P0

Kriminalai ir nelaimės

Sąvadautojas stos prieš teismą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-08-24


Klaipėdos apygardos prokuratūra praneša, kad jos Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Ruslanas Ušinskas teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje pelnymusi iš kito asmens prostitucijos ir pasikėsinimu tai daryti kaltinamas 51-erių metų Vilniaus rajono gyventojas.

Įtariama, kad kaltinamasis E. J. galėjo nuo 2019 metų rugpjūčio iki 2020 metų sausio pelnytis iš prostitucija užsiimančios moters.

Kaltinamasis, sužinojęs, kad prostitucija užsiimanti moteris veikia viena, pastarąją įtikino jam už jos saugumo užtikrinimą ir priežiūrą mokėti 20 proc. nuo sumos, gautos už suteiktas seksualines paslaugas. Liudytojų parodymais, iš pradžių vyras pats naudojosi jos paslaugomis viename Vilniuje išnuomotame bute, o vėliau tapo jos sąvadautoju.

E. J. konsultavo moterį dėl intymių paslaugų teikimo vietos pasirinkimo, rūpinosi apsaugos priemonėmis. Kaltinamasis buvo atsakingas ir už skelbimų, reklamuojančių jos intymias paslaugas, apmokėjimą. Surinktais duomenimis, iš moters vertimosi prostitucija sąvadautojas gavo iki 1000 eurų uždarbio.

Turima tyrimo medžiaga leidžia E. J. kaltinti bandymu pasipelnyti iš dar dviejų moterų vertimosi prostitucija. Šiauliuose butą nuomojusias užsienietes merginas aplankęs kaltinamasis bandė jas įbauginti ir rodė vaizdo įrašus apie prostitučių, dirbančių savarankiškai be apsaugos ir priežiūros, mušimą bei kitokį žalojimą. Naudodamas psichinę prievartą, jis įtikino moteris sutikti jam už jų apsaugą mokėti po 100 eurų už vertimosi prostitucija dieną. Buvo sutarta, kad mokėti bus pradedama nuo 2020 metų vasario mėnesio. Laimei, pasipelnyti vyras nespėjo – Vilniuje pakeliui į naujai išnuomotą butą paslaugoms teikti sąvadautojas buvo sulaikytas policijos pareigūnų.

Sąvadautojas kaltės nepripažįsta. Vyras jau ne kartą teistas Lietuvoje ir užsienyje. Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Vilniaus miesto apylinkės teismui.

Už pelnymąsi iš prostitucijos numatyta maksimali bausmė – laisvės atėmimas iki ketverių metų.


  2020-08-24

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt