P0

Švietimas

Klaipėdos šimtukininkams – mero padėka ant laivo denio

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-08-21


Sėkmingiausiai brandos egzaminus išlaikiusiems klaipėdiečiams abiturientams – išskirtinė dovana. Jiems bus surengtas mero priėmimas – padėka ant miestą reprezentuojančio laivo „Brabander“ denio.

Abiturientams, už valstybinius brandos egzaminus gavusius 2 ir daugiau šimto balų įvertinimų – tokių šiemet mieste yra 35, – tradicinį priėmimą neįprastoje vietoje surengs Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Sėkmingiausiai egzaminus šiemet išlaikę abiturientai pirmadienį kviečiami į bendrą pasiplaukiojimą Klaipėdos universiteto laivu „Brabander“.

Sėkmingiausiai egzaminus šiemet išlaikiusius abiturientus pirmadienį, rugpjūčio 24 d., 12.45 val., jis kviečia į bendrą pasiplaukiojimą Klaipėdos universiteto laivu „Brabander“. Nurodytu laiku abiturientai laukiami Kruizinių laivų terminale.

Švietimo vidus

„Linkiu, kad simbolinė kelionė pro jūros vartus abiturientams liktų gražiu prisiminimu apie ypatingą miestą, kuriame jie užaugo ir kad atsisveikinimas su mokykla jiems asocijuotųsi su žuvėdrų kvietimu į tolius, kurie yra pasiekiami, jei tik turi tikslą“, – pranešime žiniasklaidai sako Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Šiais metais valstybinius brandos egzaminus laikė 1816 klaipėdiečių. Abiturientams ir jų tėvams bei mokytojams, mokyklų vadovams teko nelengvas išbandymas.

Visiems uostamiesčio šimtukininkams – jų iš viso yra 142 – bus įteikti Klaipėdos miesto mero padėkos raštai. Bendroje įskaitoje iš viso šiemet yra 187 šimtukai.

Geriausiai šiemet sekėsi Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos abiturientams ir ypač – Lukui Ostrovskiui: šimtu balų įvertintos jo per lietuvių kalbos ir literatūros, anglų kalbos, informacinių technologijų, fizikos ir matematikos valstybinius brandos egzaminus parodytos žinios. Po tris šimtukus pelnė 7 moksleiviai iš Vydūno gimnazijos (1), „Ąžuolyno“ gimnazijos (4), Klaipėdos licėjaus (2).

Po du šimtukus gavo 27 uostamiesčio abiturientai, iš jų 16 – iš „Ąžuolyno“ gimnazijos, po 1 iš „Aitvaro“, Vytauto Didžiojo, „Varpo“ ir „Žaliakalnio“ gimnazijų, 2 iš Vydūno gimnazijos ir 5 iš Klaipėdos licėjaus.

Jau kelintus metus iš eilės daugiausiai šimtukų (77) gavo „Ąžuolyno“ gimnazijos auklėtiniai. Ši mokymo įstaiga pelnytai gali didžiuotis aukštais auklėtinių ir juos ruošiančių pedagogų pasiekimais.  Antroje vietoje – Klaipėdos licėjus (29).

Geriausiai abiturientams šiemet sekėsi laikyti anglų kalbos egzaminą, kurį laikė 1170 abiturientų, o 100 balų įvertinimą gavo 109 mokiniai, daugiausiai – iš „Ąžuolyno“ gimnazijos (32).

Sunkiausiai abiturientams sekėsi laikyti matematikos egzaminą, jo išlaikymo vidurkis 27 proc. (šalyje –26,72 proc.).  Šį egzaminą Klaipėdoje laikė 889 mokiniai,  iš jų 22  gavo šimtukus (13 jų pelnė „Ąžuolyno“ gimnazijos mokiniai, 7 – Klaipėdos licėjaus abiturientai).

Nelengvas iššūkis klaipėdiečiams abiturientams buvo ir istorijos egzaminas: gautas tik vienas šimtukas iš 346 egzaminą laikiusių abiturientų („Ąžuolyno“ gimnazija). Vienu šimtuku įvertintas ir geografijos egzaminas, jį gavo taip pat „Ąžuolyno“ gimnazijos mokinys. Lietuvių kalbos egzamino išlaikymo vidurkis 43,75 proc., gauta 12 šimtukų, iš jų 5 mokiniai iš „Ąžuolyno“ gimnazijos.

Pernai uostamiestyje iš 2031 mokyklas baigusių jaunuolių šimtukus gavo 152 moksleiviai, iš viso surinkę 214 šimtukų.


  2020-08-21

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt