P0

Fotoreportažai, Miestas, Svarbu

Klaipėdietiškas Laisvės kelias – kuklesnis nei tikėtasi (19)

Emilija Breiterytė, „Atviros Klaipėdos" praktikantė
2020-08-23


Sekmadienio vakarą klaipėdiečiai, panorę išreikšti palaikymą baltarusių tautai, rinkosi Laisvės kelyje.

Nors akcijos organizatoriai tikėjosi, kad į kelią stos apie 5000 žmonių ir jis nusidrieks nuo Šiaurinio rago iki Palangos plento, žmonių susirinko gerokai mažiau. Nepertraukiama jų grandinė tęsėsi tik nuo Šiaurinio rago iki Pilies tilto. Dalį jos sudarė kelių šimtų metrų ilgio trispalvę laikantys žmonės.

Kita atkarpa buvo susiformavusi ties rotuše ir Biržos tiltu, kur stovėjo Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas ir kiti miesto valdžios atstovai.

Ant minėtojo tilto pusvalandžiu anksčiau buvo formuojama gyvoji Baltarusijos vėliava. Čia buvo kviečiama parašyti palinkėjimą Baltarusijai ant senosios jos vėliavos. Žmonės linkėjo žmogiškumo, laisvės, tikėjimo, vilties. Šie palinkėjimai buvo pririšti ant Biržos tilto ir kabės ant jo iki rugsėjo 1 dienos. Čia akcijos organizatoriai ir toliau kviečia palikti piešinius, palinkėjimus. Po to jie bus išsiųsti į Baltarusiją demokratinėms organizacijoms.

Atskirtos žmonių grupės sekmadienio vakarą Laisvės kelią dar formavo ir Liepų gatvėje.

„Mano vaikas, kai stovėjome ant Biržos tilto, pasakė, kad labai gera, jog mes gyvename Lietuvoje ir nebijome išeiti į gatvę palaikyti kitų šalių, išreikšti savo nuomonę. Daug diskutavome, kodėl čia reikia eiti. Mano sprendimas buvo priimtinas paskutinę minutę. Sėdėjau prie televizoriaus, žiūrėjau, verkiau, kai grojo „Bunda jau Baltija“ ir galvoju – ne, viskas, sėdame į mašiną ir važiuojame. Vaiką už rankos. Mes labai norime palaikyti baltarusius. Norime, kad jiems ta viltis nedingtų, kad kuo daugiau vilties suteiktume. Pasiduoti galime bet kada, bet eiti iki galo yra labai sunku“, – teigė Laisvės kelio dalyvė Daiva Žilinskienė.

Panorusiems dalyvauti Laisvės kelyje nuo Vilniaus Katedros aikštės iki Baltarusijos sienos uostamiesčio savivaldybė organizavo nemokamą kelionę autobusais.

Pasak žurnalisto Andriaus Tapino, rugpjūčio 13-ąją paskelbusio apie Laisvės kelio organizavimą Vilniuje, šios akcijos renginiai sekmadienį vyko 27 šalyse ir 45 miestuose keturiuose žemynuose.

Mato Mačiulskio ir Martyno Vainoriaus nuotr.


  2020-08-23

  19 komentarai “Klaipėdietiškas Laisvės kelias – kuklesnis nei tikėtasi”

  1. Avatarss (IP: 185.220.102.6)

   Karalius nuogas o meras vogė vagia ir vogs, gyvenkit toliau svetimus gyvenimus, už save ir savo šeimas pastovėti per skysti esat

  2. AvatarJazzo kvapas (IP: 90.131.40.84)

   Kada klaipedos batka varysim lauk?

   • AvatarAš žemaitis (IP: 90.131.39.176)

    Tik dabat sužinojau kad klaipėdoj buvo tokia akcija …tikrai būčiau dalyvavęs…kiek žiūrėjau klaipėdos pranešimus mačiau tik policijos pranešimus kiek nubaudė už kaukes ir kas qręsia už pasipriešinimą policjo …areštinė ..bauda ..

  3. AvatarLina (IP: 86.100.68.153)

   Stovėjom prieš 31! Kol mes stovėjom…
   Darbo stažas mokslo metų studijuojant universitete dingo, vaikų auginimo iki 1,5m.dingo,bendras stažas auginant neįgalų vaiką su nuolatine priežiūra dingo.Pensijinis amžius iki 55 dingo.Reikalingas darbo stažas pensijai gauti 30 m.dingo.Vardinti toliau į kokią gerovės mėsmalę pakliuvo 50+ karta?

   • AvatarAntanas (IP: 82.132.246.175)

    Reik palaikiti baltarusus gal su laiku irgi galies važioti vištas pešioti

   • AvatarTo "Lina" (IP: 78.60.134.53)

    Šaunuolė Lina. Labai tikslūs pastebėjimai! Tik nei prieš 31 m., nei dabar nestovejau… Ir nežadu stovėti…

  4. AvatarLina (IP: 86.100.68.153)

   Stovėjom prieš 31! Kol mes stovėjom…
   Darbo stažas mokslo metų studijuojant universitete dingo, vaikų auginimo iki 1,5m.dingo,bendras stažas auginant neįgalų vaiką su nuolatine priežiūra dingo.Pensijinis amžius iki 55 dingo.Reikalingas darbo stažas pensijai gauti 30 m.dingo.Vardinti toliau į kokią gerovės mėsmalę pakliuvo 50+ karta?

  5. AvatarTik (IP: 90.131.43.219)

   Vusiški begalvės būtybės gali dalyvaut tokiose nesąmonėse kai patys yra tos laisvės ir demokratijos užkrušti , nuodyjami ir verčiami vergais . O gal čia iš pavydo , kad Baltarusai dar nėra toj nesąmonėj – es – tai linki ir nori , kad ir jie atsidurtų tame pačiame šūde ?

  6. AvatarAnonimas (IP: 90.138.191.163)

   Klaipėdiečiai yra ištikimi savo įsitikinimams, balsuoja tik 25 proc, už savo sveikatą nekovoja, gali po langais nuodus kraut, šudo smarvę leist, pasipiktins tik fb, bet mitinguose nesudalyvaus, tai nors tiek gerai, kad kaimynai nėra svarbesni už juos pačius

  7. AvatarO žmoniu (IP: 90.131.33.141)

   Kad nėbuvo kam veliavos laikyti

  8. AvatarO kiek žalos padarė (IP: 90.131.33.141)

   Išvogė visos tautos medžius,iškirto su savo bendrija Arbora Ir Uab Kelprojektu kuris slapstosi nuo teisesaugos

  9. AvatarDudorius (IP: 90.131.33.141)
  10. AvatarN. Puteikienė (IP: 78.57.199.179)

   Labai ačiū Atvirai Klaipėdai už visuomeninkų rengto Klaipėdos Laisvės kelio palaikymą. Mūsų akimis, susirinko labai daug. Ačiū visiems ir kiekvienam, kurie šįvakar buvo su Baltarusija ir kartu paminėjo Baltijos kelio 31 sukaktį!

   • AvatarKaip jums negėda (IP: 88.119.39.225)

    naudotis šia abejotina ir tik panieką Lietuvos valdžiai keliančia isterija dėl Baltarusijos? Tikrai apie jus galvojau kitaip, o jūs – į ten pat kur ir visos brudų partijos Geriau jau niekam nesakykit kad prisidedat prie nesamonės – nesipazorinkit..

   • AvatarJei jau labai, (IP: 88.119.156.187)

    tai labai prašom. Per trisdešimt metų kartą viltingai nubudom, baltai apsirėdėm, save parodėm, “kelią palaikėm”. Nieko naujo, neįdomu ir šlykštu šalia Grubliauskio ir Co. ar Skvernelių stotis. Kam čia vargt, geriau vėl einam gult.

   • AvatarNinai (IP: 90.131.38.158)

    Staiga prabudusi meilė Baltarusijai atrodo keistai. Kodėl katalonų nemylit? Ar škotų?

  11. AvatarDudoriau uxadi (IP: 83.189.55.171)

   Pradžiai savo mieste susitvarkykim. Mes gi turim savo Lukašenką – Dūdorių, žmonės šiame mieste per jį, niekuo nebetiki, todėl yra pasivūs ir viskuo nusivylę. Visokios sovietinės Simonavič, Taraškevič, Grubliovskiai kiek metų melavo ir kvailino miestiečius?

   • AvatarAnonimas (IP: 88.119.156.187)

    jie ne kvailino, o rūpinosi/asi savimi ir pliurpė tik tai ką norėjote girdėti. Toks jau mulkių likimas, niekuo nesidomėti ir laukti iš valdžios pyragų.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt