P0

Uostas ir jūra

Uoste – dvi NATO fregatos

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-08-24


Pirmadienį Klaipėdos uoste prisišvartavo du NATO karo laivai.

Vizito metu SNMG1 laivų junginio vadas – flotilės admirolas José António Mirones susitiks su Klaipėdos miesto meru Vytautu Grubliausku ir Lietuvos karinių jūrų pajėgų (KJP) vadu jūrų kpt. Giedriumi Premenecku.

Tomo Donausko nuotr.

„Bendradarbiavimas su NATO jūrinėmis pajėgomis yra vienas iš svarbiausių Lietuvos Karinių jūrų pajėgų (KJP)  prioritetų. Aukštai vertiname ir pasitikime NATO pajėgomis, kurios neabejotinai yra geopolitinio stabilumo Baltijos jūros regione garantas“, – pranešime teigia G. Premeneckas.

Laivai Baltijos jūroje dislokuojami siekiant stiprinti saugumą jūroje ir užtikrinti NATO sąjungininkų solidaumą ir įsipareigojimą kolektyvinei gynybai. Planuojama, kad atplaukusios sąjungininkų fregatos dalyvaus bendrose pratybose su Lietuvos KJP laivais.

Pranešama, kad siekiant užtikrinti COVID-19 prevenciją, laivai visuomenei atviri nebus.

INFORMACIJA

NPKL1G – tai vienas iš keturių Aljanso nuolatinės parengties jūrų pajėgų junginių. Šiuo metu NATO priklauso keturios nuolatinės parengties laivų junginių grupės. Dvi iš jų (SNMG1 ir SNMG2) apjungia didelius antvandeninės kovos laivus, tokius kaip fregatos ir kreiseriai. Kitos dvi junginių (SNMCMG1 ir SNMCMG2) grupės, tai laivų junginiai, kuriems priklauso priešmininės kovos laivai. Šiuo metu SNMCMG1 junginiui vadovauja Lietuvos KJP karininkas kmdr. A. Venckūnas, taip pat skirtas štabo ir aprūpinimo laivas „Jotvingis“ (N42). Nuo 2006 m. Lietuva kas antrus metus skiria priešmininius laivus vykdyti užduotis šios grupės sudėtyje.

 


  2020-08-24

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt