P0

Kultūra

Apeirono teatras kviečia susipažinti su Birutės Pūkelevičiūtės kūryba

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-08-24


Klaipėdos apskrities I. Simonaitytės viešojoje bibliotekoje toliau vyksta „Apeirono teatro“ pasirodymai.

Rugpjūčio 25 d. 18 val. bibliotekos Saulės laikrodžio kiemelyje teatras kviečia susipažinti su Birutės Pūkelevičiūtės kūryba.

Poezijos vakaro metu lankytojai bus supažindinti su keletu faktų iš B. Pūkelevičiūtės asmeninio gyvenimo ir  eilėraščius iš poezijos rinkinio  „Metūgės“ skaitys Apeirono teatro kūrėjos Eglė Kazickaitė ir Greta Gudelytė.

Pranešime žiniasklaidai skelbiama, kad šis eilėraščių rinkinys, alsuojantis erotine, tai švelnia, tai laukine mylinčios moters jausena, prasiveržusiais iš pasąmonės pasakojimais, Lietuvoje buvo priskirtas moralės ir dorovės nuosmukio pavyzdžiui. Pokario Lietuvai buvo netikėta, kad įvardis „Ji“ tampa aktyviuoju veikėju, nebe vien vyriškojo ego priedėliu. K.Bradūnas rašė: ,,Biologinis moters pradas ir nežabotas vitališkumas gožte užgožia ištisus eilėraščius.”

B. Pūkelevičiūtės poetinis pasaulis ir subjektas sukurtas dar prieš išplintant feministinės kritikos teorijoms, todėl daug užtarėjų ji nesulaukė. Bet faktas – būtent B. Pūkelevičiūtės eilėraštis ,,The Cry of Rachel”, buvo įtrauktas į pasaulinės poezijos antologiją šalia A.Rimbaud, R.Frosto, V.B.Yeatso.


Kultūros straipsnių vidus

2020-08-24

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt