P0

Švietimas

Didžiausias naujų mokslo metų iššūkis – saugi aplinka ugdymo įstaigose

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-08-27


Artėjanti rugsėjo 1-oji didžiausia atsakomybe prislėgs mokyklų vadovų pečius: jiems teks pasirūpinti, kad ugdymo procesas, siekiant išvengti COVID – 19 grėsmės, būtų saugus ir mokiniams, ir pedagogams, skelbiama išplatintame Klaipėdos savivaldybės pranešime spaudai.

Jame informuojama, jog tradicinis rugsėjo 1 – osios renginys Lietuvininkų aikštėje, jei tik leis oras, vyks ir šiemet, tačiau bus ribojamas dalyvių skaičius: iš kiekvienos mokyklos jame galės dalyvauti iki 25 mokinių ir 2 lydintys mokytojai. Taip pat siekiama iki pusvalandžio sutrumpinti renginio, kuriame koncertuos jaunimo mėgstamas atlikėjas Vidas Bareikis, bus galima nedėvėti tik klasėse, kitose mokyklų patalpose jos bus privalomos trukmę. Visiems bus privalomos kaukės, o organizatoriai renginio vietoje turės užtikrinti visus saugumo reikalavimus, siekiant apsisaugoti nuo viruso plitimo.

Kaukių bus galima nedėvėti tik klasėse, kitose mokyklų patalpose jos bus privalomos. Martyno Vainoriaus nuotr.

Kadangi ekstremali situacija dėl koronaviruso infekcijos grėsmės nėra atšaukta, mokyklos turi teisę vykdyti mišrų mokymo procesą, t.y. taikyti ir nuotolinio mokymo galimybes. Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko nuomone, geriausiai, kaip organizuoti mokymo procesą, atskirti mokinių srautus, efektyviai išnaudojant turimą infrastruktūrą, žino mokyklų vadovai, todėl būtent mokyklos turi nuspręsti, kaip organizuoti saugų mokymo procesą.

Švietimo vidus

Švietimo skyrius dės pastangas užtikrinti, kad nuotolinis mokymas vyktų tik tada, kai tikrai nebus kitų galimybių kaip saugiai organizuoti ugdymo procesą.

Sveikatos apsaugos ministerija dar ketina patikslinti, kaip ir kokių saugumo reikalavimų turėtų laikytis mokyklos. Klausimus, kaip, pavyzdžiui, užtikrinti saugumo reikalavimus sporto salėse, valgyklose, sanitariniuose mazguose ar kitose bendrose mokyklų patalpose, kelia visų Lietuvos mokyklų bendruomenės. Tačiau Klaipėdos miesto meras ragina, kad kiekviena uostamiesčio bendrojo ugdymo įstaiga nedelsdama pati pasiruoštų „planą B“ – veiksmų ir priemonių planą, ką darytų, jei paaiškėtų, kad kuris nors bendruomenės narys užsikrėtė grėsmingu virusu.

„Kiekvienos įstaigos vadovas turi būti užtikrintas, kad bet kokiam scenarijui yra pasiruošta ir reikalingų priemonių užtenka“, – sakė V. Grubliauskas.

Naujais mokslo metais mokyklose ir mokiniams, ir mokytojams bus privaloma dėvėti apsaugines kaukes. Jų bus galima nedėvėti tik klasėse, kitose mokyklų patalpose jos bus privalomos. Apsauginėmis kaukėmis mokiniams turės pasirūpinti jų tėvai. Apsaugos priemonėmis mokytojams, dezinfekciniu skysčiu, valymo priemonėmis turės apsirūpinti mokymo įstaigos. Pradžiai „startinį paketą“ – apsauginės kaukes, skydus – ketina parūpinti savivaldybė.

Sveikatos apsaugos ministerija pratęsė mokinių, kurie mokslus tęs toje pačioje ugdymo ar mokymo įstaigoje ir kurių sveikata nuo paskutinio patikrinimo nepasikeitė, sveikatos pažymėjimų galiojimo laiką – jie galios iki metų galo. Kitais atvejais mokinių sveikatą tėvai turi patikrinti iki mokslo metų pradžios.

Taip pat žinotina, kad ugdymo įstaigos negali reikalauti iš tėvų atnešti pažymą, kad vaikas sirgo. Kitaip tariant, jeigu vaikas susirgo, kreiptis į medikus dėl pažymos, kuri patvirtintų, kad vaikas įstaigos nelankė dėl ligos,  nereikia. Nors nauja tvarka galioja beveik metus, šeimos gydytojai vis dar sulaukia tokių prašymų.


  2020-08-27

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt