P0

Transportas

Priminimas paspirtukininkams – akcija „Nedėk skerso“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-08-25


Praėjusiais metais startavusi kampanija „Nedėk skerso“, skirta edukuoti paspirtukų naudojus, šiemet ir vėl grįžta. Važiavimo ir stovėjimo taisykles primenanti akcija, kurios sklaida numatyta interneto erdvėje ir lauko reklamose, bus vykdoma ir Klaipėdoje.

Šių metų reklaminę kampaniją „Nedėk skerso“ inicijavo pavėžėjimo platforma „Bolt“ ir Vilniaus miesto savivaldybė. Pasak „Bolt“ vadovo Lietuvoje Andriaus Pacevičiaus, skambus akcijos pavadinimas iš tiesų ragina stabtelti ir pagalvoti.

„Mikromobilumo paslaugos Lietuvoje sparčiai pildo mėgėjų gretas. Vis dėlto, kalbant apie paspirtukus, nemaža vartotojų dalis pamiršta, jog naudojantis šia priemone būtina vadovautis KET bei bendrosiomis atsakingo elgesio taisyklėmis. Tai liudija ir mūsų klientai ar tiesiog pareigingi miestiečiai, pranešantys „Bolt“ apie netvarkingai parkuojamus ar ne vietoje paliekamus elektrinius paspirtukus. Būtent jų atsiųsti vaizdai, įkvėpė šių metų vizualinę kampanijos liniją“, – pranešime cituojamas A. Pacevičius.

Nors reklaminis šūkis, anot jo, gana provokatyvus, jis perduoda tiesioginę mintį – nepalikti paspirtukų skersai kelio, nekliudyti eismo bei paisyti taisyklių.

Klaipėdos miesto savivaldybės atstovai šią iniciatyvą vertina palankiai ir tikisi miestiečių įsitraukimo. Pasak mero pavaduotojo Arūno Barbšio, tai, jog miestiečiai renkasi aplinkai draugiškas priemones, yra sveikintina, tačiau dera priminti ir kitą atsakingo važinėjimo pusę.

„Važinėti paspirtukais skatiname kuo plačiau, tačiau tai daryti reiktų neužmirštant visų pagrindinių taisyklių. Tai galioja ir šių transporto priemonių parkavimui: nepalikime jų taip, kad kliudytume praeiviams, tėvams, stumiantiems vaikų vežimėlius, dviratininkams ar juo labiau kitoms transporto priemonėms. Tikimės, kad akcija atkreips visos uostamiesčio bendruomenės dėmesį“, – sako A. Barbšys.

Paspirtukų populiarumo šuolį pastaraisiais metais mato ir šalies policija. Pasak atstovų, nesilaikant KET taisyklių riedant ar paliekant paspirtukus netvarkingai, didėja priešprieša tarp šios skirtingų kategorijų eismo dalyvių bei pėsčiųjų.

„Konstatuotina, kad daugelis elektrinių paspirtukų vairuotojų yra tikrai nedrausmingi, ignoruoja taisykles. Jų dalyvavimą eisme, kaip ir visą eismo keliais tvarką, Lietuvoje nustato KET ir LR saugaus eismo automobilių keliais įstatymas. Žinoma, svarbus ne tik važiavimas, bet ir parkavimas. Elektrinis paspirtukas turi būti statomas tinkamai, kad netrukdytų kitiems eismo dalyviams, t. y. tiek kitoms transporto priemonėms, tiek pėstiesiems“, – sako Lietuvos kelių policijos tarnybos Administracinės veiklos ir eismo priežiūros skyriaus viršininkė Laura Salokaitė.

Transporto straipsnių vidus kompas

Edukuodami visuomenę, „Bolt“ savo tinklaraštyje taip pat parengė išsamią atmintinę, kurioje pateikiami praktiški patarimai pradedantiems ar jau pažengusiems paspirtukų mėgėjams. Ją galima rasti čia.


  2020-08-25

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt