P0

Miestas, Svarbu

Sąjūdžio parke – vaikų nusivylimas: žaidimų aikštelę saugo spyna (2)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2020-08-21


Pietinės miesto dalies gyventojų vaikams sumažėjo pramogų – ant populiarios vaikų žaidimų aikštelės Sąjūdžio parke pakabinta spyna. Klaipėdos savivaldybės atstovai tvirtino, jog taip pasielgta dėl vaikų saugumo.

Esame gavę raštų, kad toje aikštelėje nesaugu. Tuo įsitikinau pati ją apžiūrėjusi. Mūsų rangovui, kuris atlieka vaikų žaidimo aikštelių techninę priežiūrą, pavesta nesaugius įrenginius sutvarkyti. Jie atvažiavo, nusirinko du įrenginius – čiuožyklą ir vieną karuselę, todėl liko tokie nesaugūs strypai. Pagal taisykles tokią aikštelę reikia užrakinti, kad vaikai nesusižalotų. Tačiau tų įrenginių remontas šiek tiek užtruks, todėl pirmadienį rangovai ant tų strypų uždės apsaugas, aikštelę atrakins, bet pakabins užrašą, kad vaikų saugumas yra tėvų atsakomybė“, – teigė Klaipėdos savivaldybės administracijos vyriausioji patarėja Inga Kubilienė.

Penktadienio pavakarę senelis su anūkėm į žaidimo aikštelę nepateko. Palmiros Mart nuotr.

Jos teigimu, šią aikštelę Sąjūdžio parke jau reikėtų ir kapitaliai remontuoti. „Tačiau gaila, nes ji, palyginti, neseniai įrengta. Todėl dabar nusprendėme, jog bus suremontuoti tie patys nesaugiausi įrenginiai, o toliau žiūrėsime. Faktas, kad toje aikštelėje įranga nėra pakankamai kokybiška, nes ji labai greitai dėvisi. Be to, dar yra pakabintos vaizdo stebėjimo kameros, kurios galbūt šiek tiek sumažino laužymo atvejus. Reikėtų ją tvarkyti kapitaliai, bet investicijos tokioms aikštelės reikalingos didelės“, – teigė I. Kubilienė.

Šiemet mieste tvarkoma viena tokia didelė vaikų žaidimų aikštelė, esanti Poilsio parke. Jos remontas turėtų būti baigtas po kelių savaičių. Aikštelė bus visiškai atnaujinta – tiek danga, tiek įrenginiai.

Šiuo metu jau vyksta dviejų naujų vaikų žaidimo aikštelių įrengimo darbai. 200 kvadratinių metrų ploto aikštelės atsiras prie Šiaulių g. 13 ir Kalnupės g. 13 namų.

Žadėta, kad šios aikštelės bus įrengtos rugsėjį, bet matau, kad darbai gali šiek tiek užtrukti – viskas priklausys nuo orų, nes kloti gumos dangą, kai drėgna, negalima. Šiemet planuojama, jog keturios naujos vaikų žaidimų aikštelės, kiekviena po 100 kv. m, atsiras Taikos prospekto ir Rumpiškės gatvės kvartaluose, kuriuose kompleksiškai tvarkomi kiemai. Tačiau problema ta, kad įrenginius rangovai gaus tik lapkritį, tad tikriausiai jie bus sumontuoti tik kitų metų pavasarį. Dar viena nauja vaikų žaidimų aikštelė šiemet bus pabaigta įrengti Ąžuolų giraitėje“, – vardijo I. Kubilienė.

Sąjūdžio parke esančia vaikų žaidimo aikštele draudžiama naudotis, nes joje – nesaugu. „Facebook” nuotraukoje matomo užrašo penktadienį ant tvoros jau nebuvo. 

Paraleliai įrengiamoms naujoms vaikų žaidimų aikštelės yra demontuojami seni, grėsmę keliantys įrenginiai. „Tai yra sovietinių, kaip aš sakau, 1980 metų vaikų žaidimų aikštelių liekanos. Kasmet demontuojame apie 100 tokių įrenginių, kurių kartais net nesuprasi, kokia paskirtis. Tokius įrenginius demotuojame pagal objektyvias priežastis, atsižvelgiant į jų būklę. Dažniausiai gauname prašymų sutvarkyti aplinką, tačiau jei įrenginys dar gerai atrodo, jei vaikai juo naudojasi, tuomet jų neišmontuojame. Vienas gyventojų prašymas tikrai nėra priežastis demontuoti tokį įrenginį“, – aiškino vyriausioji patarėja.

Apie nekokybiškai įrengtą šią vaikų žaidimo aikštelę „Atvira Klaipėda” rašė ne kartą: pirmieji gyventojų nusiskundimai ėmė plaukti, praėjus vos dviem savaitėm po šios parko dalies atidarymo.

Sąjūdžio parko II dalis buvo atidaryta lygiai prieš dvejus.


  2020-08-21

  2 komentarai “Sąjūdžio parke – vaikų nusivylimas: žaidimų aikštelę saugo spyna”

  1. Avatarbudinizmas (IP: 88.118.160.21)

   sąjūdžio parką projektavo ir “statė” uab Hidrostatyba (dumašius) Tuometiniam savivaldybės direktoriui Budinui (užsakovas) daug kartų buvo sakoma, kad darbai vykdomi labai nekokybiškai ir atmestinai. Budinas nereagavo ir viešai džiaugėsi – viskas čia labai gerai nes savas bičas varo ir dosniai atsilygina Otkatais. Pinigai suartino Gargždų konservatorius ir Klaipėdos liberalus. Dabar savivaldybė rypuoja -“mūsų rangovui pavesta, tvarkys ” tik, mokėsime dabar taip pat mes ir jau antrą kartą. Tokiose vietose įranga privalo būti vertinama ir vandalizmo aspektu ir kas tinka vaikų darželio kiemui neturėtų būti klonuojama parkuose. Bet, Budinas viską išmano geriau

  2. AvatarŽurnalistams (IP: 77.79.44.53)

   Ne, kad nekokybiškai, o tai kad sulaužo paaugliai.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt