentų, o moksleiviams talkina net penkios dešimtys dėstytojų.

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Regionas

Šeštadienį Nidoje prasidės Thomo Manno festivalis 

Liepos 13-ąją Nidoje prasidės savaitę vyksiantis XXVIII tarptautinis Thomo Manno festivalis. Koncertus, parodas, filmų peržiūras bei turiningas diskusijas – ir ...
2024-07-11
Skaityti daugiau

Regionas

„Keliaujanti vėtrungė" Nidoje kvies atrasti gintaro legendas  

Liepos 13 d. 22 val. festivalis „Keliaujanti vėtrungė: tikėjimas, legendos ir knygų milžinai“ kviečia į savo antrąjį renginį, kuris vyks ...
2024-07-05
Skaityti daugiau

Regionas

Pajūrio kurortuose „Eurovaistinės“ ilgina darbo laiką

Įsibėgėjant vasaros sezonui vis daugiau gyventojų vyksta atostogauti į Lietuvos pajūrį. Siekiant prisitaikyti prie poilsiautojų poreikių, pajūrio kurortuose esančios „Eurovaistinės“ ...
2024-07-05
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This