P0

Uostas ir jūra

Atplauks NATO laivai (2)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-08-21


Pirmadienį, rugpjūčio 24 d., SNMG1 junginio grupės fregatos NRP Corte-Real ir HCMS Toronto švartuosis Klaipėdos uoste.

Siekiant užtikrinti COVID–19 prevenciją laivai visuomenei atviri nebus, tačiau Klaipėdos gyventojai ir miesto svečiai kviečiami pasitikti sąjungininkų laivus ir stebėti junginio įėjimą pro uosto vartus nuo Šiaurinio miesto molo. Vizito metu NATO laivų junginio vadas – flot. adm. José António Mirones susitiks su Klaipėdos miesto meru Vytautu Grubliausku ir Lietuvos Karinių jūrų pajėgų vadu jūrų kpt. Giedriumi Premenecku.

,,Bendradarbiavimas su NATO jūrinėmis pajėgomis yra vienas iš svarbiausių Lietuvos Karinių jūrų pajėgų (KJP) prioritetų. Aukštai vertiname ir pasitikime NATO pajėgomis, kurios neabejotinai yra geopolitinio stabilumo Baltijos jūros regione garantas , – pranešime teigia KJP vadas jūrų kpt. Giedrius Premeneckas. Laivai Baltijos jūroje dislokuojami siekiant stiprinti saugumą jūroje ir užtikrinti NATO sąjungininkų solidarumą ir įsipareigojimą kolektyvinei gynybai.

SNMG1 – tai vienas iš keturių Aljanso nuolatinės parengties jūrų pajėgų junginių. Šiuo metu NATO priklauso keturios nuolatinės parengties laivų junginių grupės. Šiuo metu SNMCMG1 junginiui vadovauja Lietuvos Karinių jūrų pajėgų karininkas kmdr. A. Venckūnas, taip pat skirtas štabo ir aprūpinimo laivas ,,Jotvingis“ (N42). Nuo 2006 m. Lietuva skiria priešmininius laivus vykdyti užduotis šios grupės sudėtyje.

Nuolatinės parengties laivų junginių grupės yra NATO tarptautinių greito reagavimo pajėgų jūrinio komponento dalis, tiesiogiai pavaldi NATO sąjungininkų jūrų vadavietei, kuri yra įsikūrusi Didžiojoje Britanijoje.


2020-08-21

2 komentarai “Atplauks NATO laivai”

  1. O išorini uosta statys tik tam kad tokiu laivu daug galetutu priimti. Ir tada galimai puls jau ir Rusija

    • Senovės vikingų grobuoniško elgesio priežastimi buvo jų mastymo principas: jei negali apginti savo turto, tai jis tau nepriklauso.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt