P0

Miestas, Svarbu

Ant Klaipėdos savivaldybės prekystalio – du gyvenamieji namai (5)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2020-08-21


Klaipėdos savivaldybė viešame aukcione ieško dviejų gyvenamųjų namų, kuriuos anksčiau gyveno daugiavaikės šeimos, naujų savininkų. Tikimasi, kad jie sutvarkys pastatus ir papuoš miestą.

Rumpiškės gatvėje esantis parduodamas gyvenamasis namas yra avarinės būklės. Virginijos Spurytės nuotr.

Aukcione yra parduodamas Rumpiškės g. 14 esantis gyvenamasis 2 aukštų su mansarda mūrinis namas. Jo plotas – 465,94 kv. m. Sykiu parduodamas ir pastatui priskirtas 0,0923 ha žemės sklypas. Aukciono sąlygose nurodoma, jog pastas yra avarinės būklės.

„Anksčiau šiame name gyveno šešios daugiavaikės šeimos tačiau jos iškraustytos į kitus socialinius būstus. Be to, pripažinta, kad pastatas yra avarinis, jį suremontuoti kainuotų labai daug, todėl miesto taryba apsisprendė namą įtraukti į privatizuojamų objektų sąrašą“, – aiškino Klaipėdos savivaldybės Turto valdymo skyriaus patarėja Genovaitė Paulikienė.

Pradinė objekto pardavimo kaina – 132 tūkst. eurų, iš kurių 79 tūkst. eurų yra pastato kaina. Aukciono laimėtojas turi paaiškėti kitą savaitę, rugpjūčio 27 dieną.

Pastatą ir jam priskirtą sklypą įsigijęs naujas savininkas pastatą veikiausiai turės rekonstruoti ir įrengti butus, nes žemės sklypo naudojimo būdas yra vienbučių ir dvibučių gyvenamųjų pastatų teritorija. Joje numatomi ir architektūriniai urbanistiniai apribojimai: statinio aukštis nuo žemės paviršiaus negali viršyti 6,9 metro, užstatymo tankumas – 0,23, intensyvumas – 0,54.

Klaipėdos savivaldybė aukcione taip pat parduoda ir Liepojos g. 15 esantį vieno aukšto su mansarda ir rūsiu gyvenamąjį namą, kurio plotas – 280,29 kv. m.. Sykiu parduodamas ir tame pačiame sklype esantis 29 kv. m ploto garažas bei šiems objektams priskirtas 0,0926 ha žemės sklypas.

Žemės sklypo naudojimo būdas – vienbučių ir dvibučių gyvenamųjų pastatų teritorija, kurioje nėra jokių architektūrinių urbanistinių ribojimų.

„Šiame name gyveno labai gausi daugiavaikė šeima, kurioje buvo 17 vaikų. Jie suaugo, išvažinėjo, tėvai šito namo atsisakė. Savivaldybėje ne kartą spręsta, ką su juo daryti, kaip panaudoti. Daryti skaičiavimai, kiek kainuotų namą suremontuoti, nes jo būklė irgi yra prasta. Todėl galiausiai buvo apsispręsta pastatą parduoti“, – aiškino G. Paulikienė.

Pradinė objekto pardavimo kaina – 145 tūkst. eurų, iš kurių namo pradinė pardavimo kaina siekia 80 tūkst. eurų. Aukciono nugalėtojas turi paaiškėti kitą savaitę, rugpjūčio 27 d.

Anot G. Paulikienės, tiek Rumpiškės g., tiek Liepojos g. esantys namai aukcione parduodami pirmą kartą.

„Įprastai daug susidomėjusių tokiais objektais nebūna, bet pamažu juda. Nėra lengva parduoti tokius objektus, bet smagu, kai nauji savininkai juos renovuoja, sutvarko. Taip atsiranda gražūs pastatai, tad ir miestas gražėja“, – teigė G. Paulikienė.


2020-08-21

5 komentarai “Ant Klaipėdos savivaldybės prekystalio – du gyvenamieji namai”

  1. Na nežinau, man atrodo visai būtų galima gerai susitvarkyti tokį namą, apšiltinti iš išorės, garažo vartus įdėti, tada pereiti prie vidaus kapitalinio remonto. Neturėtų nei trukti ilgai, nei kainuoti daug. Gal gera investicija?

  2. Na nežinau, man tokie namai nekelia didelio susižavėjimo vien dėl to, kiek jiems remonto reikėtų.. Bet aišku, pasirinkus geras įmones viską galėtumėm sutvarkyti.

  3. Kodel seima nepriziuredavo namo Liepojos 15? Jis nera senas, jis neturejo buti griuvesiu!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt