P0

Miestas, Svarbu

Ant Klaipėdos savivaldybės prekystalio – du gyvenamieji namai (6)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2020-08-21


Klaipėdos savivaldybė viešame aukcione ieško dviejų gyvenamųjų namų, kuriuos anksčiau gyveno daugiavaikės šeimos, naujų savininkų. Tikimasi, kad jie sutvarkys pastatus ir papuoš miestą.

Rumpiškės gatvėje esantis parduodamas gyvenamasis namas yra avarinės būklės. Virginijos Spurytės nuotr.

Aukcione yra parduodamas Rumpiškės g. 14 esantis gyvenamasis 2 aukštų su mansarda mūrinis namas. Jo plotas – 465,94 kv. m. Sykiu parduodamas ir pastatui priskirtas 0,0923 ha žemės sklypas. Aukciono sąlygose nurodoma, jog pastas yra avarinės būklės.

„Anksčiau šiame name gyveno šešios daugiavaikės šeimos tačiau jos iškraustytos į kitus socialinius būstus. Be to, pripažinta, kad pastatas yra avarinis, jį suremontuoti kainuotų labai daug, todėl miesto taryba apsisprendė namą įtraukti į privatizuojamų objektų sąrašą“, – aiškino Klaipėdos savivaldybės Turto valdymo skyriaus patarėja Genovaitė Paulikienė.

Pradinė objekto pardavimo kaina – 132 tūkst. eurų, iš kurių 79 tūkst. eurų yra pastato kaina. Aukciono laimėtojas turi paaiškėti kitą savaitę, rugpjūčio 27 dieną.

Pastatą ir jam priskirtą sklypą įsigijęs naujas savininkas pastatą veikiausiai turės rekonstruoti ir įrengti butus, nes žemės sklypo naudojimo būdas yra vienbučių ir dvibučių gyvenamųjų pastatų teritorija. Joje numatomi ir architektūriniai urbanistiniai apribojimai: statinio aukštis nuo žemės paviršiaus negali viršyti 6,9 metro, užstatymo tankumas – 0,23, intensyvumas – 0,54.

Klaipėdos savivaldybė aukcione taip pat parduoda ir Liepojos g. 15 esantį vieno aukšto su mansarda ir rūsiu gyvenamąjį namą, kurio plotas – 280,29 kv. m.. Sykiu parduodamas ir tame pačiame sklype esantis 29 kv. m ploto garažas bei šiems objektams priskirtas 0,0926 ha žemės sklypas.

Žemės sklypo naudojimo būdas – vienbučių ir dvibučių gyvenamųjų pastatų teritorija, kurioje nėra jokių architektūrinių urbanistinių ribojimų.

„Šiame name gyveno labai gausi daugiavaikė šeima, kurioje buvo 17 vaikų. Jie suaugo, išvažinėjo, tėvai šito namo atsisakė. Savivaldybėje ne kartą spręsta, ką su juo daryti, kaip panaudoti. Daryti skaičiavimai, kiek kainuotų namą suremontuoti, nes jo būklė irgi yra prasta. Todėl galiausiai buvo apsispręsta pastatą parduoti“, – aiškino G. Paulikienė.

Pradinė objekto pardavimo kaina – 145 tūkst. eurų, iš kurių namo pradinė pardavimo kaina siekia 80 tūkst. eurų. Aukciono nugalėtojas turi paaiškėti kitą savaitę, rugpjūčio 27 d.

Anot G. Paulikienės, tiek Rumpiškės g., tiek Liepojos g. esantys namai aukcione parduodami pirmą kartą.

„Įprastai daug susidomėjusių tokiais objektais nebūna, bet pamažu juda. Nėra lengva parduoti tokius objektus, bet smagu, kai nauji savininkai juos renovuoja, sutvarko. Taip atsiranda gražūs pastatai, tad ir miestas gražėja“, – teigė G. Paulikienė.


  2020-08-21

  6 komentarai “Ant Klaipėdos savivaldybės prekystalio – du gyvenamieji namai”

  1. Avatardar (IP: 84.15.188.203)

   Liepojos 15 pastatas pažeistomis konstrukcijomis, grybo persmelktomis visomis sienomis, 90% keičiamais langais, archajiškas išplanavimas.
   Darbas dėl darbo..

  2. Avatarvilniauskatilai.lt (IP: 88.118.205.202)

   Na nežinau, man tokie namai nekelia didelio susižavėjimo vien dėl to, kiek jiems remonto reikėtų.. Bet aišku, pasirinkus geras įmones viską galėtumėm sutvarkyti.

  3. AvatarIeva (IP: 90.131.44.203)

   Kodel seima nepriziuredavo namo Liepojos 15? Jis nera senas, jis neturejo buti griuvesiu!

   • Avatar.. (IP: 90.131.39.159)

    Gyvenusi šeima prižiūrėjo namą, tiesiog išsikrausčius namas tapo apleistas, žinau, nes pati esu iš šeimos:)

  4. AvatarSaulyte (IP: 86.100.58.98)

   Griuvenos ir tokia kaina! Ohooo!

  5. AvatarJoris (IP: 78.56.19.8)

   Ne i tema, bet svarbu. Miestas turi ambiciju atstatyti pili, tuo paciu salia ispirkt privatu viesbuti- restorana ir ji nugriovus atverti vaizda i pili. Dabar uzmaciau, kad jis parduodamas. Galvoju, miesto valdzia turi pradeti derybas, nes, kazkam nupirkus ir suzinojus miesto ketinimus, kaina tikrai isaugs. https://www.aruodas.lt/patalpos-klaipedoje-senamiestyje-pilies-g-parduodamos-komercines-patalpos-platesne-3-294741/

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt