P0

Regionas

Palangiškiai kviečia į bendruomeninį pikniką už žalias erdves

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-08-20


Baigiantis vasaros sezonui, palangiškiai šį savaitgalį – rugpjūčio 22d. 16 val. kviečia miesto gyventojus ir svečius į bendruomeninį pikniką “Laikas piknikui – už žalią Palangą”.

Palanga nuo seno unikali ir garsi tuo, kad tai miestas – parkas. Čia žmonės atvyksta iš didžiųjų miestų, kur vyrauja betonas ir kietosios dangos, todėl jie ieško poilsio, kur daugiau žalumos, – sakoma pranešime žiniasklaidai. Ir nors dėl sveikatos ir klimato krizės pasaulyje vyrauja tendencijos plėsti žaliąsias erdves, palangiškiai sunerimę, jog kurortas eina priešinga kryptimi ir iš lėto praranda savo žaliąjį rūbą.

Kaip neprarasti savo žaliosios tapatybės vis intensyvėjant statyboms ir žaliųjų erdvių užstatymui? – klausia pikniko organizatoriai. Šia akcija norima atkreipti dėmesį, kad visuomenei reikia neužstatytų jaukių, žalių erdvių, nes tai bendravimo, rekreacijos, sveikatos ir socializacijos erdvė.

Pranešama, kad bendruomeninis piknikas vyks Simpsono gatvės parkelyje, kuriame anksčiau valstybės saugomas konservacinis sklypas buvo privatizuotas ir vietoj šimtamečio pušyno dabar planuojami statyti gyvenamųjų namų apartamentai.

Kaip atsitinka, kad verslui su statybomis tiesiamas raudonas kilimas žengiant per istorinį paveldą, per visas pajūrio juostas, perlipant teisės aktus ir visuomenės poreikius? Bendruomenės atstovai nuogąstauja, jog trūksta atsakingo planavimo. Patirtis rodo, jog dažniausiai keičiamas teisinis reguliavimas visuomeninių erdvių sąskaita verslo naudai.  Į tokius ir kitus klausimus apie kurorto ateitį bus ieškoma atsakymų piknike vyksiančioje diskusijoje.

Palangos miesto gyventojai ir svečiai kviečiami rinktis pasidžiaugti dar kol kas stovinčiomis šimtametėmis pušimis Birutės parko tęsinyje, prie Simpsono g. 16,  kur jų laukia gyva muzika, žaidimai ir įvairios aktyvios pramogos, oro joga, šokiai, užsiėmimai vaikams. Su savimi reikia turėti tik patiesalą ir gerą nuotaiką, bus vaišių, – rašoma kvietime.


  2020-08-20

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt