P0

Kultūra

Naują sezoną pradės poema apie meilę ir jūrą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-08-25


Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras naują sezoną rugsėjo 2 d. 18.30 val. pradės koncertu „Poema apie meilę ir jūrą“ Klaipėdos koncertų salėje.

Jo metu dainuos Asta Krikščiūnaitė (sopranas), gros akordeonininkas Tadas Motiečius bei Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro orkestras, vadovaujamas vyriausiojo dirigento Tomo Ambrozaičio.

Solistės Astos Krikščiūnaitės sceninė karjera 1987 m. prasidėjo būtent Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre. Čia solistė gavo ir solidų įvertinimą – 1989 m. už Monikos vaidmenį G.C. Menotti vienaveiksmėje operoje „Mediumas“ jai buvo įteikta Lietuvos teatrų sąjungos premija. 1997 m. Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre solistė G. Kuprevičiaus operoje „Prūsai“ atliko specialiai jai parašytą Kristinos vaidmenį.

Daug įdomių programų su orkestrais ir kameriniais ansambliais parengusi Asta Krikščiūnaitė šįsyk Klaipėdoje atliks Prancūzų kompozitoriaus romantiko Ernesto Chaussono (1855–1899) „Poema apie meilę ir jūrą“ („Poème de l’amour et de la mer“). Dviejų dalių vokalinis kūrinys, perskirtas nedidelio instrumentinio interliudo, sukurtas poeto Maurice’o Bouchoro ir nežinomo poeto tekstais.

Šį kūrinį solistė A. Krikščiūnaitė pirmą kartą atliko 2016 m. kovą Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. Ji traktavo muziką lengvai, elegantiškai, vengdama perdėto emocingumo.

A. Krikščiūnaitė atliko daugiau nei 700 įvairaus žanro kūrinių, sukūrė įsimintinus operų vaidmenis Lietuvos, Estijos, Lenkijos, Suomijos teatruose, bendradarbiauja su Lietuvos nacionaliniu, Lietuvos valstybiniu, Lenkijos nacionaliniu, Estijos nacionaliniu, Tamperės simfoniniu, Slovėnijos filharmonijos, Izraelio simfoniniu, Lietuvos kameriniu orkestrais.

Kultūros straipsnių vidus

Jos balsas skambėjo Varšuvos Karalių rūmuose, Varšuvos nacionalinėje filharmonijoje, „Théâtre des Champs-Élysées“ bei Prancūzijos Senate Paryžiuje, Liuksemburgo rūmuose, „Juodųjų deimantų“ salėje Kopenhagoje, Eseno filharmonijoje, P. Čaikovskio konservatorijos Didžiojoje salėje Maskvoje, Sankt Peterburgo M. Glinkos valstybinės akademijos salėje, Izraelio operos teatre bei daugelyje kitų prestižinių salių ir muzikos festivalių Estijoje, Vokietijoje, JAV, Norvegijoje, Airijoje, Švedijoje, Ukrainoje, Armėnijoje, Slovėnijoje, Austrijoje, Olandijoje.

Solistės atliekamus muzikos kūrinius tiesiogiai transliavo Euroradio, BBC ir BBC2, Norvegijos P2, Estijos ir Izraelio nacionalinio radijo kanalai.

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorė, Dainavimo katedros vedėja A. Krikščiūnaitė yra įvairių vokalinės muzikos konkursų, įskaitant Virgilijaus Noreikos tarptautinio dainininkų konkurso, komisijų narė. 2004 m. solistė buvo apdovanota Baltosios žvaigždės ordinu už indėlį į Estijos kultūrą, 2011 m. – Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija, 2012 m. – Lenkijos kultūros ministro garbės premija už nuopelnus Lenkijos kultūrai.

Antroje koncerto dalyje akordeonininkas T. Motiečius kartu su Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro orkestru, diriguojamu T. Ambrozaičio, atliks Richardo Galliano „Opale Concerto“, Andrea Di Giacomo „Chiaroscura“ ir Arvydo Malcio Koncertą akordeonui ir styginių orkestrui.

Trijų dalių R. Galliano „Opale Concerto“ (1994) skirtas akordeonui ir orkestrui. Modernios kompozicijos kūriniui būdinga kintanti metrika, spiralėmis kylanti ar besileidžianti dinamika, intriguojantys harmoniniai posūkiai ir vingiai. T. Motiečius paneigia stereotipą, kad akordeonas – tai vestuvių muzikos instrumentas: „Juo galima groti ir rimtus, akademinius kūrinius. Akordeono repertuarui apskritai būdingi kraštutinumai: juo atliekamos arba linksmos vestuvinės melodijos, arba labai modernūs kūriniai. Aš renkuosi antrąjį kelią“.

Akordeonininkas pasirodė daugelyje Europos scenų ir festivalių, dalyvavo tarptautiniuose seminaruose ir muzikos projektuose. Jis yra tapęs Karalienės Mortos premijos ir daugiau nei trisdešimties tarptautinių konkursų laureatu. Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos auklėtinis aštuonerius metus dalyvavo keliaujančio tarptautinio orkestro koncertiniame ture po Europą, o būdamas septyniolikos pateko į geriausių jaunųjų pasaulio akordeonininkų dešimtuką.

T. Motiečius aktyviai koncertuoja Lietuvoje, įsitraukdamas į netikėtus projektus ir bendradarbiaudamas su įvairiais kūrėjais. Įtaigiai grodamas tiek solo, tiek ansambliuose, jis atlieka įvairių stilių muziką: nuo klasikos iki modernių originalių kompozicijų, nuo lengvosios muzikos iki subtilaus džiazo.


  2020-08-25

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt